Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » DEFENDO. Megpróbálkozzak vele?

DEFENDO. Megpróbálkozzak vele?

Figyelt kérdés

Mennyire kemény az edzés én nem vagyok egy ilyen izomagyú valaki... sőt épp az ellenkezője.

185 cm magas vagyok é 100 kiló ajánlanátok a DEFENDO-t?

Egy jó ideje nem járok semmit sem sportolni de régebb 3 évig judoztam (jól ment). Már nem akarok visszamenni. Na lényeg hogy ajánlanátok a DEFENDO-t?

(tudom pocsék helyesírásom van)


2011. aug. 29. 16:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A defendot azt sajnos ugyanolyan rosszul oktatják Magyarországon, mint a krav maga-t.

2 év ökölvívás az többet ér, mint 6 év defendo! Magyarországon amiket jól oktatnak és már komoly múltjuk van az a(z): ökölvívás, judo, ju-jitsu, savate (francia box), birkózás. Ezeket lehet leghatékonyabban alkalmazni utcán.


A defendo az sok küzdősportból összetákolt rendszerezetlen marhaság, úgy mint a krav maga. Magyarországon a krav maga és defendo oktatók 99%-a azért olyan jó, mert a krav maga és a defendo előtt már volt neki valami más stílusból fekete öve, vagy birkózik vagy bokszol mellette 20 éve. Befizeti a lóvét, eljár 1-2 évig tanfolyamokra és már meg is van neki a krav maga és defendo oktatói címe is. Ennyi. És mivel a krav maga és a defendo nagy divat, ezért mint "defendo oktató", jól megél, hiszen egy ilyen edzésen akár 50-en is lehetnek, de a 20 fő az minimum. Jobban eljárnak ilyen edzésre az emberek, mint mondjuk bokszolni.


Na meg 1-2 helyen van normális aikido, karate és kung-fu is.


Késes Krisz

2011. aug. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

de nem kell a tanulásához különösebb erőnlét

értettem amit mondtál de nekem, de jó lenne már valamilyen mozgás még ha nem is a leghasznosabb...

2011. aug. 29. 18:08
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok. Ha neked inkább a mozgás a fontos, akkor inkább járjál boksz edzésekre. Ott megkapod a mozgást és még hasznos is.
2011. aug. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

boxolni biztos nem fogok azt még nézni sem szeretem unalmas nagyon

akkor inkább azt kérdezem a ju-jitsu tényleg ilyen gyilkos harcművészet? illetve régen az volt tudom de most is az? illetve hol van ju-jitsu edzőterem?

2011. aug. 29. 19:20
 5/16 A kérdező kommentje:
ja igen és még azért kíváncsiságból a DEFENDO tanuláshoz milyen erőnlét kell?
2011. aug. 29. 19:22
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen a ju-jitsu az igen hatékony.

De csakis a tradicionális japán ju-jitsu a hatékony az utcára! Nem a brazil jiu-jitsu!!!

A ju-jitsu sokoldalú harcművészet, főként dobások, fogások, földharc, gáncsolások vannak benne, de természetesen azért megtalálható benne a rúgások, ütések hárítások is, kés elleni védekezés...stb.

Sok idő kell ahhoz, hogy elsajátítsuk, de működik!

Amúgy még a szabadfogású birkózás is jó!


A legelső válaszoló és a második is én voltam.

2011. aug. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Tudom kb milyen mikor judoztam a mesterem mesélt egyet s mást a jiu-jitsu-ről nekem nagyon tetszett amit hallottam róla nem tudsz egy jó edzőtermet valahol az örs közelében?
2011. aug. 29. 19:58
 8/16 A kérdező kommentje:
ja és a judo a jiu-jitsu-ből alakult ki tehát úgy -ahogy már kicsit benne vagyok a judo révén
2011. aug. 29. 20:00
 9/16 anonim ***** válasza:
59%

Szia!

Defendo oktató vagyok. Az eddigi válaszok finoman fogalmazva is elfogultak voltak, a szakmai hozzáértést pedig érintőlegesen sem szeretném minősíteni. :)

A Defendo és a Karv Maga a leghatékonyabb rendszerek az utcára. Én hitelesen a saját tréningjeimről beszélhetek: nos, nálam van kezdő csoport ( mint máshol is) ami pont azért kezdő csoport, mert kezdő szintre lőttük be az elvárásokat. Vagyis nehéz e a tréning? Igen az. Teljesíthető? Igen, az. Egy kis szenvedés nélkül nincs erősödés, de 16 év oktatás után, hidd el, tudom, hogy mit lehet elvárni egy kezdőtől. :) Mivel véletlenül sem akarok reklámot, így ezért nem írok sem nevet, vagy egyéb infót magamról, vagy a szervezetről, ahol vagyok.

A Defendo bárkinek ajánlható, aki egy kicsit hajlandó edzeni, és legalább két keze, és lét lába van. :)

2011. aug. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

21:27-es Te a fogtündérben is hiszel? :D


1. A defendo és a krav maga nem hatásos az utcán.

2. Az első cigány úgy lekéselne utcán, hogy a defendo oktató okj-s bizonyítványodat feldughatod magadnak.

3. A krav maga és a defendo olyan önvédelmi rendszerek, amelyek különböző harcművészetek technikáiból "lopkod" ötleteket, maga az elgondolás nem rossz, csakhogy a gyakorlatban nem működik.

4. A krav maga és a defendo marketing hiányban nem szenved, jó a reklámja, sok laikus kipróbálja, majd miután rájön, hogy nem használ 3-4 év múlva sem, ott hagyja és rátér más stílusra.

5. én voltam a legelső válaszoló, az én hozzáértésemet, jobb ha Te nem kritizálod, mert kettőnk között én vagyok az aki úgy kicsinál, hogy mire te megmozdulsz, addigra kifilézlek ötször. Mellesleg Magyarországon a krav maga és a defendo oktatóvá válás folyamata pont úgy megy ahogy én leírtam, ugyanis nem egy krav és defendo oktatót ismerek, és ők is megmondták, hogy működik ez.


Átlátok én az egészen. Én sem tegnap óta űzöm az ipart.

Szóval nem kell az álszent kamu szöveged.

2011. aug. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!