Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez az étrend megfelelő otthoni...

Ez az étrend megfelelő otthoni edzés mellé?

Figyelt kérdés

[link]


A étrend a lényege a következő röviden:


-rengeteg fehérje


- energia forrásnak zsír (akkora mennyiségben ami fedezni a napi energia mennyiséget)


- minimális szénhidrát (időnként nagyobb mennyiség, az egyoldalú táplálkozás érkelősének érdekében)


Az otthoni edzésem nem annyira aktív. Heti 4 db, kb. 40-50 perces saját testsúlyos edzés (Fegyencedzés - Convict Conditioning).


Céljaim:


- egészségesebb életmód

- testzsír százalékom csökkentése

- izomzatom fejlesztése (ez alatt azt értem, hogy izom tömeget szedek fel)

- erőlétem javítása


A kérdés a következő:


Ez az étrend megfelelő a céljaim eléréséhez?



2012. jún. 23. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyszerre nem tudsz naturálban izomtömeget felszedni és testzsírt leadni, mert két különböző energetikai folyamat. Az egyikhez tömegnövelő étrend kell (2-2,5g*testtömegkg fehérje és 5-6g*testtömegkg ch), ami kalória pluszt jelent. A zsírleadáshoz pedig szálkásító diéta: napi 3g*testtömegkg fehérje és 1,5-2g*testtömegkg ch.


Tehát el kell dönteni mit szeretnél előbb. Izmot növelni vagy zsírt leadni.

2012. jún. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.


Erről hallottam korábban is. De valamit nem értek. Az izom úgy fejlődik, hogy mikrósérülések keletkeznek, amelyek aztán összeforranak (nagyobbra mint amilyenek a sérülések előtt voltak).

A "gyógyulás" folyamatához meg legfőképp fehérje és vitaminok kellenek (75 százalékban vizet és 20 százalékban fehérjét tartalmaz, a maradék 5 százalék pedig szénhidrátokból, zsírokból és ásványi sókból áll az IZOM).


Tehát miért nem lehetséges az, hogy az izomzatom fejlődik miközben a testem ledolgozza a zsír raktárijait. A kalória mérlegem (a napi szükséges kalória bevitel) nem megy mínuszba, csak minimálisra csökkentem a szénhidrát bevitelt.


Ne haragudj a hosszú, "szájbarágós" leírás miatt. Biztos vagyok benne, hogy ezeket te is tudod, csak így könnyebb volt kifejtenem a kérdésem/elméletem.

2012. jún. 23. 21:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Kevés szénhidrátnál és kevés zsírbevitelnél nem tudsz kalória pluszban lenni, mert túl sok fehérje kellene. Én most 4g*testtömegkg fehérjén és 2g*testtömegkg-on vagyok, így is ment le izomból is a diéta alatt.

Ha pedig ennél több fehérjét vinnél be, mint én, akkor kerülhetsz kalória pluszba, de akkor meg nincs zsírból fogyás, mert ahhoz kalóriadeficit kell. Izom lenne, de a drága fehérjét használnád üzemanyagnak és nem fogyna a testzsír a kalória plusz miatt.

2012. jún. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!