Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit sportoljak hogy izmosabb...

Mit sportoljak hogy izmosabb legyek (19/L)?

Figyelt kérdés

Teljesen átlagos testalkatom van.Nincs rajtam egy deka felesleg sem max a hasamon fél kiló de nagyon tunya vagyok.

Szeretnék egy kicsit izmosabb lenni meg erőnlétet javítani.

Arra gondolta hogy elmegyek futok egy héten 3x súlyzózok és felülésezek bár a futásban nem tudom mennyire lenne kitartásom és hogy milyen mértékben kéne elkezdenem ezeket.

Ajánlanátok valami egyebet??Vagy valami edzéstervet?

Köszi előre is 19/L


2011. nov. 16. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
2011. nov. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kevéssé szerencsés a "sztárok" edzésterveit és -módszereit nézegetni. Egyrészt szerintem a lányka edzése a konditeremben feleslegesen szétaprózott, túlagyalt, nem hatékony, és messze elmaradott a valóban korszerű edzésmódszerek mögött, tehát olyan, mint ahogyan a legtöbben edzenek, és ahogyan a személyi edzők edzetnek manapság. Másrészt, abban biztos lehetsz, hogy neki van mit a tejbe aprítani, hiába minden, ez egy nagyon drága ipar.

Bocsáss meg a feltételezésért és a negatív felhangért, de nem fogsz edzeni. Kétféle út állna előtted: A drága és gyors, illetve a lassú de olcsó. Az elsőhöz nincs pénzed, a másodikhoz nincs türelmed, és egyikhez sincs kitartásod és szaktudásod.

Ha van kedved és igényed győzködni az ellenkezőjéről, kíváncsian várom!

(provokállak)

2011. nov. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

"A drága és gyors, illetve a lassú de olcsó."


Tényleg annyival hatékonyabb (=gyorsabb) ugyanazt személyi edzővel elérni, mint nélküle? Kissé szkeptikus vagyok, főleg olyanok esetében, akik eddig nem nagyon sportoltak...

2011. nov. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazság szerint világ életemen semmit nem fejeztem be amit elkezdtem és ezen szeretnék változtatni.Munkám sajnos nincs mert felénk nagyon nehéz elhelyezkedni és gondoltam a sporttal kitölthetném a napomat.Alapból sportos testalkatom van (széles váll..stb) de most változtatni fogok.Nagyon zavaró hogy mindenben elfáradok semmit nem bírok megemelni stb és ez elég motiváció ahhoz hogy ne adjam fel.
2011. nov. 17. 12:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Súlyzózhatsz mint az állat , ezektől nem lesz jobb az erőnléted meg nem ettől fogsz emelgetni polcokat . ezek az edzéstervek izomnövelésre vannak , nem arra ,hogy nagyon kemény legyél (akkor kb minden body builder bunyós is lenne, mert jó az a pénz ) Izmosodásra nagyon jó meg minden ,de nem ettől fogsz kitartó lenni . Meg el kell különíteni a két dolgot ha erőnlétet akarsz akkor olyan edzésterv kell amivel nyüstölöd magad pl tartod a testsúlyod fekvőbe aztán belenyomsz és mész végig gyakorlatokon meg ugye futás . Előbbi mondjuk szerintem lehetetlen , hogy edzőnélkül magadtól menne , mert kell oktató aki nyüstöl érdemes egyébként ehhez olyan dolgot választani pl aktívabb küzdősport pl Különböző box klubbok és még sok más . Erőhöz meg nagyon jó pl a fegyenc edzés , csak ezt általában nők nem is nagyon bírják csinálni ,de van alapszintje amit bírnak csinálni az nem hülyeség ,de ha csak izmosodni akarsz akkor tagadhatatlanul az egyik legjobb a kondi csak ezzel az a gond ,hogy időigényes úgy értem lemész átöltözöl mész egyik gépről a másikra repül az idő tényleg úttal együtt 2-3 simán elmegy mint mondjuk egy fegyenc edzés 20-30 perc és mivel azt mondod tunya vagy ezért ez is lehet szempont .
2011. nov. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
egyébként utolsónak annyit ,hogy de igenis számít a személyi edző én 3 évet kondiztem most meg Thai boxra járok és érzem a különbséget . Sokkal jobban hajt egy edző mint amit magadtól elvársz és most mondhatod , hogy de te magadtól már bicepszeztél ,de szaltóból ugrasz át húzodszkodni csuka mozdulattal vissza tolóckodni és már ugrassz be a 150 kiló alá gugolni . Úgyse hiszem el és ha még igazat mondanál akkor is ott lenne , hogy az átlag ember nem olyan ami miatt nem lehet hibáztatni , mert mindenki ott szorgalmas ami az élete középpontjának számít és szereti csinálni .
2011. nov. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem majdnem mindegy, hogy az elején mit kezdesz sportolni, az a lényeg, hogy elkezdj. Ami írtál jó, el kell kezdeni csinálni, bár ne a szabadban akarj futni feltétlen. Általános erőnlétre a küzdősportok egyébként nagyon jók, aztán meglátod pár hónap után, hogy izmot akarsz növelni, állóképességet, vagy mégsincs kedved az egészhez. De legalább két hónap.
2011. nov. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!