Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Személyi edzés lehetőség?

Személyi edzés lehetőség?

Figyelt kérdés

üdv!


egy pár éve foglalkozok testépítéssel, ezalatt sokat olvastam, így elég rengeteg információt, és hasznos dolgot magamba tudtam szívni.

most leszek csak 18, középiskolába járok, és semmilyen referenciám nincs. van esély arra, hogy privát személyi edző lehessek? akár online írnék pontos adatok alapján edzéstervet,étrendet és válaszolnék a kérdésekre, akár 1-1 közös edzés erejéig a teremben, ahol ez engedélyezett. szükségem lenne pénzre, és mivel eléggé vágom a témát (persze bőven van még mit tanulnom) ezért szeretnék profitálni a tudásomból.

tudtok oldalakat, ahol érdemes lehet hirdetést kiírni?

ja és itt is jelezném, hogy akinek szüksége van segítségre, annak mindenben tudok segíteni jelképes összegért. ( :D )


köszi


2011. szept. 8. 21:55
1 2
 1/11 greeen ***** válasza:
semmi esélyed,sőt még feketén is veszélyes ma már!Ehhez iskolát kell végezni !Én Például a testépítő és Fitnessz szakágat végeztem a TF-en.ez olyan max másfél év és csak a TF tanárai oktatnak meglehetősen színvonalas képzésben részesítve!Tanúlsz sportpszichológiát,sportegészségtant,edzésmódszereket (hozzáteszem van hozzá megvehető jegyzet ott ami vagy 1500 oldal) ,gimnasztikát,sportpedagógiát stb stb.És gyakorlati oktatás is van kb kétszer egy hét ami edzőtáborban vagy egész napos gyakorlati oktatásokban merül ki.A suli ára olyan 2 kiló körül van attól függ sportoktatói vagy sportedzői minősítést akarsz...
2011. szept. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

ha már itt tartunk, továbbtanulás terén is lenne kérdésem. én is a TF-re szeretnék meenni. oda mi kell? biosz meg még mi? szeméyli edzősködésből nem hiszem hogy annyira meg lehetne élni. de TF után hova lehet elhelyezkedni? ez a testépítés irányzat, táplálkozástan foglalkoztat engem most nagyon.

köszi

2011. szept. 8. 22:08
 3/11 greeen ***** válasza:

azt nem tudom nem vagyok tesitanár, de ha elvégzed a Tf-et még akkor sem lehetsz személyi edző!Sajnos ez van.Ezt onnan tudom ,hogy volt sok Tf-et végzett osztálytársam.Ha elvégzed a Tf-et akkor iskolákban oktathatsz testnevlést ami egy teljesen más kategória.Érintőlegesen mindent tanúlnak de sokkal inkább életmódra nevelést,gimnasztikai tantárgyakat stb stb és minden sportnak az alapját!Viszont természetesen egy Tesitanári végzettséggel jó pár tantárgyat kilehet lőni egy edzői suliban amit elfogadnak mert szignifikánsan magasabb szinten tanulták.Sajnos bekell ülni a padba nekik is utánna akármilyen edzők is szeretnének lenne.Akár foci,akártestépítő,akár ritmikus gimnasztika,akár röplabda,vagy atlétika.(meg jópár tucat)


itt egy példa rá.


[link]

2011. szept. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 greeen ***** válasza:
még anynit hozzátennék hogy a sportedzőnek azért minimum kell az érettségi!:)
2011. szept. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nyilván nem is úgy gondoltam, hogy most hivatalos személyi edző leszek, hanem neten, vagy akár élőben kezdő arcoknak segítek egy kis fagyipénzért, hisz az a tudás amire nekik szükségük van, nekem bőven megvan. azért köszi
2011. szept. 8. 22:37
 6/11 °:Amigo:° ***** válasza:

Nincs meg a tudásod! Sajnos ezt Te csak képzeled.

Honnan lenne?

Netről?

builder.hu -n megtanultad az alapismereteket?

Vedd figyelembe, hogy a neten található testépítés témájú oldalak nagy része egyszerűen baromság. Ez főleg igaz a magyar nyelvű oldalakra.

És 21 éve foglalkozok testépítéssel, 3 éve dolgozok edzőként.

Amikor elmentem az iskolába, azt hittem, mindent tudok a "gyúrásról" (mint ahogy Te kb.)

Már az első órán rájöttem, hogy ez nagyon nem így van....

Rengeteget tanultam ott és azóta is folyamatosan. Ma is több órát töltök a neten KÜLFÖLDI oldalakat tanulmányozva (ezek tudományos jellegű oldalak, nem "Roni Kólmen bicepszedzése" jellegű magazinok)

Ma már ott tartok, hogy profi testépítők kérnek tőlem tanácsot és én már pontosan tudom, hogy mennyi mindent nem tudok még... Életem végéig tanulni fogom ezt a szakmát :-))

2011. szept. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 greeen ***** válasza:
ezt én is megakartam fogalmazni ez első hozzászólásom után de úgy döntöttem nem akarok ünneprontó lenni!Jópár (17) éve edzek a sulit elvégeztem és azaz érzésem minél többet "tudok" annál inkább arra jövök rá mennyi mindent nem.:)
2011. szept. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Amigo! azért nem hinném, hogy oly hatalmas lenne ez a témakör, hogy életed végéig kell tanulni. testépítésbe szinte mindenki mindent másképp lát, de mint te is tudod nem lehet minden emberre ugyan azt a sablont ráhúzni ebben a sportban. szerintem egy nem speciális kérésekkel hozzám forduló kezdő tudásvágyát bőven ki tudnám elégíteni, csak papírok nélkül csak egy okoskodó hülyegyerek vagyok.
2011. szept. 9. 18:51
 9/11 greeen ***** válasza:
Hát de igen ezt a témakört nagyon is lehet életed végéig tanulni,az edzőn áll mennyire akar kompetens lenni a témában.Teljeskörü táplálkozástudományi ismeretek,ami magában egy nagyon széles témakör.Tökéletes anatómiai ismeretek ,Hormonális ismeretek (na ez szinte végeláthatatlan ezen a szinten,sejtszintű biokémiai ismeretek amik naponta szinte fejlődnek.Az egyén felismerése maga akivel foglalkozol!Én nem is hiszek abban hogy lehet normális tanácsot adni neten ilyenbe majdhogynem olyan mint Gyorscsók doktor gyógyítása tv-n keresztül.Fel kell tudni ismerni az egyén kinesztetikus képességeit,életvitelét magánéletbeli lehetőségeit, áhhh...
2011. szept. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

hát igen, vannak hiányosságaim ezekben a mélyremenő témakörökben. de úgy gondolom, hogy egy átlag embernek, ahhoz hogy izmos legyen nincs szüksége ilyen tudásra. elég ha tisztába van a táplálkozás alapjaival, edzéstechnikával, mit, miért, hogyan. na de nem vitatkozom, belátom hogy kvára igazatok van, mert ha valaki megtalál engem valami komolyabb kérdéssel, akkor csak pislognék mint a hal...

de nagyon érdekel a dolog, ezért is akarok ilyen irányba továbbmenni. amúgy egy nem "híres" személyi edzőnek mennyi a keresete kb?

2011. szept. 9. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!