Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik fajta húzóckodás edzi...

Melyik fajta húzóckodás edzi meg jobban a mellizmokat?

Figyelt kérdés

2012. júl. 31. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:
inkább fekvő támasz
2012. júl. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A húzódzkodás nem mellgyakorlat elsősorban, bár kicsit bedolgozik, de erre vannak jobb gyakorlatok. Fekvőtámasz, tolódzkodás kissé előredőlve, tárogatás, fekvenyomás, áthúzás, stb.
2012. júl. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi. csak egy gyakorlatotkeresek mellre fekvenyomás, tárogatás gépen melle:)
2012. júl. 31. 09:44
 4/9 anonim ***** válasza:
2012. júl. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem mindig izomlázam szokott lenni a mellizmomban egy gyakorlat után, mert ritkán csinálom, pl most is izomlázam van, mert vasárnap csináltam. De szerintem tökjó mellre. Csak nehéz elmondani hogy hogy is néz ki. Szóval húzódzkodó rúd alatt vagy, de nem úgy mintha húzódzkodni akarnál, hanem 90 fokban elfordulsz. Egyik kezeddel jobbról, másik kezeddel balról fogod meg a rudat, kezeid közvetlenül egymás után helyezkednek el, össze is érnek. Így húzód fel magad úgy, hogy az egyik húzósnál a fejed a rúd jobb oldalán érkezik, utána a bal oldalán, és úgy kell húznod magad, hogy ne a bicepszed dolgozzon, szóval nem közvetlenül a kezed alatt kell magadat felhúznod, és nem a kezednél kell hogy felérkezzen a fejed a rúdhoz, hanem kicsit lendületből kell csinálni, és meg kell próbálni minél nyújtottabb kézzel összehozni, de persze úgy nem fog összejönni, kicsit hajlítva lesz. Főleg az oldalsó mellizmokat dolgoztatja meg, de nagyon! Remélem érthetően sikerült leírnom.
2012. júl. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól leírtad, de nincs olyan, hogy oldalsó mell, mivel a mellizom rostjai vízszintes tapadásúak. Így nem tudod ugyanannak az izomrostnak a z egyik felét dolgoztatni úgy, hogy a másik része nem feszül. Remélem érthetően írtam le?:)

[link]

2012. júl. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igazad van Montez! :) Csak azért írtam hogy oldalsó mellizmok, mert én úgy érzem hogy azt a részt valahogy jobban megedzi, ott jobban is van izomlázam, de lehet hogy ez teljesen szubjektív, és más úgy érzi majd hogy az egész mellizma igénybe volt véve.
2012. júl. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, felső és alsó részt még el lehet valamennyire különíteni, de külső-belsőt nem, mivel ugyanazon izomrostról beszélünk.
2012. júl. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek:)
2012. júl. 31. 11:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!