Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mire jó a futás? Milyen...

Mire jó a futás? Milyen előnyei vannak a szervezet részére?

Figyelt kérdés
2009. júl. 12. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Tágítja, erősíti az ereket, több oxigént is kap!
2009. júl. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Az első vagyok, és persze a tested erősíti, kondiban tart!
2009. júl. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
75%
Lelkileg is jó, de árthat is, ha kövér vagy a térdet tönkre mehet.
2009. júl. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 csatárbifsztek ***** válasza:
88%

- javítja az anyagcserédet


- növeli az oxigénfelhasználásod hatékonyságát, mivel a vérben található oxigénszállító, a hemoglobin mennyisége megnő


- a szívizomzatod megerősödik, ezáltal hatékonyabban tud dolgozni a szíved (egy dobbanással több vért tud átpumpálni)


- ebből kifolyólag pl a nyugalmi pulzusszámod is csökkenni fog, ami a cardiovascularis rendszered fejlődéséről és hatékonyabb munkájáról ad tanúbizonyságot


- a lábaid izmai és csontozata megerősödik (jelentősebb izomtömeg-épülést viszont ne várj a futástól, a trappolás csak hatékonyabbá és ellenállóbbá teszi az izomzatot a terhelésre)


-ha túlsúlyos vagy, akkor viszont valóban óvatosan a futással, tényleg hazavághatja a térdet. ha jelentős súlytöbblettel rendelkezel, kezdetben válassz más olyan sportolási formát, ami megdolgoztatja ugyan a szíved-tüdőd, de nem ró annyi terhet a lábaidra, mint a futás.

ilyen pl - számos más mozgásformával egyetemben - a szobakerékpár, ahol persze lábbal tekersz, de nem nehezedik/csapódik rá a teljes testsúlyod a térdedre/bokádra.

2009. júl. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pl. ilyesmi: 180 cm vagyok, 60 kiló, majdnem 50 éves, a nyugalmi pulzusszámom 60 körüli, 120/80 a vérnyomásom, 1,6 a HDL koleszterinszintem stb. Soha nem fájt semmim, a térdem és az izületeim se. Futok átlag heti 60-70 km-t, ebből 15-20-at hegynek felfelé, és mindezt -10 fokban vagy +30-ban is.
2009. júl. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
ha 90 lennél, nem 60 akkor a térded is tönkre menne, engem doki tiltott el a futástól amíg nem megyek 80 alá.
2009. júl. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát ez biztos így van. Azt tapasztaltam a kortársaim körében is, hogy a legtöbbnek van valami térdproblémája. Úgy látszik, én ebben az ajándékban részesültem, hogy nekem nincs. Ez biztos alkat kérdése is, de azért tenni is lehet érte valamit. Persze úgy már nem, hogy 10-20 kiló túlsúllyal egyszer csak 35-40-50 éves kor tájékán elkezdünk futni. Ilyenkor csak a fokozatosság (inkább szobabiciklizés, kevés, lassú futás) segíthet.
2009. júl. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket! :) Nem vagyok túlsúlyos, max. egy olyan 6-7 kg szeretnék leadni, de szerintem jó úton haladok, minden nap futok 3 km-t:)
2009. júl. 13. 11:46
 9/10 anonim válasza:
2010. jan. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Politika??:o. Ez a kerdes ketertlmu..
2012. aug. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!