Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes elkezdeni...

Szerintetek érdemes elkezdeni a sport íjászatot?

Figyelt kérdés
A sport pálya, ahol futok, ott van egy ilyen kisebb íjászatra elkerített rész és néha megállok megnézni, hogy edzenek, és nagyon megtetszett őszintén szólva. Viszont alapjáraton nem tudok sokat erről sportról, kb. annyit, hogy van olimpián is. Félek, hogy nagyon kiöregedtem belőle (19/L) és talán ilyen korban már nem érdemes bele fogni hasonlókba. Milyen élettani hatásai vannak és mennyi edzést igényel az, hogy egy tűrhető íjásszá váljon az ember? Persze az anyagiakat sem lehet elfelejteni. Szóval szeretnék erről többet meg tudni, meg a véleményekre is kíváncsi lennék!

2012. aug. 12. 20:11
 1/3 anonim válasza:
Szia szerintem ahhoz, hogy tűrhető íjász legyél elég egy óra is már mint ezt úgy értem, hogy el magyarázzák, hogy hogy csináld és kész mert igazából nem nehéz csak a célzás egy picit. Igazából szerintem nem öregedtél ki belőle én nagyon szeretek íjászkodni, 14/L
2012. okt. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 HUNarcher válasza:

az íjászatból nem lehet kiöregedni mert nálunk az egyesületnél 50-60 éves kezdő íjászok is vannak, élettani hatások: túl sok edzés után(a helyes technikával) fájhat a vállad, vagy a hátad de ez akkor furdulhat elő ha túl erős az íj ,ha azt akarod hogy "tűrhető" íjász légy kb. pár hónap. Beszéljünk az anyagiakról: egy nyílvessző 1000(fa) 2000(carbon) körűl mozog, egy gyakorló íj kb.10000, hagyományörző íj vagy vadászreflex 30000-től kezdődik, csigás vagy olimpiai íj tudomásom szerint min.80e től kezdődik.


Szerintem nagyon jó sport lassan 3 éve íjászkodom hagyományörző Kassai féle íjjal de még mindig nem lövök elég pontosan. Sok gyakorlás kell hozzá és kitartás de nagyon szeretem. 18/F


írj privibe rám és kérdezz nyugodtan! :)

2013. márc. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szeptemberben kezdtem el sport szinten foglalkozni az íjászattal, és két hónapi íjat sem láttam az edzéseken. Nagyon fontos az alapozás része. Én olimpiaival lövök, egyenlőre még csak egyesületivel, mert egy jó íjhoz csak a középrész 120 000 körül van, persze lehet olcsóbban is kapni, csak mi tényleg a versenyzői szintre hajtunk. A nyílvesszők ára is minőségtől függően változik. Nem vagy kiöregedve, ebből talán nem is lehet. Én napi szinten gyakorlok otthon, ha nem is íjjal akkor gumiszalaggal, és az erősítősrészről sem szabad megfeledkezni. Amióta íjászkodok, sokkal türelmesebb nyugodttabb vagyok. Az anyagiak mértéke attól is függ, hogy milyen íjjal szeretnél lőni. Ha van még kérdéset priviben nyugodtan írj! 14/L
2013. ápr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!