Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen mozgásformákat, hogyan?

Milyen mozgásformákat, hogyan?

Figyelt kérdés

Igazából vannak ötleteim, csinálgatom is őket, csak azért szeretnék rákérdezni.


19 éves lány vagyok. Enyhe gerincferdülésem van, az állóképességem pocsék, izomerőm szinte nincs is.

Szeretnék normális izomerőt, ami egy nő életéhez egyáltalán szükséges, majd a házimunkához, gyermekneveléshez. Szeretnék állóképességet, a szív, a tüdők, a keringési rendszer egészségének védelmét. Valamint szeretnék javítani a hátamon.


Pénzem nincs, kondiba nem szeretnék lejárni. Úszni szoktam menni, amikor van rá 4 órám, átlag hetente egyszer. Olyankor finn szaunába is megyek, két vagy három menetre.

Itthon néha tornázom, a két sulis tesióra egyike szabad, azon is tornázom. Jártam gyógytesikre, így tudok néhány gyakorlatot.

Amikor kb 15 fok felett van, akkor kocogok (puha talajon és nem túl sokat), néha bringával megyek iskolába.


Ezek így jók?


Most épp kemény mínuszok vannak kint, futni, bringázni nem lehet, legalábbis nagyon nem mernék, ehhez edzetlen a szervezetem, a legkülönfélébb megfázások gyötörnének szerintem utána. Nem úszhatok egy darabig NEM nemi jellegű egészségügyi okokból.

U.ezen okokból több, mint egy hónapig nem szaunázhatok - egy nyugtató hatású dologtól meg vagyok fosztva.

Ilyenkor elég lehet a torna? Csak az ugye anaerob. Hogyan tudnám magam OTTHON rávenni magam, hogy normálisan tornázzak?


2012. febr. 4. 12:25
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!