Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ilyen adottságokkal érdemes...

Ilyen adottságokkal érdemes elkezdenem a jégkorongozást?

Figyelt kérdés
193cm magas vagyok, 64kg ( pár hónap alatt felszedtem 3-4kg-t) ennek örülök, mert elég sovány vagyok. (nem éhezem, egyszerűen csak nem híztam) és lassan több, mint egy éve nem sportoltam már semmit sem. Na meg kéne egy kis kondi. 18 éves vagyok. Egyébként nem versenyszerűen szeretném űzni ezt a sportot, hanem csak, hogy járjak sportolni. Napi másfél órás eddzések vannak. (Tavaly nyár előtt jártam másfél hónapot és mit ne mondjak, elég jó kondiban voltam nyáron. Aztán puff neki.)

2012. júl. 29. 23:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudok sokat a jégkorongról de eléggé brutális falhoz kenések is vannak. Szerintem érdemes elkezdni de mindenképp kezdj el magadra szedni izmot is mert a magassághoz nagyon sovány ez a 64kg.
2012. júl. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
jesszusom te anorexiás vagy ez nagyon durva 193 legalább 85 kg kéne lenned :O kb 165 cm-hez ideális a 64 kg . hozzá se kezdj mert nem lesz jó vége xDD valami van te összetörsz xDDDDD a sportol meg csak soványabb leszel xd járjál egy kondizni ! amugy hova jártál tavaly elött ? valami jo helyre vagy faluba kondiztál ? XD
2012. júl. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2-es! Nem konditeremre értettem, hogy jó kondiban voltam.

Egyébként korosztályommal jégkorongoztam és igen voltak falhoz kenések és kemény ütközések. Ez nem azt jelenti, hogy CSAK engem kentek a falhoz, van ám ott lendület is...

2012. júl. 30. 00:35
 4/7 anonim válasza:
ja ohh értem akkor bocsánat ! :DDD de miért lett puff neki ?
2012. júl. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hamar kifulladok
2012. júl. 30. 00:44
 6/7 anonim válasza:
értem ! szerintem akkor válassz valami más sportot vagy kezdj elöször csak sima kondizással !
2012. júl. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

1, Ha csak mozogni akarsz akkor azt a sportot válaszd amit igazán szeretsz.

2, 1 év lazsálástól vagy 1,5 hónap edzéstől nem lesz kondid :)

3, A jégkorong nem testalkat függő, vannak 160/55 és 210/110 játékosok is. Te inkább védő legyél.

4, Rendes testjáték csak profi szinten van, amatőr szinten női szabályok szerinte játszanak. Valaki ezt is durvának tartja de az nem játszik és nem is biztos hogy érdemes elkezdenie.


Belső adottság kell: kitartás és elszántság. Több év kell ahhoz hogy amatőr szinten is valami játékos szerű legyen belőled, és addig sokat fogsz izzadni, gyakran lesz izomlázad, fájni fognak az ízületeid és nem kevés pénzt fogsz rá költeni. :) Ha ezek után is érzel késztetést akkor nyomás edzésre!

2013. márc. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!