Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » MI a véleményetek a tájfutásró...

MI a véleményetek a tájfutásról? Egyszerű sport?

Figyelt kérdés
És mennyire kell hozzá tudni futni ,és bonyolultak a térképjelek ?
2009. jún. 24. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:

én régebben futottam ugyhogy valamennyire értek hozzá. alapvetően az a véleményem hogy jó sport, nagy állóképesség kell hozzá, és nem szabad megijedned ha egy kicsit (vagy ngyon) összekarcolnak a bozótok. ezenkívül jó izületek is a folyamatos egyeneltlen terep miatt. A térképet csak egyszer kell megtanulni használni, vannak kifejezetten tájfutó térképek, ezek abban különböznek a túrista térképtől hogy nicnsenek rajtuk a turistautak, csak a terep és a pontok. színesek, látszik a domborzat meg hasolók. Olvasásukhoz rutin kell, főleg úgy, hogy közben futsz :)

Alap szinten űzve egyszerü sport bárki meg tudja tanulni, persze nem úgy kell az első években odamenni a versenyre hogy érmet nyersz ;)

2009. aug. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Lényeg az hogy az agyad képes legyen egyszerre kezelni a térkép olvasását és a futást ha ez megy akkor hamar jó tájfutó lehetsz.
2011. nov. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nem egyszerű, nem olcsó, de az egyik legjobb.
2012. márc. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szerintem nagyon jó sport. Nem csak a futás a fontos, hanem a tájékozódás is. Ezt egy idő után meg lehet tanulni, és a térképjeleket is. A rutin is nagyon fontos benne, éppen ezért kitartás!

Az előző hozzászólásról meg csak annyit hogy azért nem a drága sportok közé tartozik szerintem! Érdemes kipróbálni! :D

2012. júl. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Régi téma, de hátha valaki majd még olvassa.

Nagyon jó sport! Egyszerre tartja fitten az agyad és a tested. Bárki bármikor elkezdheti. A térképjeleket hamar meg lehet tanulni, nem nehezek, sőt elég egyértelműek. Nincs korhatár. Olyan kifogás nem lehet, hogy valaki túl öreg. Vannak 60, 65-ös (ennyi éveseknek) kategóriák is! Sőt nagyobb versenyeken 70-nes, sőt ha jól rémlik még e fölött is láttam. A rendes versenyen a legkisebb kategória N/F 10, ebben általában 8 éves kortól már szoktak indulni(itt lehet felnőtt kísérő is, de mindig szalagozott, ami mentén lehet futni). Ennél kisebbeknek meg van gyerekverseny is!

Ha esetleg valakinek nem fekszik a futás, akkor még ott a tájbringa, sítájfutás, trail-o(verseny tolószékkel).

Tény, hogy ennél vannak könnyebb sportágak, de hamar belejön az ember.

Sztem a 3. kommentelő azért írta, hogy drága, mert a válság óta kicsit drágultak a nevezési költségek, de melyik sportnál nem? És talán mert sokat kell utazni, ha vidéki vagy. Pesten sok verseny van, de a vidékieknek kell utazniuk, bár nekem ez az egyik kedvenc részem! Olyan helyekre jutok el, ahová különben tuti nem mennék.

Kezdőként elég a jó tájékozódás, mert az elején az fontosabb, mint a futás. De amikor már jó pár éve csinálod, és komolyan is gondolod, akkor kell edzeni is rendesen, mert csak akkor lesznek dobogós helyezéseid.

Ha viszont kezdőként jobb futó vagy mint tájékozódó, az se tántorítson el, hamar megtanulod!

2012. aug. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 4 éve vagyok tájfutó. Szerintem remek sport, mert nem csak fizikailag segít, hanem szellemileg is. Nem feltétlenül azok lesznek eredményesek akik jól futnak, az csak egy része, a fontosabb része szerintem a tájékozódás. A térképjeleket nem nehéz megtanulni, csak gyakorolni kell.
2013. aug. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!