Ha elkezdem a fegyencedzést, akkor?
Akkor is muszáj az alapoktól kezdjek, vagy már mehet onnan is, amit tudok pl középszinten (fekvőtámaszban pl. tudok rendeset, nem kell falnál támaszkodni stb. , guggolást is tudok rendesen, tudok teljes húzódzkodásból kb 5-öt, de lehet, hogy már több is menne, lábemelés is megy nyújtott lábbal, hidat és kézenállásos fekvőt nem szoktam, nem is menne még egyelőre. :D
16F
Mégis milyen technikai hasonlóság van a falas fekvőtámasz és az 5. lépés között? Milyen nehezen elsajátítható módszer van a sima fekvőtámasz megcsinálásában? Minek erősítse az inakat, ha már sok fekvőtámaszt csinált életében?
Kérdező: Ha tudsz legalább 10 lassú, szabályos fekvőt nyomni, akkor csak az időd vesztegetésére alkalmasak az első lépések. Engem sem izgattak a bevezető gyakorlatok, mégis képes vagyok az egykezes fekvőre. Bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy a meztelen harcos elemeit kombináltam Paul Wade könyvében leírtakkal. Ellenben még csak a 4. lépésnél járnék, ha az ajánlott sebességben haladnék a gyakorlatokkal. Vagyis pazaroltam volna csomó edzéssel eltöltött órát azért, hogy "megfelelően" haladjak, és ne erősödjek semmit.
A legtöbb ember inkább kicsikar több szabálytalan fekvőt hogy továbbléphessen, minthogy megcsinálná rendesen de lassabban. Ezért tanácsolom mindig hogy csinálják az elejéről, mert így tudják lassan és szabályosan csinálni az első gyakorlatokat, és így ez rögzül bennük és a végén is így csinálnak mindent... Csak azért tanácsolom mindig ezt.
Amúgy egy kérdésem lenne hozzád még. Te hogy ötvözted a kettő könyvet? Én úgy csinálom most hogy fekvő meg guggolás minden nap ugye GTG módszerrel. Has + mélyhát hétfő-szerda-pénteken - már régóta "különvettem" ezt a kettőt. Kedden egy lightosabbnak mondható húzódzkodás, csütörtökön meg ugyan ilyen kézenállás fekvő. Ez csak addig lesz így, amíg az egykezes fekvő meg az egylábas guggolás nem megy jól, aztán visszatérek a hétfő fekvő kedd húzódzkodás szerda guggolás csütörtök fekvő péntek kézenállásfekvő "programomra". De amit most csinálok szerinted jó? Ha tudnál esetleg tippeket adni hozzá azokat szívesen fogadom mindig...
Igen, ezért is írtam, hogyha tud 10 lassú, szabályos fekvőt csinálni, akkor nyugodtan mehet az 5. lépésre. Értem én az álláspontodat, de ettől függetlenül nem ezt tanácsolom a kérdezőnek.
Én így ötvözöm a kettőt: Hétfő - fekvőtámasz, húzódzkodás, lábemelés és guggolás.
Kedd - fekvőtámasz, húzódzkodás, kézenállásos fekvő és híd. Ezt folytatom felváltva szombatig. Vasárnap pedig pihenés.
Én a GTG módszerrel a fekvőt és a húzódzkodást csinálom, de amint megy majd 2-3 egykezes fekvő mindkét kézzel, lecserélem azt majd a kézenállásos fekvőtámaszra. Egyelőre nekem ez a módszer nagyon bevált, rendkívüli gyors fejlődést tapasztalok vele. Emellett minden sorozatban maximum 4 vagy 5 ismétlésszámot csinálok. Továbbá, a fekvőnél és a guggolásnál nem a Fegyencedzésben megadott szintek alapján léptem előre, hanem amit én gondoltam ki. Először kezdtem a 2. lépéssel, de azt egy kézzel csináltam, utána a 3., majd 4. lépés mind egy kézzel. Guggolásnál pedig csak szimplán addig mentem le egy lábbal, amíg tudtam, ott tartottam magam, majd felálltam.
Első ránézésre nekem csak annyi a bajom vele, hogy a húzódzkodást és a kézenállást csak heti egyszer csinálod. Ha van kb 1 óra szabadidőd, akkor nyugodtan próbáld ki az én módszeremet. Vagy próbáld valahogy kiegyenlíteni a gyakorlatok hetente elvégzett számát. Alakítsd át, hogy a fekvőn és guggoláson kívül csinálj mindent heti kétszer.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!