Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nyolc év karate után sportágat...

Nyolc év karate után sportágat szeretnék váltani, mit javasoltok, melyik sportág az, amit nem késő 14 évesen elkezdeni és versenyszerűen is lehet űzni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 24. 17:42
 1/7 anonim válasza:

A karate egy jó sport. Nemtudom hogy miért szeretnél váltani, de szerintem ju jitsura(talán máshogy kell írni) szavazz.

A karate állóharc, a ju jitsu fojtás, ízület támadás, dobás(?).

Ha a két tudást egyesíted akár ketrecharcolhatsz is.

(Sztem ne hagyd abba a karatét, ha nem kyokushin, akkor válts arra)

2012. júl. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A ju jitsu-ban is van állóharc.


Kérdező: Ha nagyon versenyezni akarsz, akkor talán menj Kick Box-ra, az egy modern versenykarate irányzat. Vagy várj még néhány évet, és ha elég idős leszel, próbáld ki magad K-1 szabályrendszerben is...

2012. júl. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A karatén és az ágain kívûl gondolom....pl kajak? Szerintetek?
2012. júl. 25. 12:08
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja és làny vagyok :)
2012. júl. 25. 12:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Állóharc: Box, Karate, Kick Box, Zhai Box, Savate.

Földharc: Judo, Birkózás, Brazil Jiu Jitsu (BJJ)

Eszközös verseny: Vívás, Szablyavívás, Késharc, Canne De Combat (botharc), Kendo (japán vívás), Ars Ernis (lovagi vívás), Baranta - kivéve a böllön (magyar övbirkózás) -

2012. júl. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 lee12 ***** válasza:
100%

de nme akar küzdősportot űzni emberek:D

hát kajakhoz elég izmosnak kéne lenned már most

bármelyik labdajáték jó lehet neked

2012. júl. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha lány vagy, akkor esetleg valami jó kis tánc? :) Azt nem késő 14 évesen elkezdeni, jó kondoban tart, nőiesít.


Hastáncverseny nagyon sok van magyarországon és nemzetközileg is, ha megmondod merre laksz, tanárt is tudok ajánlani, mert nem minden tanár versenyeztet rendszeresen. Akkor ott vannak még a salsa, vagy valami modern tánc, ezekből is vannak versenyek bőven.


Mondjuk ez a karate után elég drasztikus lenne, de mondjuk egy lány szépen kivirul tánc közben :) Szerintem a fiúk is jobban vonzódnak egy táncoshoz.

2012. aug. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!