Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 13 éves vagyok. Késő elkezdene...

PappSzandi kérdése:

13 éves vagyok. Késő elkezdenem a szertornát?

Figyelt kérdés
Előtte csak lovagoltam. Már egyszer kipróbáltam,de nem volt már rá időm.Néha szoktam futni,biciklizni,úszni.Szeretnék néhány tanácsot kapni. A válaszokat előre is köszönöm!

2012. júl. 10. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem késő, de élsportoló nem leszel. Viszont biztos vannak amatőr versenyek is. Készülj fel az edzésekre, mert nagyon kemények én majdnem minden edzés után alig bírtam felkellni az ágyból, anyira izomlázam volt.

Készülj fel az edzéskre a neten vannak videók: pl. ez http://www.youtube.com/watch?v=fc0MTgBb5Io

2012. júl. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sosincs késő elkezdeni valamit, de elég kemények az edzések. Javaslom hogy előtte 1-2 hónapig minimum tornázz otthon meg nyújtsál nagyon sokat, mert ez a fajta sport nagyon megterheli az izmaidat főleg ha nincsenek hozzá szokva a mozgáshoz, és kell hogy hajlékony is legyél.

Én 6 éve szertornázok hobbi szinten, meg kisebb helyi versenyekre is eljárok. És még a mai napig is vannak olyan edzések amik eléggé megterhelnek. Az elején 2-3 hónapig nagyon elfáradtam mert nagyon megterheltek illetve fájdalmas is volt, de muszáj volt ha rendesen akartam csinálni, valamit valamiért alapon. Szerintem először beszélj egy olyan ismerőssel aki már szertornázik és kérd meg hogy vezessen be az alapokba, esetleg menjél be egy edzésre hogy kipróbáld a dolgot, és utána döntsd el hogy tényleg szeretnéd-e csinálni vagy nem. És persze nem árt ha van benned erő, mert a saját súlyodat kell megtartanod akár kézzel vagy egy lábbal különböző pozíciókba.

2012. júl. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Ez most sokat segített. :)
2012. júl. 12. 07:00
 4/11 anonim válasza:
Hova mennél? És milyen helyeken vállalnak be ilyen korú gyerekeket? Mert ahol én néztem nemet mondtak. Légyszi írjátok le, hogy ti hol tornáztok!
2012. aug. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 IgaziLulu121 válasza:
Én 12 éves vagyok és én is szertornàzni szeretnék. Azt mindegyiket tudom amit a videóban csinált söt a cigánykerekt lehet még szebben is mivel ellötte jártam gimnasztikára. Itt gyakori kérdéseken csak negatív választ kaptam mondjuk igaz ott csak az állásból hidat meg a kézenállást irtam + én tudom a kelepforgást is a magas rúdon mert a legjobb barim 6 éves kora óta jár és ezeket nagyon jól megtanította mégis offot kaptam + 1 videót amin 6 éves kiscsajok szaltóznak....
2012. aug. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsónak: na ná, hogy ilyen válaszokat kaptál, könyörgöm ha itt kell kérdezned, hogy lehetsz-e még tornász 12 évesen, akkor egyértelmű, hogy a válasz nem lesz, még ha neked nem is tetszik.
2012. aug. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 IgaziLulu121 válasza:
Utolsó.. Elég szívás mert 3 klubbot is találtam ahol 16 éves korodig elkezdheted :D szóval nem végül igen lett a válasz. Mondjuk ez London nem Magyarország... Szóval kérdezö kitartás te is tuti talász majd ne add fel! Én se leszek már soha nagyobb versenyen.. De akartam?! Nem nekem a tánc hobby mert imádom és jó étzéssel tölt el. Hajrá neked is :D felesleges volt nekem feltenni a kérdést mert a videókon nagyon ilyesztö ahogy a gyerek szaltózik... De azt írták késö már ilyenkor elkezdenem érdekes..... 2 hét alatt tudom az összes spárgát a kézenjárást meg a rundel flikkett amit a videón csinálnak.. Valaki irta hogy látott videót amin 1 évessel már tornáznak... B+ egy egyéves mivel csinál többet mint én.. Merthogy azt a videót én is láttam nagyon cuki a tanár egyszer körbefordította a rúdon bukfencezett egyet a tanár fordította é s lecsúszott a csúzdán... Szóval nyugodtan próbáld meg!! ;)
2012. aug. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 IgaziLulu121 válasza:
Ja bocsi ha raktam bele egy csúnya szót..
2012. aug. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem az a gond, amatőr szinten ok, hogy elkezdheted, de szertornász már nem leszel. Ezek az amatőr heti egy két órák nagyon alapdolgokra lesznek csak elegek. Ok, hogy vannak amatőr versenyek, de az közel sincs olyan szinten, mint a verseny szertorna.
2012. aug. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én is szertornázok, 6 éve. Fehérváron nem tudtok helyet, ahol folytathatnám? Mert ahova mostanáig jártam, elmegy az edző, de nem szívesen hagynám abba, csak olyan nehéz találni szertornára lehetőséget:( és az ár sem mindegy.
2012. okt. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!