Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lehet a problém...

Szerintetek mi lehet a probléma? Ez genetika lenne?

Figyelt kérdés

Edzek már jó pár éve. Heti 5 edzés a mérvadó, ebből 2 edzővel, 3 magamtól. Ha van kedvem néha egy plusz nap is becsúszik!

Szóval a problémám igazából az hogy egy év alatt elég jól leszálkásodtam, nincsenek nagy izmaim, de sikerült amit szerettem volna. Amit viszont nem értek hogy a combom belsejéről, hátuljáról és a fenék részről egyszerűen nem tudom leszedni a zsírt!

Sokat guggolok saját testsúllyal, nagy súllyal, és kisebb súllyal is. Mindenhova biciklivel megyek és egy héten egyszer, de legalább kéthetente egyszer országúton tekerek 120-150km-et!

Egészségesen étkezem, vegetáriánus vagyok, semilyen nehéz ételt nem eszek, szerintetek mivel van a probléma?

Kösz előre is!



2012. aug. 7. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy nem jó az étrend. Szálkásító diéta kell és akkor fogysz, persze lehet, hogy onnan utoljára (ez viszont genetika). De a guggolástól meg biciklizéstől magától, nem fog onnan lemenni a zsír.
2012. aug. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Pedig az étrenddel van probléma, és a legnagyobb gond, hogy vegetáriánus vagy. Egy szálkásító diéta így néz ki, ami leszedi a zsírt mindenhonnan:

Szálkásító diéta: legyen napi 3g*testtömegkg fehérje és 1,5-2,5g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch értéken érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti 0,5-1 kg fogyás, akkor lehet lejjebb vinni. A fehérjebevitel maradjon magas az izomvesztés elkerülése érdekében.

Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]


Tehát, ha nem eszel húst, akkor azért nehéz bevinni az elégséges mennyiségű fehérjét, így ezt gondolom szénhidráttal pótolod, ami szépen megakadályozza a további szálkásodást.

2012. aug. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a ch/tskg mennyiség inkább csak irányadó, függ attól, mennyit mozogsz még az aerob mellett, milyen gyors az anyagcsere, stb. Tavaly csináltam egy szálkásítást, pár nap alatt lementem nagyjából napi 50g ch-ra (ez egy kis félreevésből adódott), szobabicajoztam, de egy bizonyos testzsírszázalék alá képtelen voltam lemenni. Bosszantó.
2012. aug. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Itt cseszted el, hogy hirtelen mentél 50g alá és belassult az anyagcseréd.:)
2012. aug. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Elnézést, elhamarkodottan fogalmaztam. Szóval nem pár nap, hanem pár hét alatt mentem le 0 zacskó rizsre. Most a naptárban visszanéztem, 4 hét alatt történt ez 3-4 zacskóról.

Aztán ezt ment 3 hónapig, és 12% testzsírról csak odáig tudtam lemenni, hogy a köldök alatt összefogva a zsírréteget, 22 mm-ről 14 mm-re vékonyodott. 3 pontos méréssel : mellnél 4, hasnál 9, combnál 13 mm. Eddig jutottam. Ennél sokkal tovább kellett volna. :/

2012. aug. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, akkor azt lehet még tenni, hogy alkalmazod a ch hintáztatást. Egyik nap több ch, majd kevesebb, harmadik nap közepesen alacsony. Így is kicsit meg lehet pörgetni az anyagcserét. De abban igazad van, hogy sok függ a genetikától.
2012. aug. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A következő szálkásításomnál most már nem állok meg a romszálkás alkatig! :)
2012. aug. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy gond lenne azzal hogy vega vagyok, baromi összeszedetten csinálom feljegyzem hogy miből mennyit eszek és az mennyi fehérjét szénhidrátot tartalmaz.

Bár az is igaz hogy ezt nem egy éve csinálom, talán túlságosan hamar akarom az eredményt!

#1 válaszolónak:

Persze, nem csak biciklizek és guggolok, járok kettlebellre heti 2x és a másik 3 edzés crossfit és/vagy saját testsúlyos gyakorlatok.


Szerintem meggondolatlanság volt még feltenni a kérdést, igazából csak türelmetlen vagyok, időm van rengeteg, szóval köszönöm a hozzászólásokat, főleg a #2-t! Az nagyon hasznos volt!

És a szénhidrátból a zabpehely, a barna rizs és különböző magvak játszanak!

Omega 3 megvan Chia magból, fehérjét megoldom magvakból, tofuból és hüvelyesekből, abból testsúlykilogrammonként 2g van,érdemes ennél többet? Nem úgy van hogy 2g fölött a szervezet amúgy sem tud vele mit kezdeni?

Kösz!

2012. aug. 7. 22:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi húsevők a növények elfogyasztásából származó fehérjét nem szoktuk beleszámolni a fehérjebevitelbe. Nem véletlenül! Montez mindjárt elmondja, miért. :)
2012. aug. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Így van, testépítők nem számolják bele, mert jóval kisebb a biológiai értékük, max a szója, ami szóba jöhet izomépítésnél.Tehát ha nem eszel húst és növényi fehérjékből szeretnéd az elégséges mennyiségű fehérjét bevinni, akkor még több is kell, mint ha állati eredetűek is mennének, mert izomvesztés lesz különben és nem lesz jó a végső forma, izomtalanabb és "löttyedtebb" lesz, nem feszes.

Ha végzel súlyzós edzést, akkor érdemes a 2,5-3g*ttkg körüli értékre felvinni a fehérjét. Kell ennyi szálkásításnál, simán felhasználódik.

Szerintem vegyél szója alapú fehérje tápkieget, amivel kiegészíted az étrendet, ha nem szeretnél tejsavóproteint használni, bár az jobb lenne.:)

2012. aug. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!