Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Izomnövelés, lehetőleg súlygya...

Fanatic kérdése:

Izomnövelés, lehetőleg súlygyarapodás nélkül esetleg zsírvesztéssel?

Figyelt kérdés
185 centi vagyok, 83 kilóval. Egyáltalán nem vagyok elhízva, bár van rajta zsírfelesleg. Célom, hogy kicsit átformáljam magam. Szeretnék izmosodni, de nem akarok (komolyabb) súlygyarapodást, sőt, még szívesen meg is szabadulnék 2-3 kilótól. Érdemes-e szednem valamit egyáltalán. Ismerősöm mesélte, hogy csak tömegnövelőt szedett, és amellett, hogy izmosodott, a testsúlya nem nőtt, sőt, még fogyott is egy keveset. Tippek?
2012. aug. 18. 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon el vagy tévedve, és gőzöd sincs az egészről. Az ismerősöd meg hülye.

Alapismeretek: [link]

2012. aug. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eltévedve nem lehetek, mivel kérdést tettem fel, az lehet, (és gondolom valószínű így), hogy hülyeséget kérdeztem, de igen, gőzöm sincs az egészről és ezért van. :D A könyvet kösz, az ismerősömnek majd továbbítom! :D
2012. aug. 18. 00:30
 3/5 anonim ***** válasza:

na figyu:Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).

Ezt kox nélkül értem, azaz naturálban nem lehet egy időben izmot növelni és zsírt veszteni.

Ha nem sok zsír van rajtad, akkor kezdj tömegnöveléssel és később majd, ha meglesz az elegendő izommennyiség, akkor szálkásító diétával leadod a zsírt.

De ne csak tápkiegben gondolkozz, hanem legyen tömegnövelő étrended, ami a legfontosabb. Ezen kívül vegyél multivitamint és edzés utánra tejsavóproteint amihez edzés után (csak edzés után) teszel 40-50g gyors szénhidrátot (dextróz, malto, vitargo, stb.)

És olvasd el az előttem beszúrt linket.

Nekem ezek a tippjeim.:)

2012. aug. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez bizony nagyon nehéz. Súlygyarapodás = izomtömeg + zsír + víz. Amennyiben ebből csak az izomtömeget szeretném növelni az elvileg akkor létezik, ha valaki nagyon jól ismeri a saját genetikáját. Elkészít, hogy olyan szilárd táplálékkalkulációt amiben a bevit szénhidrátforrások energiaként hasznosulnak, és közben a szervezet vízbázis egyensúlyát is manipulálni tudja. Ez igen sok ha "függvényből áll".


A kérdésed másik része, hogy kicsit átformálom magam, erre alkalmas a testépítés, hiszen erről szól a "játék".

2012. aug. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát akkor ennek tényleg komolyan neki kell ülni előtte. Köszi szépen a válaszokat!
2012. aug. 19. 11:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!