Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az normális ha hasizmozás...

Az normális ha hasizmozás után fáj a hasam?

Figyelt kérdés

Amikor felüléseket csinálok akkor utána néha fáj a hasam, arra gondoltam hogy az igénybevétel miatt lehet úgy mint más izomcsoportnál is nem?

És még egy kérdés is eszembe jutott, de lehet kicsit hülyén hangzik:

Van egy kis sörhasam akkor nyilván a gyomornak van egy adott mérete. Namár most ha felülésezek, akkor az összenyomja a gyomrot vagy hogyan megy le a hasamról? ezt nem nagyon értem



2012. jún. 2. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Áljj neki futi,diétázni addig felesleges hasizmot edzeni amíg van rajta zsír. Felülés tönrevágja a gerincet inkább csinálj hasprést padon vagy lábemelést.
2012. jún. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 dirtboy ***** válasza:

a fáját úgy érted hogy izomláz? mert akkor normális.


/Namár most ha felülésezek, akkor az összenyomja a gyomrot vagy hogyan megy le a hasamról?/

nem nyomja össze.

a gondolatod ott hibás hogy azt hiszed hogy a felüléstől lapos lesz a hasad.

nem lesz lapos,a felülés csak a hasizmodat edzi de a zsírt nem tünteti el.

neked el kéne tüntetni a zsírt a hasadról de ahhoz szálkásító diéta kell és aerob mozgás pl. futás,biciklizés heti 3-4x 40-50perceket.

helyi zsírégetés nincs,tehát arra ne számíts hogy csak hasról fogsz fogyni mert nem csak onnan fogsz.

2012. jún. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 dirtboy ***** válasza:
100%

/a fáját úgy érted hogy izomláz?/

fájást akartam írni.

2012. jún. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Izomláz normális és a has nem megy le hasizomgyakorlatokkal, ahogy dirtboy is írja. szálkásító diéta+aerob edzés kell mellé.

[link]

2012. jún. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

még annyi hogy rosszul írtam le véletlenül, haspréseket csinálok nem felüléseket.

a futás/mozgás rendben van, 1 hete kezdtem el.

ha futok és hasizmozok de a diétát hanyagolom akkor is lehet lapos a hasam vagy muszáj diétázni is?

2012. jún. 2. 12:30
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha a futással kalóriadeficitet tudsz elérni, akkor fogyni fogsz egy ideig. De jó eredményt szálkásító diétával lehet elérni. Ez nem koplalást jelent, hanem napi 6-7 kis étkezést a következő arányokkal: napi 3g*testtömegkg fehérje és 1,5-2,5g*testtömegkg szénhidrát.

Nem mindegy miből viszed be, ha érdekel majd, akkor leírom azt is.:)

2012. jún. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

érdekel minden amit csak segíteni tudsz.

és még vmi:

először szálkásítani kell és utána konditermi étrend vagy egyből lehet izmosítani is felesleggel a hasamon?

2012. jún. 2. 12:44
 8/12 anonim ***** válasza:

Kis zsírral nem törődnék. Ha nincs még sok izom de nincs sok zsír, akkor én tömeget növelnék először. Ha sok a zsír (12-15kg) akkor érdemes egy részét előtte leadni. De a kondi akkor mehet már, mivel szálkásításnál megtartja az izmokat.

Ezek a jó kaják, tömegnövelésnél és szálkásításnál is, csak más az arány.:

Fehérje: sovány húsok, tojás, sovány túró, protein tápkieg.

Ch: zabpehely, barna rizs (tömegelésnél fehér is), krumpli, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

Zsír: omega3, lenmagolaj, mct.

2012. jún. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

rendben, köszi.

tegnap kiszámoltattam a neten bmi kalkulátorral magam és azt írta hogy jó a testtömeg indexem és tartsam meg a súlyom.

akkor nincs feleslegem?

17/F 185cm 74kg

2012. jún. 2. 13:07
 10/12 anonim ***** válasza:

Attól még lehet fölösleg, mivel a bmi nem veszi figyelembe a zsír-izom arányt. Nekem pl az jön ki, hogy bőven túlsúlyos vagyok 10% körüli testzsírral, mivel azt nem nézi, hogy izomból adódik a súly.

Tehát legjobb erre a tükör; belenézel és látod, hogy mennyi zsír van, nem kell számolgatni.:)

2012. jún. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!