Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ökölvívás vagy birkózás...

Ökölvívás vagy birkózás válasszam?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb? Melyik az olcsóbb (felszerelést is beleértve.)? És egy nagyobb termetű embernek (187cm, 85kg) melyik lenne az ideális? Nyíregyházán melyik található meg és hol? Meg az edzés normális-e? 16/F

2012. febr. 16. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:

mind2 jó, felszerelés szerintem a boxhoz drágább, kell cipő, kesztyű, míg birkóhoz elég egy cipő (az sem nélkülözhetetlen) Persze lehet sokat költeni birkóra is, pl fülvédő, birkóruha, stb, de ez a boxban is megvan.


A testalkatod hasonló az enyémhez, én BJJ-t, sub-graplinget űzöm, elég jól megy. De jó hosszúak a kezeim, szal a box is jól menne. Csak nekem az annyira nem szimpi.

2012. febr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a birkózás hatásosabb, mert ha megkűzdene a 2, én a birkózóra tenném le a voksomat. A birkózáshoz ha minden lényeges megvan: Cipő, birkózó mez(2 db-piros és kék), fülvédőt nagyon ritkán látok, de vehetsz azt is.
2012. febr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindegyik elég jó. Szerintem próbáld ki mindegyiket, és amelyik jobban megtetszik, azt folytasd.
2012. febr. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha megküzdene a 2.. lehet, győzhetne a birkózó, kivéve ha mondjuk én indulnék boxolónak, mert bár nem boxolok, de előfordul (napi 24 órában) hogy akad nálam pár kés. nem mintha szükségem lenne rá.

tehát az ilyen összehasonlítások baromira értelmesek.

amúgy sok példa volt rá, hogy olyan szabályrendszerben, ahol fogásokat és ütéseket is beraktak, bizony a birkózó lefogta a boxolót, ez komoly dolog.


mondjuk a birkózókról tudni kell, hogy elég erős nyakuk van. ami nem azt jelenti, hogy nem lehet kiütni őket, de elég jól levezeti, megfogja az ütések erejét. ezek gyakorlaton alapuló tények.

Kérdező, igazából a kettőt együtt is szoktuk ajánlani, mert az egyik legjobb állóharc stílus és a legjobb földharc stílus küzdősportok terén. így mindkettőben tapasztalt lehetsz.


ár, edzés stb. edző kérdése. nem lehet általánosítani boxra vagy birkózásra, általában korrekt edzések vannak, tudtommal mindkettőben de semmi sem lehet tökéletes..

2012. febr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Boxolj szerintem, jók a testi adottságaid.
2012. febr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Boxolj az jobb, mint simizni a földön meg egymást dörgölni.

Meg van olyan hogy 1-2 hétig nem fürdenek verseny előtt, na azzal menjél izzadni a szőnyegre.

2012. márc. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerintem birkózás én is birkózok de sokáig kitart a cipő is meg a mez is
2012. jún. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pocsai válasza:

Bírkózás Nyíregyházán a Nyírsport SE-nél van. Az edzések

Hétfőn ,szerdán,pénteken 17:00-1830-ig. A Kert köz 6 szám alatt. Szeretettel várunk.

[link]

2013. dec. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is a birkózást ajánlom, birkózóként, de a boksz is nagyon jó. Ezt a nem fürdős mítoszt nem tudom, hogy ki honnan szedi, de én még nem találkoztam vele, bár a "simizős" válaszoló valószínűleg a szőnyegen nőtt fel.
2013. dec. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!