Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Krav Magázni szeretnék. Van...

Krav Magázni szeretnék. Van korhatár?

Figyelt kérdés
Néztem a neten a "Frei Dosszié"-ban róla egy un. bemutatót és elv. terrorista elhárítóknak is ezt tanítják, ezért gondoltam, hogy van azért valami korhatár, mivel elég durva... 15/F vagyok, most leszek nemsokára 16. Túl fiatal vagyok még hozzá?

2012. máj. 24. 14:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Mivel önvédelem ezért szülői engedéllyel csinálhatod, felvilágosítanak az esetleges kisebb sérülésekről te elfogadod (a szüleid már nem biztos) és beszerzitek a kellő felszerelést.
2012. máj. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
kyokushin karatéban már 7. kyu-t elértem, szval van némi fogalmam ezekről a dolgokról...:)
2012. máj. 24. 15:08
 3/24 anonim ***** válasza:
Terrorista elhárítóknak nem Kravot oktatnak. Katonáknak, terrorista elhárítóknak, rendőröknek, stb. a Jujutsut szokták oktatni. Az ilyen szövegek, hogy a Kravot rendőröknek, katonáknak, stb. szokták oktatni csak marketing szöveg. Meg én inkább nem ajánlom, mert az esetek 99%-ban csak pénz lehúzás. Inkább maradj a Kyonál, vagy válasz mást.
2012. máj. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Hát azért a frei dosszié kicsit enyhén túlsztárolta. Minden amit ott látsz a krav-ban, ugyanúgy megtanulod jujutsu-ban de még aikido-ban is (csak abból kevés a megbízható edzés itthon).

Ha nagyon katonai cucc kell, akkor keresd föl Dr. Zöllei Zoltán alezredes kézitusa edzéseit...

2012. máj. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Akkor a Kravot nem ajánljátok? Vagy csak azért mondjátok hogy pénzlehúzás, mert a többi felhasználó kommentjében ezt olvastátok? Félre ne értsetek, csak tudni szeretném, hogy egy jól informált kívülálló, vagy egy hozzáértő-e az aki kommentel, mert ez most befolyásol.
2012. máj. 24. 21:16
 6/24 anonim ***** válasza:
16%
Egy krav maga edzés 8000-10000 ft egy hónapban. Közben meg megfelelő alapok nélkül, haladó jujitsu technikák silány utánzatait kapod, és úgy hirdetik magukat, hogy már néhány hónap elteltével meg tudod magad védeni. mond csak, szerinted ez nem pénzlehúzás?
2012. máj. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 qwertzoo ***** válasza:
100%

Én mivel járok Krav-Maga edzésre rendszeresen, ezért az eddig hozzászólókkal ellentétben tudom is, hogy miről van szó.


Elsőnek a kérdésedre válaszolok…

15 évesen karatés múlttal biztos fognak engedni edzésre.


Az ára…

Nálunk 5500 Ft havonta ami 4 edzést takar.

8000-10000 Ft-ért már havi 8 edzésen vehetsz részt.

Ez valóban nem olcsó, de ezen kívül nem kell semmire sem költened. Gondolok itt egyen ruhára, tagsági-, vizsgadíjak. Persze megvan a lehetőség, de egyáltalán nem erőltetik és nem is leszel hátrányban, ha nem költöd el a maradék pénzed is náluk, ellenben pl. a W.T.-al.

(amúgy mennyi egy Jujitsu edzés?)


Az ára ellenére én javaslom a Krav-Maga-t, mert nagyon reálisan szembesítenek a problémákkal, hamar jó rálátásod lesz az önvédelem lényegére, nem beszélnek félre, nem etetnek csoda dolgokkal. Persze edzeni itt is kell, keményen és sokáig -mint mindenütt máshol is- hogy igazán jó legyél.

Ha igazán jót akarsz magadnak, akkor Krav-Maga (vagy a választott HM) mellett még eljársz rendszeresen bokszolni is.


Frei dosszié…

Azt tudni kell, hogy a TV-ben mindent túlfényeznek. Ha Jujitsu lett volna a téma, akkor azt is beállították volna mindent vivő megoldásnak. Az edzőtermekben lehet igazán ismerkedni a küzdősportokkal, a TV csak arra jó, hogy megmutassa, hogy ilyen is létezik. Mindenütt van ingyenes próba óra.


Az hogy mit tanítanak terrorelhárítóknak vagy rendőröknek nem lényeg. Te sem terrorelhárító sem rendőr nem vagy (ha jól sejtem).

Rendőröknek valószínűleg azt tanítják, hogy hogyan vigyenek le valakit a földre, aztán hogyan bilincseljék meg. Hogy ezt most Jujitsu-nak vagy Krav-Maga-nak (vagy rendőr-boksznak) nevezik az csak sokadlagos tényező.

2012. máj. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
16%
Jujutsura 6000-ért 12 edzésre járok havonta ellentétben a te 4 edzéseddel ami lófingnak is kevés, ez szimpla pénzlehúzás.
2012. máj. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 qwertzoo ***** válasza:

Havi 4 edzés valóban kevés, de a semminél több. Én 12-20 edzésre jártam havonta, nem csak Krav-Maga-ra, sokat összejártunk csak full kontakt-olni 1-2 órára. Jelenleg most 4 sincs meg, mert vizsgára készülök, de utána nyitni fogok 1-2 új dolog felé.


Annyiban azért vitatkoznék, hogy a Krav-Maga lehúzás. Akkor lenne lehúzás, ha a pénzedért semmit, vagy szemetet kapnál. De nem ez a helyzet, mert jó dolgot kapsz, csak drágán. Tehát drágának lehet nevezni, de lehúzásnak nem.

2012. máj. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Én jujitsu-ra havi 8 edzésre járok 1000 (egyezer) ft-ért.
2012. máj. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!