Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitévő legyek? MELLIZOM!

Mitévő legyek? MELLIZOM!

Figyelt kérdés

Sziasztok. 1,5 éve edzek (tudom, ez az idő még semmi) és van egy aggasztó problémám. A mellizmom nem akar fejlődni.

Magas ismétlésszám, alacsonyabb ismétlésszám, mindenfélét kipróbáltam már, edzés közben nagyon bedurran, szép telt, és még olykor harmadnap is érzem hogy meg lett dolgozva, de egyszerűen nem fejlődik, pihenő napokon szinte csak lóg a mellem, remélem nem gynecomastia.

Nagyon nagyon zavaró, a pólómat se merem ledobni emiatt, pedig a többi testrészem már alakulóba van.

Étrendem grammra pontosan ki van számolva (tényleg!), az életemmé vált ez a sport, minden edzésem kőkemény, nincs dumálás, fülhallgató bedug, világ megszűnik, csak a súly és én. De ez a dolog nagyon zavaró. Zsír is van kevés rajtam, de az annyira elenyésző hogy csak a hasamon látszik picit, de a karomon pl a vállamtól a csuklómig futnak le az erek, szóval nem vagyok annyira fedett.

Mikor bedurran a mellizmom, annyira jól néz ki (pontosabban annyira jó úgy ránézni) viszont mikor pihenőnapon benézek a pólóm alá, hihetetlen amit látok, csak lóg...hogy edzek rá szerintetek? Vagy magas az ösztrogénszintem, próbálkozzak valami ösztrogénblokkolóval vagy valamivel?? (Megjegyzem nem hiszem hogy szükségem lenne rá, 18éves vagyok.)

Ja, és 93kg, 190cm, ha ez segít valamennyit.

ELŐRE IS NAGYON KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!!


2012. jún. 4. 14:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
És erőben sem fejlődsz? A fekvenyomást pl. ugyanannyival csinálod, mint egy éve?
2012. jún. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem-nem. 1 éve nagyon vékony voltam, és erőtlen, ha hiszitek ha nem, 15kg-ot tudtam 4* kinyomni, tisztán emlékszem rá!

Jelenleg 60kg a szériasúlyom, 110 volt eddig a max fekvenyomásba.

Összes izomcsoport ereje fejlődik, illetve a kinézete is, de a mellemmel valami nem stimmel sajnos, nem tudom hogyan eddzek rá.

Eddig nem tolódzkodtam, most szeretném beiktatni a mellezésemhez, hátha az adna neki tömeget.

2012. jún. 4. 14:59
 3/13 clint ***** válasza:

NEkem is nehezen fejlődik, rengeteg embernek ez a problémája, van akinek a melle nagyon jól fejlődik és a karja vékony hozzá, genetika és kész...

Idővel ahogy nősz valamennyit fog az is, csak kevésbé lesz látványos mint a többi, de nyugi, ha megvan a többi akkor egy izomrész nem rombolja le az összképet nagyon.

Nézdcsak lantos jhonnyt:

[link]

A lényeg, hogy dolgozz mindenre keményen, amennyiben lesz látványos testrészed a kevésbé kifejlődött testrész nem lesz feltünő.

Az, hogy lógosnak érzed a melled nem jelenti, hogy nagy az ösztrogéned, a mellbimbód nagy akkor az már ösztrogéngyanus lehet. Szteroidot használtál?

2012. jún. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor valami testképzavar lesz. 110 kilót nem lehet izom nélkül kinyomni. Ezzel együtt érdemes havonta, kéthavonta váltogatni a gyakorlatokat. Az ismétlésszámokat akár edzésenként is módosíthatod.
2012. jún. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A gyakorlatokat minden héten célszerű váltogatni, ill. annak sorrendjét és azt, hogy egykezes vagy kétkezes súllyal végzed e. + az egyenes pad és döntött padon végzett gyakorlatok sorrendjét is variálni kell, így nagyobb fejlődés érhető el szerintem.
2012. jún. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Clint: nem használtam szteroidot, értelmetlennek tartom hobbi szinten.

Természetesen továbbra is folytatom ezt az életvitelt (mert számomra ez már nem csak egy sport) és reménykedem hogy amint izmosodok, kevésbé lesz feltűnő.

Másik válaszoló: igen, 110kg-ot ki tudok nyomni, szóval erővel még nincs is nagy gond, és ahogy írtam is, edzés közben, SŐT, zuhanyzás közben, mikor melegvíz éri a mellizmom is szépen "kikerekedik" csak utána kezd ismét lógóssá vállni, ha hiszitek ha nem, tényleg ilyen furán viselkedik.

Remélem az évek és a kemény edzés megoldja a problémám...

2012. jún. 4. 15:15
 7/13 clint ***** válasza:

azért ez nem így van, én anno fekvenyomó bajnokságokra jártam és mint mondtam nekem sem valami nagy a mellem, a karom 50 -53 cm is volt már míg a mellem max 130-135 ami nem egy nagy méret ahhoz képest mennyiket nyomtam fekve.

Anno kezdetekkor 40 kilóval könyebb voltam mint most lapos mellel 160 kilókat nyomogattam ki. egyszóval nem szükséges a nagy mellizom a nagy erőkifejtéshez, ahogy mondom egyszerüen nehezen fejlődik neked is attól nem leszel pocsék felépítésü csak edz és hajrá...

2012. jún. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a motiválást!:)

Montez: szoktam váltogatni a gyakorlatokat, egyik héten rúddal edzek, másik héten kézisúlyokkal, emellett azt is szoktam hogy egyszer egyenes padon kezdek, máskor ferdén, illetve ismétlésszámváltozatásokkal is igyekszem összezavarni picit a mellizmom.

Szóval nem az edzés kivitelezésével van gond,szerencsére jó az agy-izom kapcsolatom, tudok figyelni arra amit csinálok, és mint azt már írtam, van mikor még harmadnap is érzem hogy nagyon megdolgoztam a mellizmom, és ha megfogom a mellizmom, kihúzom magam, érzem hogy van rajta hús, de ha leülök pl akkor meg csak lóg egy kis részen, szinte lehet "cibálni" ide-oda.

2012. jún. 4. 15:27
 9/13 anonim ***** válasza:
hogy érted h lóg? nem csak a mellbimbód áll ki egy kicsit? ez meg magyarázná h fürdés közben mért olyan. mert ugye a meleg víztől vagy a hidegtől nem tudom pontosan most de a mell bimbó össze húzódik és olyankor sokkal kerekebbnek látszik. ez kb annyi akkor hogy van egy pici felesleg a melleden.
2012. jún. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jó, hát nem volt leírva, hogy váltogatod a dolgokat, azért próbáltam ebbe kapaszkodni.:)
2012. jún. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!