Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen gyakorlatokat csináljak...

Milyen gyakorlatokat csináljak egy kilós súlyzókkal? 14/L

Figyelt kérdés
elég gyenge vékonyka vagyok. van itthon 2 db egy kilós súlyzó, és nem tudom milyen gyakorlatokat csináljak vele. test mellett emelgetés, és abból mennyit? milyen időközönként? köszönöm a válaszod!
2011. nov. 18. 12:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1 kilóval gyógytornát.

ez olyan kis súly, hogy csak a speciális gyakorlatokhoz jó, pl. sérült vagy fájó testrészek edzése..

izomfejlesztéshez mindenképpen nagyobb ellenállás kell. és olyan étkezés, hogy legyen tápanyag az izmoknak fejlődéshez.

ezt olvasd el [link]

2011. nov. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
és akkor kb hány kilóval kellene gyakorlatokat csinálni? 2-3 egy ennyi idősnek is?
2011. nov. 18. 14:56
 3/13 anonim ***** válasza:

14 évesen konditerembe fölösleges súlyzós edzést végezni, nem edzenie nem kell.

még lehet a 2-3 kiló is kevés. olyan súllyal ajánlott edzeni, amivel a gyakorlatot 6-8-(10) alkalommal el tudod végezni, szabályosan. én például erőedzést csinálok, kényelmesen 5 egykezes fekvőtámaszt tudok csinálni, szabályosan. ez egy más edzés, ezt azért írtam le, hogy lásd nem nagy ismétléseket kell csinálni.


neked ami célszerű lehet ilyen 5 kiló körüli állítható súlyzók beszerzése, és azzal elkezdeni szabályos gyakorlatokat végrehajtani gyakorlatfüggően mondjuk 8-20-as ismétlésekkel. a nagy ismétlést azért írtam, mert nyilván nem akkora súlyokkal fogsz még dolgozni, amik nagyon megterhelik a tested. ebben az esetben pedig nyugodtan csinálj nagyobb szériákat, a súlyt meg még nem kell 5 kiló fölé emelned semmilyen gyakorlatnál.

figyelj rá hogy jól csinálj mindent, melegíts be, kerüld el a sérüléseket, és egyél mellette úgy, hogy legyen tápanyaga a szervezetednek, ne feledd alapból is növekedésben vagy.

2011. nov. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
.Aczél., te ember... egy 14 éves lány nem testépíteni akar valószínűleg. Jó hogy nem 60-at akarsz vele fekvenyomatni meg fehérjékkel tömni :D
2011. nov. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
de nem ám. csak egy kis izmosodásra vágyom :((
2011. nov. 18. 16:28
 6/13 anonim ***** válasza:

pedig fehérje nélkül meg fog halni, ha ezt külön mondani kell, akkor nagyon rosszul állunk.


azon meg meglepődnétek, hogy profi étrenddel, konditermes edzés mellett is milyen lassan fejlődne egy 14 éves lány.

akkor mit akartok 1 kilós súlyokkal? semmit.

ezért írtam körülbelül ezt a max. 5 kilós súlyt. de emellett nyugodtan lehet saját súlyos edzést is végezni, mondjuk 1 nap pihenő, 1 súlyzós, 1 pihi, 1 saját súlyos edzés.


ja, és ha úgy állsz hozzá (Kérdező) hogy nem akarsz sokat fejlődni, akkor semmit nem fogsz. ha komoly céljaid vannak, akkor van reális esélyed, hogy szépen megformázz egy olyan izomzatot, ami egyenesen tudja tartani a hátadat, esetleg nem fúj el a szél :D

2011. nov. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
félreértettél. nem akarok komoly testépítő lenni. nem vágyom nagy fejlődésre, csak hogy ne legyen egy kis gyenge lánygyerek.
2011. nov. 18. 16:53
 8/13 anonim ***** válasza:

pont erről írtam. még HA testépíteni akarnál, akkor sem tudnál szinte semmit se elérni belátható időn belül.

de ezért írtam neked keménynek tervezett edzés tippeket, hogy ezzel legyen némi esélyed megerősödni.

2011. nov. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi
2011. nov. 18. 17:22
 10/13 anonim ***** válasza:

alap. amúgy jó az olvasmány amit linkeltem, szabályos gyakorlat végrehajtásokat is találsz, edzésterveket, étkezéssel kapcsolatos ismereteket.

de kérdezz, ha valami nem egyértelmű.

2011. nov. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!