Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy növelhetném az izomtömege...

Hogy növelhetném az izomtömegem aránylag gyorsan, az egészségem károsítása nélkül?

Figyelt kérdés

Üdv! 18 vok, 60kg és 175cm... Thaiboxozom és szeretnék izomra felszedni 7-8kg-ot. A thaibox előtt 65kg voltam, de ez lement úgy, h erősödtem...Enni annyit eszek h sokszor már nem esik jól és figyelek rá h sok fehérje jusson a szervezetembe, de nincs eredménye...Heti 3 1,5órás edzésem van, konditeremre nincs időm, max itthon tudok edzeni súlyzók keretein belül...Mit ajánlanátok, mivel ugraszthatnám meg az izomtömegemet?

[link]

ez a termék pl az én esetemben (h küzdősportoló vok és nem testépítő) alkalmazható vagy felejtsem el? Ezekhez nem nagyon értek. Előre is kösz!


2009. jún. 5. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia. A prohormon készítmény amit beírtál nem ajánlatos.


Idézet egy ezzel foglalkozó testépítő oldalról: "Van-e a táplálékkiegészítőkben káros anyag? Az ilyen kérdésekről azt gondolom, hogy az emberek fejében van káros anyag. Mi káros lehet egy proteinben? Ezek boltban kapható, hivatalos, engedélyezet termékek: élelmiszer koncentrátumok. Szerinted mi káros anyagokat tartalmazó készítményeket használunk, ajánlunk és reklámozunk, agykombájn? (Egyetlen típusú kiegészítővel nem szabad foglalkozni: az amerikai prohormon csodaszerekkel!)" (body.builder.hu GYFK)


A thaibox mellett nem leszel izmos úgy, ahogy szeretnél. Nem azt mondom hogy törődj bele, de szét kell választani a dolgot. Testépítés az izomnvöelésért megy, kűzdősportok pedig az állóképességért és esetleg az erőért. Aki testépít az heti 3x edz, és a többi időben pihen. mivel te már így is edzel 3x, ezért még 3 súlyzós edzés mellett eljutnál oda hogy heti 6 edzés, ami még profi szinten is sokszor sok és nincs idő a regenerálódásra. Tehát konklúzió: fogadd el, hogy a kűzdősport ezzel jár.

2009. jún. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ja, szerintem is ez a szitu, "szálkásnak kell lenned" a Thaibox miatt,ez így kerek, viszont jó sok szalonnával-kenyérrel próbálkozhatsz! Nekem bejön, igaz, én

súlyzózom, íjászattal foglalkozom és 200 cm vagyok. Mindenesetre 85 kg-ról felkúsztam 105-re és még mindig arányos vagyok, mert magas vagyok.

2009. jún. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%

egyél sok szénhidrátot, cukrot az energiához (kenyeret, zsemlét, péksüteményt, tésztákat)

de fehérjéket is, kis zsiradékot, mert kell az alapanyag. pl Tojás, sajt tej, de a zöldségeket sem szabad elhagyagolni.

Sokat mozogj, a legjobb a fekvőtámasz, súlyzózás, felülés.

2009. jún. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2009. jún. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindegyik hasznos volt!!! A hormon háztartásba belepiszkálni talán tényleg felejtős...

Én nem akarok annyira izmos lenni, hogy feszítsek a strandon, egyszerűen nem tetszik a 60kg és ebben a sportban ehhez a magassághoz 67-69kg az ideális...

Edzés utáni proteinshake-eknek mennyire van értelme? Meg többen mondták a Creatin-okat. Arról vélemény?

2009. jún. 5. 18:38
 6/11 anonim ***** válasza:

A protein shake nem instant izom, olyan mintha ennél csirke mellet.

A kajádat kellene rendbe rakni attól tudnál nőni. A creatin meg nem thaiboxosoknak való hanem erősportolóknak.

body.builder.hu->edző válaszol-> alul alapismeretek.Sok sikert.

2009. jún. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ok kösz...azzal azért tisztában voltam h a proteinshake micsoda:D creatint azt nem...
2009. jún. 6. 16:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Nemminden sportágban előny egyébként a nagy izomzat, lásd pl tenisz, hosszútáv futás, kűzdősportok, foci, kosár, stb. Itt sokkal nagyobb a hangsúly az izmok megfelelő robbanékonyságán, vagy az állóképességen. Ha iylen sportot űzöl, akkor fogadd el hogy ehhez ilyen izomzat társul! (egyébként amíg a kajád nincs rendben addig fölösleges creatin például)
2009. jún. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Persze, ezzel teljesen tisztában vagyok...küzdősportban,harcművészetben(és sok másban) egyenesen hátrány a nagy izomzat.Jó ez a birkózásra stb nem vonatkozik:D.

De én nem is akartam nagy izmokat soha...

2009. jún. 6. 19:18
 10/11 anonim válasza:
Amúgy csak arra kéne odafigyelned, hogy egy kicsit több kalóriát vigyél be, mint amit egy nap alatt elégetsz :)
2009. júl. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!