Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Krav Magázni szeretnék. Van...

Krav Magázni szeretnék. Van korhatár?

Figyelt kérdés
Néztem a neten a "Frei Dosszié"-ban róla egy un. bemutatót és elv. terrorista elhárítóknak is ezt tanítják, ezért gondoltam, hogy van azért valami korhatár, mivel elég durva... 15/F vagyok, most leszek nemsokára 16. Túl fiatal vagyok még hozzá?

2012. máj. 24. 14:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Amúgy eddig ez volt a legkulturáltabb hozzászólás, amit krav magás-tól hallottam :)
2012. máj. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Hónaponta 4 edzés? Ezért te komolyan képes voltál kiadni 5500Ft-ot? Hónaponta 4 edzéssel "lócitromot" se érsz el.

Más harcművészeteknél, küzdősportoknál ennyiért egy teljes hónapon át heti min. 3 edzést kapsz.

Így ezeknél egy alkalomért fizetsz kb. 500Ft-ot, míg a Kravnál kb. 1500Ft. Mi ez, ha nem pénz lehúzás? Hiába, hogy a többihez felszereléseket meg kell venned, de az is csak egyszeri költség. Az ilyenek miatt nem szoktam a Kravot ajánlani senkinek se.

2012. máj. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 kovpet ***** válasza:

A krav maga nem csak azt oktatja, hogy hogyan csapj valakit pofán. Van egy csomó taktikai és konfliktuskezelési rész is. Nem lehet összehasonlítani pl egy thai boxszal.


Amúgy is ajánlott a krav mellett mást is csinálni.


Aki sokallja az árát, az meg csináljon mást. Ez olyan, mint egy Nike cipő vagy Spyderco kés. Van hasonló kínai 2000-ért, de mégis sokan kifizetjük a 25-öt a kis szar pipáért vagy pókért :)


Kérdező: az első ezés ingyenes (tudtommal mindenhol). Menj le és nézd. Állj be. Nem életre szóló döntés lesz ez, abba lehet hagyni, ha nem jön be. Gyerünk :)

2012. máj. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Egyébként első sorban engem az érdekel, hogy megkapjam a megfelelő oktatást... ha emellett drága az nem pénzlehúzás véleményem szerint. Kyo-t azért hagytam abba, mert nem tűnt olyannak, mint pl a Krav. A kyo az nagyrészt szabályokkal teli, és sport, a Kravot pedig jobban el bírom képzelni utcai verekedésre. Azaz az egyik célom, hogy megtudjam magam védeni, akár több ember ellen is, ezért gondoltam a kravot.

2012. máj. 25. 23:25
 15/24 anonim ***** válasza:
18%

Ajánlott mellett mást is csinálni? Akkor mégis miért jó a krav maga, mert eddig én még nem láttam olyan "krav" technikát ami nem egy jujutsu vagy aikido technika alacsony szinten kivitelezett verziója. Egy harcrendszer az alapok tanítása nélkül nem ér semmit lehet magas szintű taktikai képzése, ha kell mellette mást is csinálni. Másrészt egy jó harcművészeti edzésen ugyanúgy előkerül a stratégia és konfliktuskezelés.

Ezek alapján pénzlehúzás, mivel kevesebbet kínál sokkal többért.

2012. máj. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 kovpet ***** válasza:
100%
Te már eldöntötted, hogy utálod a Krav Magát. Így felesleges bármit is mondani, úgysem győzlek meg. Meg aztán nem is akarlak :)
2012. máj. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
Már nem azért, de mi az, hogy érdemes mellette mást is csinálni, főleg ennyi pénzért?
2012. máj. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 kovpet ***** válasza:

Nekem az a sejtésem, hogy az ár azért van így pozicionálva, hogy az utcai bunyós réteg ne járjon az edzésekre. Ez így jó is.

Aki nem engedheti meg magának vagy nem szán rá ennyit, az megy máshova.

2012. máj. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Nem. Az ár azért van így pozícionálva, hogy akik ezt oktatják, annak még több pénze legyen.

Mint Neutronlovag is mondta, már ott nem ér az egész semmit, ha mellette mást is kell művelni. Mert ez elvileg az önvédelemre készítene fel. De, ha alapból mellette ajánlott más harcművészetet/küzdősportot tanulni, akkor miként tanít meg az önvédelemre? Vagy, ha legalább tényleg tanítana önvédelmet, akkor még oké lenne, de egyáltalán nem tanít semmi önvédelmet. Mert ujjfeszítés meg ilyenek vannak benne, ami az utcán egy támadás során is legfeljebb 0%-ban hasznos. Ami még néhány százalékban hasznos, az a Jujutsuból lenyúlt néhány technika. De ezek is olyanok, hogy nem tudod rendesen kivitelezni, mert azokhoz kellene Jujutsu alap.

Most jönnek majd megint a Krav hívők, hogy "Előbb nézz utána a dolgoknak, mert nem így van, stb.", mint más kérdéseknél, de elmondanám nekik: utána néztem anno. Én is el akartam kezdeni anno, de hamar rájöttem: az egész rendszer használhatatlan.


Kérdező: több ember ellen nem megvédeni kell magadat, hanem futni, vagy átmenni Tyrion Lannisterbe és kidumálni magadat belőle. Több ember ellen nem érdemes leállni harcolni, mert lehet egyet kettőt megversz, de a többi meg téged ver meg.

Ha meg akarod védeni magadat az utcán, akkor vagy edz otthon még külön a Kyo-ra - főleg a fejre támadást, illetve a fej védését -, vagy válasz más harcművészetet.

Ha karaten belül akarsz maradni, akkor válasz az Ashihara karate-t. Itt nincsenek katak (forma gyakorlat), csak technikákat tanultok, és ezeket gyakoroljátok, majd Sparring.

Harcművészetek közül meg ott van még a Jujutsu, Wing Tzun/Chun (Wing Tsun-ra ne menj, az is a legtöbb helyen pénzlehúzás), Eskrima.

Küzdősportok közül meg box, Savate (francia box), ezek kombinálása még birkóval.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha valamit még kihagytam, ami használható, azt szerintem Neutronlovag felsorolja neked, mert ő járatos még ebben a témában.

2012. máj. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nekem hetente 2szer van az edzés és havonta 4500 at kell fizetni amugy én a magyarországi krav maga vezetőjéhez járok.Sokan meg alaptalanul utálják csak azért mert Izraeliek fejlesztették ki...
2012. máj. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!