Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jó ez az edzésterv kezdőnek?

Jó ez az edzésterv kezdőnek?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok róla? Heti 3 alkalommal végzem, 2-2,5 órát vesz igénybe...


Ezelőtt csak alkalmanként edztem, úgy hogy csak egy egy izomcsoportra, rendszertelenül.... 13 vagyok, és otthon edzem. (Van súlyzókészletem)


Mell

Oldalemelés 8x10

Fekvenyomás 8x8


Hát

Evezés döntött törzzsel 8x10

Nyújtott karú emelés 8x10


Váll

Oldalemelés vállra 8x10

Nyomás vállból 8x10


Kar

Bicepsz állva 8x10

Tricepsz állva 8x10


Láb

Guggolás 8x8

Vádligyakorlat (nem tudom mia neve :-) A vállamon tartok egy súlyzót, és lábszórizommal felemelem magam :-)) 8x10


Has

Felülések

Lábkörzés haspadon


2009. júl. 20. 21:07
 1/7 A kérdező kommentje:

Fiú vagyok, 167 cm 46 kg

Ez kimaradt :-)

2009. júl. 20. 21:11
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Na szóval . Először is gratulálok , hogy 13 éves létedre már normális edzésterved van , ami ráadásul izomcsoportokra is van bontva ! :):) Na de térjünk a lényegre . A mellnél azt írtad , hogy oldalemelés . Az oldalemelés csakis és kizárólag vállra jó , lehet , hogy te a tárogatásra gondoltál , úgyhogy nincs "oldalemelés vállra" sem . Nem jó , hogy csak 2-2 gyakorlatod van izomcsoportonként , mert inkább 3 kéne , az a jó . Ezenkívül az sem jó, hogy 8 szériát csinálsz , 3 széria elég , de akkora súlyt használj , hogy a 10. ismétlés már fájjon ! Úgy csináld , hogy ne minden alkalommal csináld meg ezt az egészet , hanem minden nap 2-3 izomcsoportot , és a következő edzésen másikakat edzz . A táplálkozásról nem regélek , mert gondolom anyukád főz , nem tudnál még betartani egy étrendet . Csináld csak és próbáld betartani ezeket amit leírtam . Ha érdekel még valami , nyugodtan írt privát e-mailt . Sok sikert ;)
2009. júl. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13 évesen még nagyon-nagyon kicsi súlyokkal eddz!
2009. júl. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

ahogy láttam általában 8x10 a szériád...

gondolom akkor kicsi súlyokkal csinálod...ez arra jó, hogy szálkásítsd magad...izomtömeg növelésre nem alkalmas...arra nagyobb súly kell, és 4x8 [egyébként nem is hallottam ilyenről, hogy 8x10...általában 3x10 a szálkásítás, és 4x8 az izomtömeg növelés...]

2009. júl. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


2. válaszoló: Nagyon kicsi súlyokat használj!


3.: A kicsi súlyok nem jók erőnövelésre.


Akkor most kicsi súly van nem kicsi? :-) Mihez képest kicsi?

2009. júl. 21. 17:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindkettő igaz.

Kicsi súlyt használj, mert az ízületek ,inak nincsenek hozzászokva, hozzáerősödve még a nagyobb súlyokhoz.

Fokozatosan emelheted majd az évek során, de még rengeteg időd van rá.

A kis súly tényleg nem jó erőnövelésre, de izomnövelésre jó lehet.

Csínáld nagyon lassan, kontroláltan a mozgást, így megtanulod a biomechanikailag helyes végrehajtást és az edzett izom elkülönítését (ezt nevezik ideg-izom kapcsolatnak)

Ez idővel ki fog alakulni és mire eljutsz a nagyobb súlyokig, már tudni fogod, hogy kell végezni a gyakorlatokat.

Olvass sokat!

Hajrá!

2009. júl. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
én az egész edzéstervből csinálnék 3 napot, úgy, hogy egy napra 2 izomcsoport jusson,és akkor 4 gyakorlatot végzel egy nap, az kb 45 perc-1 óra, és szerintem elég mindenből 4x8-at csinálni,sok az a 8x10 stb.. A napokra(pl hétfő,szerda,péntek) a gyakorlatokat pedig úgy állítsd össze,hogy egy nap ne legyen 2 egymástól elég távol álló izomcsoport, hanem inkább legyen egyik nap pl kar,mell,vagy ilyesmi...és szerintem minden gyakorlatot kezdj úgy hogy nagyon kis súllyal bemelegítesz minden gyakorlatra, és utána kezdd nagy súllyal,amennyivel birod, de 13 évesen szerintem csináld úgy ahogy kényelmes,össze ne ess,még fejlődésben van a tested BŐVEN. sok sikert :)
2009. júl. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!