Melyik a legjobb sport?
Nem kérdéses, hogy egyértelműen a konditerem, méghozzá fényévekkel.
Na de azt heti 3-4 alkalommal amatőr szinten nem lehet művelni. 2-3 inkább. De, mint minden izomfejlesztéses törekvéshez, kell hozzá egy specifikus étrend, sok pihenés.
Az aerobic, meg a többi ilyen fad-baromságok sokszor nem is érnek semmit. Ha fogyni akar az ember azt meg ésszerű táplálkozással és aerob edzéssel érheti el (NEM összekeverendő az aerobic-kal).
kondi+aerobik
én heti 3 súlyzós edzést + 2 kickbox aerobik-ot csinálok.
a lényeg hogy akkor érdemes belevágni aerobikba amikor már eléggé jó állóképességgel rendelkezel, mivel ha durr bele módon csinálja valaki akkor többet árt izomépítés szempontjából mint használ, de ha már van egy alap állóképesség és nem száll el a pulzusa az egekbe 2 perc után akkor simán mehet, addig pedig érdemesebb futópadon, biciklin folyamatos pulzus figyeléssel edzeni
22/F
A legjobb sport az önvédelmi port.Megismagyarázom hogy miért
1. pl A foci.A foci arra jó csak hogy nagy legyen az állóképességed és erősek legyenek a lábaid de ha megtámadnak,megakarnak verni akkor micsinálsz elkeszdesz hadonászni a levegőbe mert nem tudsz mit csinálni és azért mert megijedsz Vagy talán azt csinálod hogy lefocizod őket
2.pl ott van a konditerem amit te mondtál
abból a szempontból jó hogy erős leszel de csak ebből a szempontból
hátránya: lassú vagy nem vagy hajlékony, remélem érted hogy mire gondolok ezzel a hajlékony dumával merev leszel és még több is van de hirtelen csak ennyi jut eszembe
még az önvédelmi sport
3. pl az én sportom a karate
erős leszel vele tanulsz kontrolt olyan gyors leszel hogy az ellenfeled azt se tudja mit csináltál hajlékony leszel különböző önvédelmi fogásokat,technikákat ismesz már
És még rengeteg önvédelmi sport van
De a legjobbak mind közül sorolom:karate, júdó, kick-box, takewando,aikido,defendo
utóirat a karatének több változata is van azok közül a legjobb a shotokan karate shito-ryu karate kyokushin karate és a wado-ryu karate
1., Kocogás
Minden sport alapja. Kevesen szeretik önmagában, de bele lehet jönni. Kezdőknek gyötrelem, a befektetett energia azonban már a negyedik próbálkozás környékén érezhetően megtérül. Általános szabály, hogy nem szabad betonon futni, árt az ízületeknek. A budapesti Margitszigeten például kiépítettek egy kellemes, puha futópályát, amit érdemes kipróbálni. Ha erre nincs lehetőség, füves, földes terepet kell választani. Előnye, hogy egyszerű, olcsó sport, nehéz rá kifogást találni.
2., Biciklizés
Hasonlóan hasznos, mint a kocogás, de több változatossággal kecsegtet. Nagyvárosban nem veszélytelen és a szmog miatt ellenjavallt, de egy kis fantáziával kitűnő útvonalakat lehet kitalálni. Pontosan egy kerékpárral költségesebb a futásnál, de könnyebb is belejönni.
3., Úszás
Láttál már rossz fizikumú úszót? Ugye, hogy nem? Ennek az a magyarázata, hogy az úszás nemcsak zsírt éget, de izmot is fejleszt. Ráadásul semmi más nem dolgoztatja meg ilyen egyenletesen az összes végtagot. Hátránya, hogy nem kifejezetten izgalmas, hiszen mindig ugyanazt a két falat látjuk, de közben kitűnően lehet gondolkodni. Minden korosztálynak egyformán, nagyon ajánlott. A befektetés: egy bérlet.
4., Evezés
Ugyanaz érvényes az evezősökre, mint az úszókra: rendkívül sportos külsővel rendelkeznek. Evezés közben dolgozik a felsőtest, sőt még a láb is. A dolog persze eszközigényes, de cserébe nagy élményt nyújt: jó levegő, csodás táj, valamint az érzés, amikor hajó siklik a vízen…
5., Korcsolya, görkorcsolya
A fiatalabb, képzettebb és bátrabb sportembereknek ajánlott. Hatékonysága a futáséval vetekszik, csak szórakoztatóbb. Ugyanakkor a pesti utakon görkorizóknak különösen fontos a védőfelszerelés – térdvédő, könyökvédő, sisak -, hiszen kátyú nem csak az autóúton van…
6., Síelés
Van, aki szerint – a szabadidősportok közül – a síelés égeti el a legtöbb kalóriát. Van, aki szerint a síelés egyszerűen csak jó buli. Évszakhoz kötött, nem olcsó sport, de magyar műanyag pályákon, használt felszereléssel is bele lehet jönni.
7., Aerobik
Főleg a hölgyek kedvence, de egyre több férfi jár be a keményebb, zenés órákra. Nagy előnye, hogy a munkahelyhez közel, bármelyik konditeremben űzhető. A gyakorlatokat, a tempót az edzők diktálják, ráadásul még a helyes testtartásra is odafigyelnek. Kezdők esetében ez nem mellékes, a haladók pedig bármikor választhatnak újabb és újabb típust maguknak.
8., Természetjárás
Noha ez első hallásra nem tűnik kifejezetten sportnak, hegyen-völgyön gyalogolni igen fárasztó. Természetbarátok előnyben, egy-egy mókus szembejöhet – városiaknak már csak ezért is fokozottan ajánlott.
9., Testépítés
Legfontosabb célja az izomzatépítés, illetve –formázás, de vannak olyan edzéstervek is, amelyeket zsírégetésre találtak ki. Ezek általában a kis súllyal, kitartóan végzett gyakorlatsorok. Nem árt azonban szakember véleményét kikérni, a testépítés ugyanis komoly tudományág (nemek szerint például nagyon eltérő).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!