Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kung-fu, dzsiu dzsicu (nemtom...

Kung-fu, dzsiu dzsicu (nemtom h kell leírni) vagy Karate. Melyik legyen?

Figyelt kérdés
El szeretnék kezdeni sportolni,de nem tudok dönteni h melyiket válasszam. Szeptember 5-éig van időm.
2011. aug. 23. 19:34
1 2
 1/13 3rdeye ***** válasza:
Mivel általában az összes hozzászóló a saját stílusát szokta a legjobbnak titulálni, nem árulom el, hogy melyiket csinálom, csak annyit mondok; hogy nézz utána mindegyiknek interneten amennyire csak tudsz, nézz videókat, filmeket, menj el az edzésekre, nézd meg, próbáld ki, és ez alapján válassz.
2011. aug. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Offthewall ***** válasza:
én ismerek kung-fust, és karatést is jó párat és egyik sem kemény legény. Jiu-jitsust kettőt ismerek, velük viszont nem verekednék össze. Bár én jelenleg 1et sem űzök, de én majd a kickbox, MMA vonalat szeretném kipróbálni, ott nem a forma meg a japán tudás a lényeg hanem a bunyó. De a leghasznosabb férfiasabb szerintem a jiu-jitsu, de a kareténál sok múlik az irányzaton is, a kyokushin-kairól azt hallottam, hogy elmegy. De alapvetően a legtöbb karate edzés formagyakorlatokból futkorászásból, saját testsúlyos tornagyakorlatokból áll szóvan nem nagy was ist das. A jiu-jitsuval járnál szerintem legjobban aztán ha az nem akkor karate.
2011. aug. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Utolsó.A Kung Fu-s és a Karate-s ismerőseid azért nem kemények,mert nincs rá szükségük.De hidd el,hogy bármelyik elgyepálna téged és a Jiu Jitsusokat is,mert az a "harcművészet"(bár inkább küzdősport)veled együtt a Krav Maga értelmi szintjén vannak,és az nem valami nagy.Majd ha egyszer megtanulsz látni is és nem csak nézni,és esetleg megnézed,ahogy a Jiu Jitsu-s és a Karate-s/Kung Fu-s harcol,majd meglátod h a Karate-s/Kung Fu-s okos,mozgékony és ügyes lesz,addig a drága Jiu Jitsu-s barátaid ott fognak kapálózni a béna parasztlengőikkel,hogy végre kézre kerítsék az ellenfelüket,addig az fejbe tudná rúgni,földrevinni,és kitekerni a nyakát.

Úgyh szerintem Karate vagy Kung Fu.Én Karatéztam,és tetszett,csak versenyen eltört a karom,mert egy rúgásnál rosszul érkeztem földre,ezért nem tudtam folytatni,és Kung Fu-ról is hallottam sok szépet és jót.

2011. aug. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Offthewall ***** válasza:
Akkor azt magyarázd már el, hogy testőröknek, katonáknak, vegyes harci rendszerekben miért nem kungfu edzést tartanak -_- Egyébként is ez a fogyatékos rugdossuk a fejet hozzáállás utcán teljesen életképtelen. És hol beszéltem én krav-magáról? az nem kűzdősport hanem 1 önvédelmi rendszer afféle szerepjáték ahol még a lábujjra is védőfelszerelést húznak és gumikést csavarnak ki a másik kezéből lassított felvételen. Én ezeket hülyeségnek tartom futni kell tudni meg költeni 1 gázpisztolyra pl. és kerülni a konfliktust. De a kung-fus ismerősömre visszatérve a 346435 vállfaj közül az egyikben országos bajnok volt és a gyereket tényleg elfújja a szél(nem súlyban mondom) a karates ismerősöm meg sok tucadszoros országos bajnok ifiben, vagy nevezd ahogy akarod, őt is amerikai focis osztálytársam kedvére terrorizálta. De amúgy meg nem kéne itt rivalizálni a sportok meg hozzáállások között próbáljon ki mindent a kérdező aztán eldönti, hogy melyik illik a céljaihoz, állóképességéhez stb.
2011. aug. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Offthewall ***** válasza:
Az értelmi szintemet meg ha kérhetem, ne bíráld látatlanban, mertszerintem szerény 40-45 ponttal van az átlag magyar(és közép-kelet európai) átlag fölött a 147-es IQ. Hidd el 1 anonim oldalon nem fogom a kedvedért hárommal szorozni, mielőtt ezzel jönnél.
2011. aug. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Második: karatét nem leszólni!!!Főleg,ha nincs vele tapasztalatod(és a tapasztalatnál még csak nem is hónapokról beszélek).

