Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogyha egy fiú...

Mit jelent az hogyha egy fiú szálkásítja magát?

Figyelt kérdés

Azt persze tudom hogy a gyúrással kapcsolatos, de mit jelent tul.képpen az hogy szálkásít? olyankor mire gyúr? mit csinál?

15/L


2009. máj. 8. 21:15
 1/6 anonim válasza:
59%

A szálkásítás intenzív súlyzós edzés, nagy ismétlésszámban kis súlyokkal, minimális szünetekkel a gyakorlatok között.

A szálkásítás célja, hogy minél kevesebb zsír legyen az izomzaton, jól kidomborodjanak az izmok, magyarán zsírégetés. Ehhez megfelelő gyakorlatokat kell végezni és a táplálkozásra is oda kell figyelni.

2009. máj. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Nahh ez pont nem így van...

Régóta megdőlt tévhit ez a kis súllyal sokat elv.

A szálkásítás csupán azt jelenti mintha azt mondanánk diétázik.

Magyarul az izomépítési fázisnál a sok kaja miatt lerakódik a felesleges energia zsír formájában, ezt kell szálkásításkor lepucolni, viszont ebben a fázisban nem nőnek az izmok ezért kell váltogatni időnként. Egyik fázis az izom és tömegnövelésről szól a következő pedig ennek a formálásáról olyan formában, hogy eltüntetjük a zsírt.

2009. máj. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
70%

2. hozzászóló: Magyarul azt mondod, hogy a szálkásítás = diétázás, tehát csak a kajálással kapcsolatos kifejezés, semmi testedzés.

Mert azt írtad.

2009. máj. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

A szálkásítás azt jelent, mint ahogy már előttem is leírták, hogy az izomzatról eltávolítjuk a zsírt, és így szépen kirajzolódnak az izmok, esetenként látszódnak az izomrostok, innen ered a szálka hasonlat.

A szálkásítás elsősorban diéta függvénye, negatív kalóriamérleget kell felállítani, az edzés nagyjából azonos a "normál" edzéssel, tehát a sok ismétlés kis súly nem vezet eredményre, sőt inkább izombontáshoz vezet. Törekedni kell a minél nagyobb súly használatára, csakúgy mint máskor, hogy így elkerüljük, ill. minimalizáljuk az izomtömegvesztést. Az egyetlen jelentős eltérés az edzésben a plusz aerob edzések végzése.

2009. máj. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

A 2. vagyok.

Ezt az egészet persze edzés mellett gondoltam, nekem az alap és néha átsiklok felette.

Szálkásításkor ugyanúgy van az edzés menete mint előtte csak ki van egészítve sok-sok aerob tevékenységgel.

Így már jó?

2009. máj. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%
halszálkáró van szó
2009. máj. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!