Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jó vagy rossz futónak születün...

Jó vagy rossz futónak születünk? Tudunk ellene tenni?

Figyelt kérdés
Szerintem én rossz futónak születtem... Hiába erőlködök, lassan futok. Az zavar a legjobban, hogy hiába is vagyok lelkiismeretes, és futom le a testnevelés órákon a tanár által előírt köröket, nem érzem, hogy használna. Egyedül én, meg egy másik lány szoktuk lefutni az összes kört, senki más. Mégis, ha lemérjük a 60 métert, azok, akik nem futják le soha a köröket, jobban teljesítenek, mint én. Igazán zavar, mert például van egy lány, aki kb olyan testalkatú, mint én. Kisebb nálam, de a combunkon ugyanúgy van egy kis fölösleg. Nem sportol semmit, nem futja le a köröket az órákon. Labdajátékoknál passzív, nem mozog... Ezzel szemben, én lelkiismeretesen lefutom a köröket, naponta elmegyek a kutyával futni, az órán, ha labdajátékot játszunk, rohangálok, és aktívan részt veszek... Ez a lány, mégis sokkal jobb hatvanat fut. Az igaz, hogy qperen sikerül elé kerekednem, mert több a kitartásom, de a hatvan méteren miért nem sikerül?
2009. ápr. 27. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Én mint idősödő hosszútávfutó, nem is igen értem ezt a 60 méteres problémát. Mi az, hogy 60 méter? Elfutni a szoba egyik végéből a másikba? De komolyabbra fordítva szót, a futás szerintem létszükséglet mindenki számára. Alkati különbségek persze vannak, nyilván a sovány, vékony embereknek testhezállóbb a futás, de többet tesz a gyakorlás és az edzettség, ez pedig fiatal korban tökéletesen megszerezhető. Mellesleg a futás idős korban is elkezdhető, de akkor már nem mindenkinek. Az is teljesen érthető, hogy különböző emberek különböző távokon jobbak. Írtam már egy másik kérdésre, hogy szerintem az ember hosszútávfutó alkat, ezt az is bizonyítja, hogy rövid távon minden állat gyorsabban fut mint mi, de hosszú távon viszont szinte egy sem. Szóval én a hosszú (hosszabb) távokat javasolnám igazán, bár ez is sok mindentől függ, és mindenfajta/távú futás hasznos. Az a lényeg, hogy találd meg önmagadat, a neked megfelelő távot, és rendszeresen csináld!
2009. ápr. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Sokat számítanak az adottságok.

Tenni lehet ellene, de nem lehet mindenkiből Usain Bolt... sőt... legtöbben akármit csinálunk, sohasem közelítjük meg rövidtávon a teljesítményét. Magunkhoz képest viszont javulhatunk.

Ha lefutod a köröket tesiórán attól rövidtávon nem leszel jobb. Rövidtávon a gyors összehúzódású izmaidra van nagy szükség, hosszútávon pedig a lassú összehúzódású izmokra és nagy állóképességre.

Nézz meg egy hosszú és egy rövidtávfutót. A rövidtávfutók nagyon izmosak. (Ahogy mondtam ők a gyors összehúzódású izmaikat használják, amelyek a növekedésre sokkal alkalmasabbak) A hosszútávfutók nagyon véknyak, soványak. Ezzel szemben nagyon hosszú távot képesek megtenni viszonylag jó tempóval megállás nélkül. A rövidtávfutóknak nincs ekkora állóképességük, de sokkal robbanékonyabbak.

2009. ápr. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pusztán a testnevelés orátol még nem leszel fitt,javasolnám hogy heti 3 alkalommal járj el futni egy kicsit, és néhány hónap után magadra se fogsz ismerni :)
2009. ápr. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző: ha végigolvastad volna a kérdést, ott írta hogy MINDENNAP jár futni.

kérdező: a 60 méterrel ne foglalkozz! Az állóképességet a hosszútáv edzi meg, nem a rövidtáv

2009. ápr. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És a rövidtávokra mivel lehet edzeni? Azzal, hogy futok mindennap, hosszútávot, természetesen az állóképességem javul, javul a hosszútávra a teljesítményem, de a rövidtávon ez semmit nem használ?
2009. ápr. 28. 19:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha rövidtávon akarsz jobb lenni, akkor a gyorsaságod és robbanékonyságod kell fejlesztened. Ha hosszú távot futsz attól egyáltalán nem biztos, hogy javulsz rövidtávon.

Nem vagyok szakértő, de azt tudom, hogy el akarsz érni, ahhoz kell edzened. pl. ha sokszor gyakorlod a rövidtávfutást is javulni fogsz benne, de biztos vannak edzésformák erre.

2009. ápr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!