Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » DEFENDO. Megpróbálkozzak vele?

DEFENDO. Megpróbálkozzak vele?

Figyelt kérdés

Mennyire kemény az edzés én nem vagyok egy ilyen izomagyú valaki... sőt épp az ellenkezője.

185 cm magas vagyok é 100 kiló ajánlanátok a DEFENDO-t?

Egy jó ideje nem járok semmit sem sportolni de régebb 3 évig judoztam (jól ment). Már nem akarok visszamenni. Na lényeg hogy ajánlanátok a DEFENDO-t?

(tudom pocsék helyesírásom van)


2011. aug. 29. 16:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
74%

Első, nem vagy te ehhez még Nobel-díjas is?


Az az igazság, hogy te sem tudhatsz mindent, és mint sok minden, ez is oktató függő. És mivel nem ismered az összes oktatót, így nagyképűség, és felelőtlenség kijelenteni valamiről, hogy szar.

Kicsit több, mint két éve defendózom, közben kipróbáltam jópár bokszedzést, 3-4 thai-boksz edzést, és voltam egy helyen birkózni is.


Namost, nem mondom, hogy sokáig voltam ezeknél, de azért ha két hónap alatt egyszer sem izzadtam meg egy bokszedzésen, sőt az oktató egyszer sem mutatott semmit, csak a bemelegítés után odaküldött a zsákhoz, akkor azért szerintem megállapítható, hogy szar edzés.


DE! Én ettől függetlenül nem mondom, hogy a boksz szar, mert nem az, de ugyanennyi erővel, ahogy te leszaroztad a defendót, énis leszarozhatnám az ökölvívást.


Próbáltad a defendót, vagy legalább végignéztél már pár edzést? Ismered az ide válaszoló oktatót? Mi alapján hiszed azt, hogy te sokkal f.szább csávó vagy?

2011. aug. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja, nagy fröcsögésemben csak a lényeget, a választ hagytam ki.

Kedves kérdező! A defendó kezdőként igen kemény edzéseket fog nyújtani, de épp ezért remek, és hamar megfelelő állóképességet ad. Próbáld ki, nem veszíthetsz.

2011. aug. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
88%

Először is igen próbáltam a defendót és a krav maga-t is, ugyanazok a technikák vannak benne. Van defendo oktató tanítványom.

Az ökölvívással jobb ha nem hasonlítod össze, mert a boksz oktatásának színvonala az jó és elismert, és már régóta oktatják, már van múltja. De a defendónak hol van Magyarországon múltja????!! Hol? Önjelölt reklám oktatók vannak csak. Egy kib@szott pénzlehúzás az egész.

Igazából nem magával a stílussal, mint defendoval (vagy krav maga-val) van a bajom, hanem azzal, hogy itthon elhitetik azt, az ilyen edzéseken a tanulókkal, hogy működik, holott nem. Nincs rendszerezve és még igencsak gyerekcipőben jár ez a két dolog. És ezért nem bírom ezeket az okoskodásokat, hogy így jó, meg úgy jó. Én nagyobb részt külföldön tanultam különböző harcművészeteket, több mint 10 éve űzöm őket, az oktatást sem tegnap kezdtem. Sok helyen jártam már edzésekre és szemináriumokra (külföldön), szóval van rá látásom, és összetudom hasonlítani az itthoni magyar helyzettel. És azt kell, hogy mondjam, hogy az itthoni összes harcművészetek és küzdősportok oktatásának 90%-nak a színvonala a béka feneke alatt van. Persze én is tudom, hogy van 3-4 hely itthon ahol kiváló az oktatás, na de könyörgöm, az a pár fecske nem csinál nyarat. Ez van.

2011. aug. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

1; A Defendo és Krav Maga technikák nem ugyanazok, sőt, még a két két rendszer elgondolása sem hasonló, ahogy a megoldják a problémákat.

2; Imi Lichteinfeld, a Krav Maga alapítója is Defendo-t tanult. Ennyit arról, hogy mi, miből fejlődött ki.

3; lépjünk már ki a homokozóból! Ez annál jobb, emez meg emennél jobb... Vegyük már észre, hogy mindig ember küzd ember ellen,és nem stílus vagy rendszer, rendszer ellen!

4; mindig is voltak, és lesznek is olyanok,akik mások fejének levágásával próbálnak magasabbnak látszani. :)

5; az ilyen nagy hangú, virtuális vitézek mindig összemennek a tréningeken. :) Tudom, néhány évtizede benne vagyok a témában. Csak azt sajnálom, hogy az érdeklődő "civileket" összezavarják, illetve megtévesztik

Részemről lezárva a téma. További szép napot!

2011. aug. 31. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
88%

"1; A Defendo és Krav Maga technikák nem ugyanazok, sőt, még a két két rendszer elgondolása sem hasonló, ahogy a megoldják a problémákat."


Igen?! Akkor edzéseken miért ugyanazokat a technikákat csinálják pontosan?!


"2; Imi Lichteinfeld, a Krav Maga alapítója is Defendo-t tanult. Ennyit arról, hogy mi, miből fejlődött ki."


Imi Lichteinfeld birkózó és ökölvívó volt. Hoppá. Nem vagyok krav magás, de én is olvastam az életrajzát. Ez bukta haver.



"3; lépjünk már ki a homokozóból! Ez annál jobb, emez meg emennél jobb... Vegyük már észre, hogy mindig ember küzd ember ellen,és nem stílus vagy rendszer, rendszer ellen!"


Ez tökéletesen így is van! Azonban ha egy adott helyen az egyik stílus oktatásának a színvonala lényegesen jobb, akkor sajnos kell stílusról beszélnünk.


"4; mindig is voltak, és lesznek is olyanok,akik mások fejének levágásával próbálnak magasabbnak látszani. :)"


Igen ezt ismerjük


"5; az ilyen nagy hangú, virtuális vitézek mindig összemennek a tréningeken. :) Tudom, néhány évtizede benne vagyok a témában. Csak azt sajnálom, hogy az érdeklődő "civileket" összezavarják, illetve megtévesztik"


És engem is az zavar, hogy megtévesztik az embereket, amikor elhitetik a szerencsétlen önvédelmet tanulni akaró illetővel, hogy ez a stílus a jó, holott az oktatásának a színvonala még gyerekcipőben jár.

2011. aug. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 DarkyDarky ***** válasza:
100%

Nyílván van átfedés a Krav meg a Defendo között, de szerintem belülről teljesen más a kettő. A (skandináv) defendo szerintem jobban rendszerezett és több benne a birkózó technika, illetve japán jitsu féle földrevitel. Tudom, mert sok évig gyakoroltam a Ju Jitsu-t.

Azt mindenképpen fontos megjegyezni, hogy ezen önvédelmi rendszerek alkalmazhatósága erősen függ attól, hogy milyen fizikai alapokkal rendelkezel (ütőerő, helyes technika, stb.)

A késes önvédelemről is írnék néhány szót!

Nyilván nem ésszerű összehasonlítani egy pusztakézzel meg egy késsel rendelkező egyén küzdelmét. Tanultam amúgy késharcot is, és biztosíthatok mindenkit, hogy a Kali/Escrima semmivel sem kínál hatékonyabb technikákat kés ellen, mint a defendo, ha a védekezőnél nincs fegyver! :)

2011. szept. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!