Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet így izmosodni?

Lehet így izmosodni?

Figyelt kérdés

Szeretnék kicsit izmosodni, sokat mozgok ezért, jók az alapok de elférne egy kevés plusz izom. Az edzés része rendben, táplálkozással kapcsolatban lenne kérdésem.

Nem túl szerencsés testalkattal vagyok alapból megáldva- nehezen izmosodok, de könnyen zsírosodok. Amikor diétázok és fogyok akkor is mikor már mindenhol máshol alig marad valami a hasamon, meg derekamon mindig megmarad egy erősen markolható zsírréteg.


Tisztában vagyok vele, hogy izmosodni csak kalóriatöbblet mellett lehet. Kérdésem az volna, hogy ha tömegelés alatt se vinném túlzásba a szénhidrátbevitelt( meglenne az ami az edzés mellé kell 250g körül) de semmi több, estefelé úgyanúgy elhagynám mint diéta alatt csak edzés után menne egy teljes étkezés részeként. A fehérjedús kajálás alap. Az energiatöbblet elérését, dió, és egyéb magasabb energiatartalmú ételekkel oldanám meg. Lehet izmosodni így? Ha igen, milyen magas kalória tartalmú ételeket tudnátok ajánlani aminek nem magas a szénhidráttartalma?


2011. nov. 7. 22:44
 1/5 walholl ***** válasza:

Ezt olvasd el:

[link]

Amúgy ilyenkor szokott az jönni, hogy először tömegelés, aztán diéta. Csak ugye ez az extrán hízékony alkatoknak elég gáz.

2011. nov. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igen tudom, csak ahogy mondod elég rossz, hogy közbe eléggé felkapsz. Én inkább más utat választanék ha megy, az nem érdekel, ha lassabb lesz a fejlődés, kitartok, mert legalább közbe is jól érzem magam a bőrömben. Ezt egy méretes úszógumival nem mondhatnám el, még ha izmosodok közbe akkor se.. Egyébként arra is gondoltam, hogy meghagyom az aerobot is majdnem olyan intenzívnek mint diéta alatt. Lehet az is kompenzálná.

2011. nov. 7. 22:55
 3/5 Zakathol ***** válasza:

A pontos szénhidrát mennyiség belövése legyen a célod.

Hiába csinálsz több aerobot, mert akkor ugyanúgy több kaját kell enned, hogy a kalóriamérleged pozitív maradjon. Persze nem kell elhagyni, csak ügyelni kell a helyes mennyiségre.


Sajnos ezt tapasztalati úton lehet csak belőni, de mindenkinek van egy olyan ch mennyiség amitől már tud izmot növeszteni, de még nem annyira zsírosodik. A szerencsétlenebb testalkatúaknak csak precízebbnek kell lenni.

2011. nov. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 walholl ***** válasza:
Működhet az aerobos dolog, a bevitelt viszont tényleg csak te magad tudod belőni. Ki kell tapasztalnod a genetikád, erre jobb módszert én sem tudok. Nem akarsz versenyezni, szóval nyugodtan mozoghatsz többet, annyi izom nem fog elveszni.
2011. nov. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! igen, megpróbálom jól belőni a ch-t de nagyon nem könnyű sajnos.. mert azért jó idő míg kiderül hogy milyen egy "beállítás" és hát következményei is lehetnek.

És szerintetek amit írtam még a kalóriatöbblet elérése több dió, meg ilyesmi magvas dolgok evésével?

Mert hibába eszek fehérjedúsan a legtöbb kalória nem abból jön be. ha megpróbálom kicsit lejjebb tornázni a ch-t és több magvast eszek az jó megoldás lehet? Vagy a zsírtartalma miatt nem ajánlatos?

2011. nov. 8. 18:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!