Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Baj, ha egymás után több nap...

Baj, ha egymás után több nap is lemegyek konditerembe? Vagy akár minden nap?

Figyelt kérdés
22/N vagyok, picit fogyni, formásodni szeretnék. 1 alkalommal minimum 1 órát lent szoktam lenni. Baj, ha megyek minden nap, vagy hetente 4-6x is akár?
2012. febr. 20. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Baj, az izomzatod és az idegrendszered nem tud regenerálódni ,és túledzett leszel!
2012. febr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha csinálod legalább másfél éve akkor belefér 4, nagyon esetleg 5 edzésnap is (4nap intenzív, ötödiken átmozgató), de esélyes hogy túledzed magad ha súlyzós gyakorlatokról van szó. Ha leírnád milyen gyakorlatokat végzel és mióta könnyebb lenne válaszolni.
2012. febr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


Sportolni végül is elég rég óta sportolok, versenyszerűen lovagolok 14 éves korom óta, igaz ez most 1,5 éve szünetel, de azért az edzettségem nagyjából megmaradt, csak kicsit ellöttyedtem, de amikor edzek akkor előjönnek azért a régi izmok. :)


Konditerembe 2 hónapja járok le. Általában ezeket szoktam csinálni: hegymeneti bicikli (20-30 perc), futógépen 9%-os emelkedőn szoktam sétálni 10-12 percet, súlyzós gépeken pedig általában lábtárogató és láblendítő megy, max. 20-25 kilóval. 3 kilós kézi súlyzóval szoktam még kicsit súlyzózni, guggolni, meg felülést szoktam csinálni pár db-ot. Nem szoktam soha túlzásba vinni, ha érzem, hogy erőltetem akkor inkább hagyom. Izomlázam nem szokott lenni, inkább csak annyi, hogy picit érzem, hogy edzettem, de nem izomláz. Biztos értitek miről beszélek. :)


De akkor inkább maradjak az 1 nap edzés - 1 nap pihenőnél?

2012. febr. 20. 21:35
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként ezt most találtam ki, eddig mindig kihagytam 2-3 napot egy-egy edzés között. Csak most gondoltam, ha van időm és van korlátlan havi bérletem, ha lehet akkor lejárnék. Ezért kérdezem, lesz-e belőle valami gondom. :)
2012. febr. 20. 21:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kifejezetten megterhelő edzés, plusz van "előéleted" is.Szerintem először állj a rá a 3napos edzéstervre, pl hétfő-szerda-péntek, utána ha megszoktad akkor berakhatsz egy 4. edzésnapot is. Illetve kipróbálhatod egyből a 4naposat is, úgyis érezni fogod hogy bírod-e. Ha nem akkor maradjon a 3napos, egy idő után pedig átállhatsz a 4naposra. Bár ez a "szoktam egy kicsit súlyzózni" dolog érdekes, szerencsésebb lenne úgy csinálni hogy adott gyakorlatból X súllyal X szériát X ismétléssel, egyrészt akkor ér is valamit, másrészt legalább nagyjából tisztában vagy vele hogy miből mennyit csinálsz, úgy nem lehet edzeni hogy nem tudod mit csinálsz :) Egyszerűsítve: kell egy edzésterv. Esetleg keress meg privátban, kifejtem bővebben, de most megyek aludni, elég hűzós napom volt.
2012. febr. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!