Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tánc, küzdősport, vagy kondi?

Tánc, küzdősport, vagy kondi?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, 171 cm és 48 kg. Már 3 éve szinte semmit sem sportolok, de szeptemberben el akarok kezdeni valamit. Mindenképp szeretnék formásodni, amihez persze híznom is kell. Melyik sportot ajánlanátok ezek közül? Vagy egyszerűen járjak kondizni, mert ott tényleg mindenre lehet dolgozni (viszont kicsit snassznak találom)?
2011. szept. 2. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Capoeira
2011. szept. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

eszedbe ne jusson capoerazni zumbazni meg ilyen teljesen haszontalan marhaságokat csinálni, nevetséges az egész.


küzdősport szerintem nem illik egy lányhoz, túl agresszív sport.

tánc nem rossz, de nagyon sok csaj táncol, engem nagyon nem vonz a dolog.


elmondom miért kondizz: akkor mész le amikor akarsz, úgy osztod be az időd, ahogy akarod. a kondizás egy célorientált sport, olyanra tudod alakítani a tested kis túlzással, amilyenre szeretnéd. a kondizás erősíti az akaratot, kitartóvá tesz, mert hosszú évek munkája kell ahhoz, hogy komolyan nézz ki, és önfegyelemre tanít, mert helyesen kell táplálkoznod, nem ehetsz meg akármit.


természetesen nem izmos taszító nőnek kell lenned (nem mintha ezt olyan könnyen el lehetne érni) hanem egy fitt, feszes idomokkal rendelkező hölgy lehetsz, ha megfelelően csinálod.

2011. szept. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A küzdősport részben az önvédelem miatt érdekelne, nem CSAK a testformálás miatt szeretnék sportolni, hanem a "lelkemnek" is:) Ezért kérdéses, hogy a kondi lesz-e. Egyébként egyetemi választható tárgyként venném fel, tehát nem lenne személyi edzőm, aki megmondja, mit csináljak meg egyek.

A pilátest / jógát kihagytam a felsorolásból, ahhoz mit szóltok?

2011. szept. 2. 18:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Brazil jiu jitsu. pont ideálissá válik az alakod. kigömböjödsz, ahol kell, a felesleg eltűnik, lesz frankó állőképességed, kitartásod.


A srácok körülrajonganak, nem mellesleg olyan dolgokat tanulsz, amik hasznosak is lehetnek. A jitsus csajok igazi démonok az ágyban :)

2011. szept. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Én olyan mozgást választanék amivel el is lehet érni valamit az izmokon kívül. Egy tánccal lesz mozgáskulturád testtudatod, kifinomultabb lehetsz a kapcsolatteremtésben is.

Küzdősportban valóban az önvédelem is számít és a test és szellem kontrolljára is megtanít.

A kondi edzőteremmel az a bajom hogy nem ügyesít a súlyok emelgetése és az a technozenés agyonsolizott kultura nem annyira jön be...

Fontos hogy ne csak belekapjál hanem ami tetszik és örömedet leled benne és a társaságban ott éveket is eltölthetsz hogy tényleg jó legyél benne.

Másfelöl meg léci ne legyél nagyon izmos és szálkás mert lánynál az ilyen nem túl előnyös szerintem. :)

2011. szept. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

csak átfutva a válaszokat, néhány gondolat:

a Capoeira is tánc (Magyarországon!) amúgy harcművészet, de ez itthon úgysem játszik. nem haszontalan, van olyan mókás mint bármely más tánc.

küzdősport: jó edzés, pl. kondi helyett én ezt ajánlanám, ez is megmozgat, sajna elég sok kalóriát eléget de ez a sporttal jár, viszont önvédelemhez hétszentség hogy sok köze nincs. sporthoz van köze, és nem máshoz! ezt nem szabad elfelejteni. egy rosszabb helyzet van annál, mint mikor egy védtelen embert bántani akarnak. ez pedig, amikor egy küzdősport vagy krav-maga "tudástól" magabiztos embert akarnak bántani, aki futás helyett felveszi a harcot. ilyenkor majdnem minden csak a szerencsén és a támadón múlik, mert hogy ilyen esetben a megtámadottnak nem lesz sok szerepe, az biztos. ezt fontosnak találtam megemlíteni.

2011. szept. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A küzdősportokat felejtsd el az önvédelemhez. Ha mindenképp meg akarod védeni magad, akkor keres egy jó harcművészeti oktatást.
2012. jan. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!