Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A gyúrás az luxusnak számít?

A gyúrás az luxusnak számít?

Figyelt kérdés

Mármint a rendszeres, az izmok viszonylagos kidolgozottságát, méretének növelését megcélzó, látványos, csajozós gyúrás:) - nem tudom ezt hogyan nevezik, nevezik-e egyáltalán. Tehát nem a versenyszerűre gondolok - mivel az nyilvánvalóan luxus -, de nem is a "néha belenyomok párat bicepszre otthon az egykezes súllyal, amúgy meg egy puhos zsírdisznó vagyok".


A luxust pedig úgy értem, hogy pl. család mellett (egy, vagy két gyerek), alkalmazottként (havi 200 óra plusz utazás), átlagos fizetésből szinte kivitelezhetetlen, nem? Merthogy ezek a körülmények azt feltételezik, hogy sem idő, sem energia, sem pénz nincs rá - szerintem. Ezért jutott eszembe az, hogy akkor ez nem az átlagos családos alkalmazottak sportja, azaz: luxus.


Ha valakin az látszik, hogy mindezen körülmények ellenére mégis elég rendesen gyúr, akkor az az illető kitartásáról és akaraterejéről árulkodhat, ami szinte már-már emberfeletti, de mindenképpen átlag feletti, azaz irigylésre méltó, nem? Mi a véleményetek?


Bocsi a csapongó a megfogalmazásért, nekem nagyon késő van már, de ezt meg kellett kérdeznem:)


2011. szept. 16. 02:58
 1/7 anonim válasza:
100%

Én nem gondolom, hogy nagy luxus lenne. Havi bérletet lehet venni 15-18 ezer forintért konditerembe, amit sokan cigire költenek (amit viszont nem számolnak luxusnak általában).

Persze az energia más kérdés, ez a munkádtól és egyéb elfoglaltságaidtól függ. Sok embernek pont emiatt már luxusnak számít, bár sokaknál inkább a lustaság számlájára írom (jó, itt nem a 12 órázósokra gondolok, vagy akiknek mindig túlórázni kell, vagy fizikai munkát végeznek, hanem mondjuk a szigorúan 8-tól 4-ig dolgozó irodai foglalkoztatásúakra). Barátok közt helyett lehet menni kondizni meg ilyenek, aki ráveszi magát folyamatosan, azt lehet becsülni valamennyire szerintem. (Nekem nem sikerült rávennem magam :D)

2011. szept. 16. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval,valóban csak az elszántság kell hozzá.Bérletet jóval olcsóbban is találhatsz csak szét kell nézni,a cigis példával kapcsolatban meg annyit jegyeznék meg hogy januárban szoktam le a dohányzásról,és annak a pénznek a töredékéből amit arra költöttem táplálékkiegészítőkre is futja bőven,pedig azon nem szoktam spórolni(alapvetően úgy voltam vele hogy amit elcigizek azt erre szánom,de gyakorlatilag feleannyiba nem kerül)Egyedül azt a napi(2nap edzés 1 nap pihenő pontosabban) 1-2 órát kell rááldozni,annyi ideje meg szerintem mindenkinek van,csak akaraterő kérdése.(az persze tényleg más kérdés ha például ácsként lenyomsz napi 12-14 órát) Egyszóval nem luxuskategória mint mondjuk a vadászat,leginkább csak a komoly(és hosszútávú)elhatározás,valamint kitartás kérdése.
2011. szept. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szeretem amikor a több mondatos kérdésre több mondatos válaszokat kapok;)
2011. szept. 16. 09:39
 4/7 bix ***** válasza:
100%

pesten jól felszerelt normális terembe korlátlan bérletet lehet már kapni 7k alatt is valamivel csak körbe kell nézni, és az pl klímás is.


olyan nincs hogy nincs rá idő. ha nem tud lejárni valaki terembe akkor sincs nagy vész, simán lehet otthonra venni egy felfúrható frankó húzódszkodó rudat, tolódzkodni bárhol lehet szinte akár a sittes edzéseket is minimálból ki lehet hozni, így van alternatíva bár nem olyan hatásos mint a terem, de aki akarja és a kajára is odafigyel otthon is elérhet elég jó szintet...


szerintem két alfaja van ennek a sportnak:


gyúrós: ezek sajnos nagy falkában járnak, jellegzetes éles hangokat adnak ki edzés közben, folyamatosan kommunikálnak egymással, nem igazán ismerik se a gépeket se a kajálást, így elég hamar kihalnak szerencsére. a céljuk a csajozós forma elérése 1-2 hét alatt maximum, így a beszélgetéseket az öltözőben a "te mit szedsz? " kérdéssel indítják.


testépítő: nah ő az a halk srác a sarokban az 50-es karral, aki úgy nyit hogy szia mielőtt megkérdezi hogy beszállhat e az adott gépre, aki visszapakolja a súlyokat ahonnan elvette, akinek a pólójáról szakad a víz, és akit kvára idegesítenek a gyúrós egyedek néha...


aki komolyan gondolja ezt a sportot az testépít. és ahhoz tényleg néha emberfeletti erő kell hogy egyáltalán megint megedd a 4 éve folyamatosan csirkerizses ebédedet... és akkor arról nem is beszéltünk hogy milyen mentális felkészülés kell ahhoz, hogy fókuszáltan érj le a terembe, és újra meg újra perverz mámorban úszva pusztítsd rommá az adott izomcsoportot és kisajtolj minden maradék morzsányi teljesítményt magadból, és újra 150%-ot teljesíts.

2011. szept. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

terembérlet: 3000 forint

myprotein -jelenleg- fehérje havi szinten kb. : 6500 forint

vitamin: 1700 forint

izületvédő: 1500 forint

szénhidrát (carbo x): 3000 forint

néha valami extra "cucc" pl.: BSN No explode, valamilyen kreatin: éves szinten hónapokra lebontva havi 3000 forint

--------------------------------------------------------

18 700 forint

kajára pedig így is- úgy is kellene költeni.

egy tanulónak nem kevés, de talán nem is luxus leszámítva hogy se cigi, se alkohol se diszkó. egy átlag ember az előbbi dolgokra elkölt legalább ennyit egy hónapban.

2011. szept. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nemigazán mondható luxusnak egy teszem fel f1-hez képest, de a testépítésbe bele kell számolni, ha komolyan gondolod a minden napi csirkemelledet meg a szénhidrátodat, fehérjét, multivitamint, később még, ha van rá keret az egyéb kiegészítőket pl glutamin creatin bcaa... többe kerül, mint a kondibérlet, de ezek nélkül nem testépítés a testépítés, szóval, ha vki azt mondja, h egy kondibérlet ára 8000ft, arra számold még rá az előbb leírtakat
2011. szept. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ezt nem lehet így mérni, nyilván akinek belefér az anyagi helyzetébe annak luxus akinek meg nem annak nem luxus.


Szegény családban nőttem fel nekem tuti luxus kategóriába esett akkor, úgy edzettem ahogy ingyen volt.


Most hogy egymagam vagyok meg nem luxus mert belefér a havi költségvetésembe.


Sóval nézőpont kérdése, kérdezd meg magadtól mi az az összeg amit rá tudsz szánni havonta és annak függvényében döntsd el,

de ne arcoskodj másnak hogy "de ez nem luxus" mert biztos van akinek nagyon is az! :)

2017. júl. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!