Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi lenne a helyes mennyiség a...

Mi lenne a helyes mennyiség a különböző tápanyagok bevitele esetén?

Figyelt kérdés

Nem testépíteni szeretnék, csak úgy gondoltam, hogy az itteni válaszadók jobban értenek ehhez a kérdéshez, mint a fogyókúra kat.-ban.

A kérdésem igazából annyi lenne, hogy egy egészséges fogyókúra, illetve súlytartás esetén mennyi fehérjét, szénhidrátot, zsírt kell/ érdemes/ ajánlott bevinni egy nap? Mert többféle honlapon többfélét olvastam, és ott is csak egy nagyobb tartományt írtak. Tulajdonképpen arra lennék kíváncsi, hogy hogyan határozzak meg magamnak egy értéket, amit tartani tudok?

Gondolom ez sokmindentől függ, ha tudtok segíteni, szívesen írok bővebb adatokat.

Egyébként 9 kg-ot fogytam teljesen normális ütemben (jelenleg 56 kg vagyok), még 1-2-3 kilót szeretnék, utána leginkább az alakformálásra szeretném helyezni a hangsúlyt. Viszont szégyellem, de most jutottam el odáig, h nem csak az a lényeg, h mennyit (hány kalóriát) viszek be, hanem ennek az összetétele is fontos, ezért is született a kérdés, mert a neten olvasgatva valahogy nem volt minden egyértelmű.

Köszönöm előre is, ha valaki tud segíteni!


2012. febr. 29. 00:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Általában tartományt lehet megadni erre, mert eltérőek az anyagcsere sebességek. Szerintem szintentartáshoz nőknek elég az 1-1,5 g fehérje, 2-2,5 g szénhidrát és 0,5g zsír testtömeg kg-onként. Ez kb. 1200 kcal 56kg-os súlynál, ha nem mozogsz semmit akkor elég, de ez változó mindenkinél.

Tömegnövelésnél a fehérje kb 1,5-2g/testtömeg kg, szénhidrát nőknek 3-4g/testtömeg kg.

Szálkásításnál fehérje 2,5-3g/ttkg, szénhidrátot le lehet vinni 100g/nap körülire és ha 0,5-1 kg a fogyás, akkor rendben, ha kevesebb mint 0,5 kg, akkor lehet lejjebb vinni a ch-t. Mellé aerob edzés is kell heti 4-szer 40-50 perc kb. A fehérjét vidd be tojásból, sovány húsokból, túróból. A szénhidrát részt pedig zabpehelyből, rizsből, főtt krumpliból, teljes kiőrlésű tésztából+ sok zöldség. Zsír: 1-2 kanál lenolaj a telítetlen zsírok miatt.

Ezekre építsd az étrendet, ha tudod.

2012. febr. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, igazán hasznos!

Heti hatszor egy-másfél órát mozgok, igaz jelenleg csak olyasmit, amit ti szentségtörtésnek tartotok (dvdk + szobabicikli), de ezekből igyekszem a maximumot kihozni, és hamarosan a lehetőségeim változni fognak valamelyest.

Az igazság az, h leginkább egészségesen szeretnék táplálkozni, úgyhogy ezekből próbálom az étrendemet összeállítani, amiket te is írtál (a krumpli és a tészta mondjuk nem szerepel benne túl gyakran).

Szóval mégegyszer köszönöm! :)

2012. febr. 29. 13:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs mit, szobabicajt mi is használunk, nagyon jó eszköz az aerob vagy kardio mozgásra.:)
2012. febr. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!