Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aszfalton futni egészségtelen?

Aszfalton futni egészségtelen?

Figyelt kérdés

Sok ismerősömtől hallom azt, hogy roncsolja az ízületeket, másoktól viszont meg azt, hogy van arra tökéletes puha talpas futócipő, szóval nyugodtan lehet pl. bicikliúton is futni.


Akkor hogy is van ez? :)


2009. júl. 10. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Ezt én is tudni szeretném. Korábban sose futottam aszfalton, de most olyan helyen lakom, ahol ez elkerülhetetlen. Másfél éve futok rendszeresen aszfalton, de nem tapasztaltam (eddig) semmilyen problémát vagy elváltozást. Viszont én is olvastam több helyen, hogy ez nem tesz jót.
2009. júl. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A térdnek nem tesz jót, de jó drágán lehet márkás cipőt venni kifejezetten aszfalton való futásra.
2009. júl. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
hát max tönkreb@ssza a térdizületeidet.
2009. júl. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

hátigen, cipő kell hozzá, ami felfogja az ütés nagy részét, ami a térdedet-lábadat terhelné amúgy.

de nem olcsón vesztegetnek ilyeneket :S

2009. júl. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
75%
maga a futás sem tesz jót az ízületeknek, és izomveszteséggel is jár. szerintem füldúton egészségesebb futni
2009. júl. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
2éve nem sportolhatok... porckopás napi 3x 50perc futás. Fogyni akartam néhány kilót, most elhíztam és nem sportolhatok még egy évig.
2009. júl. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Így van,tényleg nem tanácsos aszfalton futni. A térdek + boka nagyon megsínyli ezt... www.ryn.hu ott találsz speciális cipőket. Jó futást !
2009. júl. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok, sajnos 50.000 körül vannak ezek a számomra egyáltalán nem szép cipők....
2009. júl. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!