Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés és egészséges táplálkozá...

Dávidking20 kérdése:

Edzés és egészséges táplálkozás mellett csökken a testsúlyom, miért? Úgye nem izomból fogyok? Mert ép hogy azt akarok fejleszteni.

Figyelt kérdés

Nem tömegnövelős mennyiségeket eszek, csak épp az alapanyagcseréhez vagy a súlytatási szintnek megfelelő kcal eszek egy nap. (174 cm/68 kg/20 éves Férfi/napi kalória mennyiség 1900-2300)


Heti 2 szer (mindig hétfő és péntek) edzek konditeremben amúgy itthon pihenő napokon néha kardiozom.

1 év alatt sikerült leszálkásodnom, mostmár újra normális mennyiségeket eszek csak figyelek hogy ne egyek sok szar kaját mint régen. sok zöldséget meg zsírszegény csirke húst eszek.


csak azért kérdezem ezt mert meglepett ez.



2012. júl. 10. 11:33
 1/9 dirtboy ***** válasza:
nem eszel annyit amennyit kéne ilyen egyszerű.
2012. júl. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Zakathol ***** válasza:
Ha nem eszel tömegnövelő mennyiségű tápanyagot akkor mégis mitől kéne nőnie az izmaidnak?
2012. júl. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Zakathol ***** válasza:
Ja, és ráadásul olyan sincs, hogy az 1900-2300kcal terjedő intervallum súlytartási mennyiség... Minden anyagcsere más, a saját tested, csak te tudod megismerni. Nyilván amennyit most eszel, az még csak a súlytartásnak sem elegendő mennyiség, nem hogy az izomépítésnek. Egyél többet.
2012. júl. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ok akkor inkább azt kérdezem,hogy ha nem növelek izmot, mert nem eszek sokat de edzek mellette akkor jobban kirajzolódik a jelenlegi izomzatom? már most se vagyok egy nyüzüge testfelépítésű, azért van izmom, csak megijedtem mert nem tudom hogy ha így eszek + edzek akkor lemegy e a megszerzett izmom, mondjuk fehérjét tolok az étrenbe + mellé is turmixként akkor elvileg nem épülhet le az izom még terhelés mellett sem sőt az csak jó ugye?
2012. júl. 10. 12:12
 5/9 dirtboy ***** válasza:

az elméleted hibás

naturál szálkásításkor még ha 3g/tskg protein megy még akkor is épül le izom

2012. júl. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Zakathol ***** válasza:
Így van. Ha csökken a testsúlyod az azt jelenti, hogy negatív a kalóriamérleged. Ebben az esetben pedig MINDIG van izomvesztés. Csak a mértékét lehet valameddig csökkenteni, a bevitt tápanyagok minőségével. De megszüntetni nem tudod.
2012. júl. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

és nem lehet hogy csak víz ment le? mert aza gyanús hogy 1-1,5 kg ment le kb 1-2 nap leforgása alatt.


mit tanácsoltok mit csináljak, van most 2,2 kg protein porom, nem vagyok túl gazdag szóval kb 4 napra eszek olyan 7-8 dkg csirkemellet, mivel lehetne bevinni még több fehérjét? ami árba se vág az egekig (pl szója vagy tofu??) azokból milyen kaját lehet készíteni mert még sose kostóltam

2012. júl. 10. 12:28
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy a többiek írják. Még 3g*testtömegkg-nál (szálkásításnál) is megy le izomból csak kevesebb. Ez naturálban értendő, kox nélkül.

Nekem napi 600g csirkemell megy+ plusz a protein, de így is vesztettem izmot.

Tömegnövelésnél mehetne csirkecomb, hal, kevert protein (tejsavó+szója, de ez mehet szálkásításnál is). Így olcsóbban jösz ki. De tömegnövelésnél elég a 2-2,5g*testtömegkg fehérje és 5-6g*testtömegkg ch.

Kalóriadeficitben nem fogsz izmosodni naturálban az tuti.

2012. júl. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
amúgy nem olyan nagyon bonyolult dolog ez:) ha csökken a súlyod és ezt nem akarod egyél többet (persze minőségi dolgokat). figyeld hogy reagál a tested és ahhoz képest alakítsd az étrended.
2012. júl. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!