Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy mennyi...

Honnan tudhatom, hogy mennyi számomra az ideális pulzus zsírégetéshez mondjuk szobabiciklizés közben?

Figyelt kérdés

Alap helyzetben 90 a pulzusom, egy picit magasabb, mint az átlag. Sajnos nincs pulzusmérőm, így nem tudom, hogy mennyi tekerés közben. Kifáradok, de nem zihálok, nem kapkodom a levegőt. Intenzíven tekerek egy órát egyenletes sebességgel, ami 30km/órát jelent átlagban. Kb 5 hete kezdtem el tekerni napi rendszerességgel. Eleinte persze nem bírtam egy órát, most már nem okoz gondot.

28éves nő vagyok 160cm és 54kg.


2012. ápr. 17. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Sok helyen azt olvasni, hogy 130-140-es pulzusnál van zsírégetés. Én meg azt mondom, hogy nincs ilyen tartomány, mivel ilyenkor is főleg szénhidrátból fedezed a munkához szükséges energiát. Nem csak az a lényeg, hogy az edzés közben mennyi zsírt égetsz el, hanem, hogy az edzés után pár órával is mennyi lesz a kalóriafelhasználásod. Tehát érdemesebb kicsit feljebb tornázni a pulzust és/vagy rövidebb pl 1 perces keményebb szakaszokat betenni az edzésbe. Így edzés után nagyobb lesz a kalóriadeficited, amit a szervezet jó esetben a zsírraktárakból fog fedezni.


Itt van még egy jó kis cikk: [link]

2012. ápr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2012. ápr. 17. 14:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!