Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 2-2,5 kilós súlyzókkal mennyi...

Sidetrack kérdése:

2-2,5 kilós súlyzókkal mennyi idővel kezdjem az árnyékbokszot?

Figyelt kérdés
Egy pár ilyen kicsi súlyzóm van, ezekkel egyebet nem sokat lehet csinálni, úgyhogy gondoltam, hogy a fekvőtámaszok, húzodzkodások mellé beiktatom az árnyékbokszot, de fogalmam sincs, hogy mennyi ideig, hány menetet csináljak kezdőként?
2012. máj. 10. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem igazán javaslom a súlyzóval levegőbe bokszolást. Amennyiben csak a külsőd érdekel, a fekvőtámaszok és húzódzkodások mellett lényegében nem tudnak pluszt adni, ha pedig komolyabb célod van valamilyen küzdősporttal, akkor ez ronthatja a technikád. Tudom, sokan csinálják, de leginkább időpocsékolás minden szempontból.
2012. máj. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem érdekes edzésnek tűnik, rosszat semmiképp nem csinál szerintem , profi bokszolók edzésében is gyakran benne van.Egyébként izmosabb ettől nem leszek, azt tudom és nem küzdősportolok egyébként.
2012. máj. 10. 19:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy sokan csinálják, mégsem tartom hasznosnak. Egyébként pont most szegezted le magad is, hogy izmosabb nem leszel tőle, és nem küzdősportolsz. Akkor mire föl csinálnád? :) Állóképesség fejlesztésére pedig vannak sokkal hatékonyabb módszerek.


Tudod mit? Ha feltétlenül használni akarsz ilyesmit, akkor szerintem végezz jó széles, lendületes, teljes erejű parasztlengőket vele, szurkálások és egyéb boksztechnikák helyett. Úgy még talán mész is vele valamire.

2012. máj. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az árnyékbokszot max 1 kilóssal csinálják,de annak több értelme van,ha kitartod oldalra előre és aprókat körözöl vele ameddig bírod.

2-2.5 kilóval amúgy sem lehet normálisan árnyékolni,főleg ha alapból nem tudsz árnyékolni.

ha mindenáron nehezítve akarod csinálni,akkor vegyél gumiexpandert hozzá.

2012. máj. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!