Az ashihara karate önvédelemre izmos testet igényel?
Kigyúrni magadat???
Kérdező, ha kigyúrod magadat, akkor sosem fogsz megtanulni normálisan bunyózni!
Ha kigyúrod magad, akkor oké, hogy izmos és erős leszel, de ez egy bunyó szempontjából semmit sem ér! Ha jól akarsz megtanulni verekedni, akkor ne gyúrj egyáltalán!
A kigyúrt emberek lassúak és kötöttek, a harcművészetekhez és küzdősportokhoz pedig, gyorsaság, hajlékonyság, lazaság, jól betanult technikák pontos kivitelezése, kell!
Az erő nem számít szinte semmit! A gyúrás és a küzdősport nem fér meg együtt, kezdetben talán igen, de hosszútávon semmiképp! Döntsd el, izmos akarsz lenni vagy jó verekedő?
Persze a küzdősportoktól is lehet erősödni és picit izmosodni is, na de látványosan kigyúrt sohasem leszel tőle. Talán a birkózás az az egyetlen küzdősport amitől jobban lehet izmosodni és erősödni, de még ott is a jó technika és a gyorsaság a fontosabb, nem pedig a fizikai erő.
Végül is csinálhatsz egyszerre két stílust is. Szabadfogású birkózás + ashihara karate. Ez a kombináció igen hatásos, karatén megtanulsz jól ütni és rúgni, birkózó edzésen megtanulsz test-test ellen küzdeni, földharcolni, és földhöz vágni a támadót, ráadásul a birkózástól még fizikailag is erősödsz. Nem baj ha kettőt csinálsz egyszerre, annál jobb, egy stílussal amúgy sem megy túl sokra az ember. Én is egyszerre kettőt űzök.
Aczélt már rég letiltották erről az oldalról. Carbon sincs már ha jól tudom. Neutronlovag az aki még itt van.
Egyébként Aczél is ugyanezeket írná le nagyjából amiket én írtam le. Már csak azért is mert tőlük tudom.
A thai boxolók és az ökölvívók, pedig azért izmosak, mert a sok edzéstől azért persze valamennyire megizmosodik az ember. De ők sem kigyúrtak hanem inkább szálkásak. A sok néger ökölvívó pedig azért látszik kigyúrtnak, mert a fekáknak eleve jobb az ilyenre a genetikájuk, másrészt eleve sötétebb a bőrük ami még ráadásul jobban kiemeli az izomzatukat, arról nem is beszélve, hogy a profik még koxolnak is mellette. A thaiföldi muay thai-osok, pedig egyáltalán nem kigyúrtak, hanem kis pici vékony szálkás emberkék, akik szívósabbak és keményebbek lettek a muay thai-tól.
Szóval nyugi, nyomathatod az ashihara karatét és a birkózást egyszerre, ha sokáig csinálod mindkettőt, a sok edzéstől egy idő után, te is meg izmosodsz. Egyébként attól, hogy izmosabb egy küzdősportoló nem biztos, hogy jobb, sőt a legjobbak nem is izmosak annyira. MMA a Fedornak is van egy kis pocakja.
Íme egy kép róla:
Látod pocakos és nincs kigyúrva mégis lekopogtatja, az összes kockahasú kidolgozott izomzatú gizda MMA-s huszárokat.
Vagy ott van K1-be a Ray Sefo, az Ignashov, a Peter Aerts, egyik sem kigyúrt, sőt a Sefo és az Ignashov is pocakos, mégis ők a legkeményebb állatok.
Akik meg izmosak, azok sem attól mert küzdősport karrierjük előtt eljártak gyúrni.
"Kigyúrni magadat???
Kérdező, ha kigyúrod magadat, akkor sosem fogsz megtanulni normálisan bunyózni!
Ha kigyúrod magad, akkor oké, hogy izmos és erős leszel, de ez egy bunyó szempontjából semmit sem ér! Ha jól akarsz megtanulni verekedni, akkor ne gyúrj egyáltalán! A kigyúrt emberek lassúak és kötöttek, a harcművészetekhez és küzdősportokhoz pedig, gyorsaság, hajlékonyság, lazaság, jól betanult technikák pontos kivitelezése, kell! Az erő nem számít szinte semmit! A gyúrás és a küzdősport nem fér meg együtt, kezdetben talán igen, de hosszútávon semmiképp! Döntsd el, izmos akarsz lenni vagy jó verekedő?"
Nekem van egy Muay Thai-os haverom, régebben én is Muay Thai-t akartam tanulni. A kérdező jól látja, hogy az MMA meccseken, a K1-ben és egyéb helyeken izmosak a versenyzők. Ez azonban nem a gyúrásnak köszönhető, illetve csak részben.
A Muay Thai edzéseken a Fegyencedzés gyakorlatait is csinálják, legalábbis a Re Gym-ben. Fekvőtámasz, felülés, hasonlók. Illetve az ütéserőt és gyorsaságot fekve nyomással és kézi súlyzókkal szokták növelni. Egy másik ismerősöm aki szintén Muay Thai-ozik szintén használ súlyzót. De a lényeg az, hogy ez nem gyúrás. A gyúrás az, hogy tömöd magadba a fehérjét, a szénhidrátot, a koxot, a porokat és az a célod, hogy minél nagyobb legyél. És igaza van annak akinek az idézetét bemásoltam ide, mert tényleg a gyúrás csak lelassít. Sok kilónyi izmot pakolsz magadra azért, hogy nagyobbnak nézz ki és ez harcművészethez nagyon nem jó! De leírok egy másik példát, ami bizonyítja hogy nem jó! Van egy olyan sportjáték/sportverseny Japánban, hogy Ninja Warriors. Azon legtöbbször soványabb, izmosabb emberek indulnak és ezek szokták végigvinni. Néha előfordul, hogy kigyúrt ürgék is indulnak rajta. A pálya elején feszítenek 10 pózban, aztán elindul a verseny. Amint odaér a kigyúrt ürge a vizes árokhoz (merthogy ott egy kötél amin át kell lendülni a túlpartra), ahogy megfogja a kötelet lezuhan a vízbe. Nagyon jópofa és a csajok előtt is felvághatsz vele, hogy te most 150 kilóval nyomsz fekve. A küzdősportokhoz, a kötélhez teljesen más technika és más képesség kell. És az hogy egy súlyt kinyomsz 10X az ezekhez a dolgokhoz nem elég. Ha versenyezni akarsz akkor meg pláne nem jó, mivel az elhúzott menetek nagy állóképességet követelnek. Mi növeli meg az állóképességet? A Fegyencedzés és a futás. Láttál már kigyúrt, 150 kilós maratoni futót? Nincs több kérdésem. :) Amúgy láttam én már nem egy olyan meccset ahol ha az utcán harcolt volna a 2 harcos a nagydarab simán kiütötte volna. De mivel a menetek el lettek húzva így a nagydarab úgy kifáradt, hogy levegőhöz is alig jutott. Amúgy ha az ellenségednek van esze, akkor kikövetkezteti hogy:
- Hmm... ez nagy darab, én meg nem. hagyom hogy támadjon, kifárasztom aztán egy pillanat alatt elintézem.
Szóval ha izmos akarsz lenni ha csak az erődet akarod fejleszteni én a Fegyencedzést javaslom. Kiegészítésnek pedig fekve nyomást. Ütések gyakorlását egykezes súlyzóval, illetve ami még jó az a fekve nyomás Kettlebell-el. Nahh az tényleg az ütéserőt és gyorsaságot növeli. Mivel úgy kell fogni és kinyomni, hogy közben "ütsz" vele. Szóval nagyon jó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!