Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ezeknek a tornászoknak hogy...

Ezeknek a tornászoknak hogy van ilyen nagy izomzatuk? És milyen edzéseket végezhetnek?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]



2012. jún. 27. 08:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Fera, ez nem nagy csak szálkás. És elég kivételes genetikájú emberek akik erre a szintre eljutnak.
2012. jún. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan tornász edzéseket, azaz extrém saját testsúlyos edzést gyűrűn, rúdon, talajon. Ha nagy a terhelés, fejlődik az izomzat, mindegy, mi terhel.
2012. jún. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ettől nem kell annyira hasra esni, ekkora karod neked is lehet, itt inkább ami irigylésre méltó az a benne rejlő erő.
2012. jún. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na betöltötte a többi képet is, visszavonom, nem csak az erőt lehet irigyelni:D
2012. jún. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A harmadik BRUTÁLIS! :)
2012. jún. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2012. jún. 27. 10:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért azt fontos megjegyezni, hogy ezek az emberek gyerekkoruk óta ezt csinálják, szóval nagyon hosszú idő mire ilyen izomzat kialakul a tornászoknál. Ettől függetlenül nagyon durván néznek ki:D
2012. jún. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én tornásztam, igaz lány vagyok, de brutális edzéseink voltak. Azok az elemek amiket a tornászok csinálnak rengeteg erőt igényelnek. Nálunk az edzések így zajlotak:

Bemelegítés, erőnléti edzések (pl. lábemelés, felülések, fekvőtámasz, kötélmásszás -csak kézzel, lábat nem lehet használni stb). Aztán nyújtás illetve utána szereken gyakorlás. Nálunk ha kicsit hosszabb volt az edzés, akkor másnap annyira fájt mindenem, mintha bunkósbottal vertek volna meg.

Az erő nagyon fontos a tornában, amikor valaki ugrál duplaszaltókat az nem jönn csak magától, ahoz, hogy elrugaszkodj a talajtól erő és izom kell.

A másik miért ilyen izmosak: legtöbben ovodában kezdik és napi 4-5 órát edzenek. Szerintem egyébként a tornászok nagyon jól néznek ki nemcsak izmosak, ügyesek is és baromi erősek (mi más kell egy lánynak?)

Ha valakit érdekel ez a sportág érdemes elkezdeni, úgy tudom már van később kezdőknek is oktatás. Én ajánlom mindenkinek :-)

2012. jún. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen gyerekkoruk óta és az izomzata úgy fejlődött mint az artistáké hiába van neked esetleg nagyobb izmod övék szálkás de pl 1 súly emelőnek megint más az izma de nem tudná azt megcsinálni mint a tornász de vissza se
2012. jún. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!