Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kevés alvás hátráltatja a...

Kevés alvás hátráltatja a fejlődést?

Figyelt kérdés
15 vagyok, napi 6-7 órát alszok a suli miatt hétköznap. Hétvégén 9-11 órát. Tudom, hogy ez kevés, de mennyi az ideális? Nyáron elkezdek járni konditerembe, igaz akkor meglesz a megfelelő idő, de szünet után sem szeretném abbahagyni, csak ez a kevés alvás izgat. És a magasságilag növekedést befolyásolja?

2012. máj. 3. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát az ideális alvás idő 8-9 óra kéne hogy legyen és edzések miatt is tartani kéne legalább ennyit.
2012. máj. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 igen nemm ***** válasza:

Ha reggel korán kelsz, feküdj le előbb. Más megoldás nincs, ugyanis valóban min. 8 óra alvásra szükséged van. (de ez tényleg a minimum, tehát még ennél is többet kéne)

És igen, hátráltatja, ugyanis az edzéssel teremted meg az izomnövekedés lehetőséget, de a pihenés alatt növekszik az izom!!!


"És a magasságilag növekedést befolyásolja?" ezt hogy kell érteni?

2012. máj. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi az eddigieket, azt hogy milyen magas lesz az ember felnőtt korára, úgy értem, mivel a környezetemben élők akkorák mint én, mégis 2-3 évvel fiatalabb vagyok, és ők is akkor kelnek, akkor fekszenek le mikor én, sőtt van úgy, hogy kevesebbet alszanak, meg van hogy én alszok még ennél is kevesebbet, dehát énsem vagyok magas, 175 cm, tehát erre értem.:)
2012. máj. 3. 22:20
 4/4 anonim ***** válasza:
a kevés alvás nem befolyásolja a magasságodat.
2012. máj. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!