Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősport illik egy...

Milyen küzdősport illik egy lányhoz?

Figyelt kérdés
Judóztam már régen, azt nem akarnám újra elkezdeni, kung-fuztam is egy ideig, de valami újat akarok. Valami verekedőset, amiben kiadhatom a dühömet. Ja és nyilván megvédeni is jó lenne magam. Milyen tippek vannak?
2011. dec. 1. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Az aikido elég szép, nőies mozgáskultúrát ad. Az hogy magyar viszonylatban nem igazán alkalmazható önvédelemre, az már más kérdés...


Ha mozogni akarsz, akkor capoeira-t ajánlom.


Ha meg csak ész nélkül bunyózni, akkor meg kick-box, brazil jiu jitsu, vagy kyokushin karate.


Önvédelemre meg akkor inkább box, savate, japán jujitsu, wing chun no meg kali/késharc...

2011. dec. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi szépen a tippeket :))

néztem videókat azokról, amiket írtál, az aikido nem igazán nekem való, úgy érzem. A capoeira az nagyon tetszik, láttam már srácokat, akik ezt űzik, és nagyon jó. a kick-box az szerintem tök jó, lehet a mellett leszek. a többinek is utána nézek. :) még egyszer köszi :)

2011. dec. 1. 22:55
 3/6 anonim válasza:
barátnőm karatézik...kicsit félek is tőle xDDD
2011. dec. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

elkülöníted a harcművészeteket és a küzdősportokat? mert HM-ekben ölni tanulsz meg, persze ott is kell sparringolni, ami küzdősportos.

box, thai box, muay thai ezek mind elég jó ütős rugós dolgok. meg a savate is. ha pesti vagy, akkor tudsz menni savate-ra, de akkor tudok még jobbat is ajánlani.

2011. dec. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

háát, ölni nem feltétlen akarok megtanulni, egyébként is túl agresszív vagyok, nem akarom fokozni. :) nem, nem pesten lakom jelenleg, szóval kevesebb is a lehetőség.


köszi az ötleteket, hasznosak. :) és mit gondoltok, h tegyük fel pl kick-boxolni akarok megtanulni, azt feltétlen tanfolyamon lehet, vagy tudom én magam is megtanulni mondjuk videóról?

2011. dec. 2. 19:01
 6/6 anonim ***** válasza:

mozogni pl. fogyáshoz edzésként tudsz videóról.

harctechnikákat helyesen megtanulni nem. bár küzdősportnál tök mindegy hogy helyesen csinálod-e a mozdulatot, ott az a lényeg hogy mozogj, versenyezz, jobb légy a másiknál, vagy magadnál. harcművészetnek a hatékony önvédelem a célja, illetve van két irányzat, én szerintem a harcművészet gyilkolásra van, valaki szerint az ellensége életben maradhat, ha már nem jelent fenyegetést..

de a lényeg, hogy igen komoly technikák vannak, amiket még ha tehetséges is valaki, és jó edzője van, akkor is sok ideig tart idegi szinten megtanulni (igazán elsajátítani).

videóról lehetetlen, mert nem látszik minden. nem látszik mikor hogy és merre mozdul a csípő stb.

2011. dec. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!