Én benne élek,szóval pontosan tudom,mennyire is kemény az a kyokushin ág,amelyik szerinted "elmegy".

A K-1 mezőnyében is nem egy karatést találni.Csak pár név: Teixeira,Schilt,Feitosa...amúgy Dolph Lundgren is kyokushin-mester.:)

Tehát elég jó alap egy olyan küzdősporthoz is,ami nála nem keményebb,csak felkapottabb,a közönség számára eladhatóbb a szabályrendszere,nem kell hozzá érteni,hogy lásd a "szépségét".

De nem csak alap,a kyo szabályrendszerében is ki tudod élni magad egy versenyen,tapasztalatból mondom,de tény,hogy ott nincs kósza fejütés,ott ki kell építened egy szép KO-t,ha csak nincs nagy testi fölényed,de így is fordulhat a kocka stb....erről nem akarok regélni,mert az esélyek fizikumtól-képzettségtől/képességektől függően természetesen változnak.Ezzel csak azt akarom mondani,hogy sok minden dől el itt fejben is.És ez a szabályrendszer nagyon jól illeszkedik a harcművészetek szellemiségéhez(ez személyes véleményem).

Na,lényeg a lényeg,ha hosszabb távra tervezel,tényleg át akarod érezni a harcművészetek varázslatos,ugyanakkor kőkemény világát,mehet a karate:)

Ha inkább csak mozgás gyanánt csinálnád,meg bunyózgatni akarsz néha,akkor valami küzdősport.

Remélem segítettem.Sok sikert;)

2011. aug. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:23"

Nem kell nagydarabnak lenni ahhoz, hogy bunyózni tudj. Én is elég vékony vagyok, mégis zúztam már le olyan srácot, aki 20-25 kg -al volt nálam nehezebb, méghozzá izomban. Ha lassú, ügyetlen, pontatlan, képzetlen nincs sok esélye.

http://www.youtube.com/watch?v=jjyeOIx0r2M&feature=related

2011. aug. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Martial Artist ***** válasza:

Szerintem is járj utána h melyik neked a szimpatikus, harcművészeteket össze lehet hasonlítani de mindegyiket más beállítottságú ember alkotta így mindegy különbözik a másiktól... egyikre sem mondhatjuk h jobb vagy rosszabb, esetleg hogy miben jobb az egyik és miben jobb a másik...

Egyébként én 9 éve űzök küzdősportokat, hogy milyet választasz függ attól is h milyen van a lakhelyed közelében.

Karatéból rengeteg féle van, néha nagy különbségek is vannak az iskolák között ezért is ne csak mondjuk a kyokushin karatét nézd meg ha nem pár másik iskolát is pl Shito ryu, wado ryu, shotokan, goju ryu..STB

Kung fu különbözik a karatétól, viszont szerintem az is egy érdekes és jó sport, azon belül a wing tsunt ajánlom, mert leginkább csak azt ismerem :)

A ju jitsu vagy jiu jitsu, ha lehetne kipróbálnám mert ugyancsak egy érdekes harcművészet, sok nagy mester köztük számos stílus alapító is tanulta,köztük volt Bruce Lee is.

Sok sikert !

2011. aug. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Oké,azt hiszem már tudom is melyiket választom(próbálom ki először). Köszönöm a kommenteket :)
2011. aug. 24. 12:54
 10/13 anonim ***** válasza:
tegnap 21:55 én a helyedben nem félteném a jujutsu-sokat. Nézd meg az összes edzést, próbáld ki ha van rá lehetőség beszélgess az edzővel, a tanítványokkal és azt válaszd ami tényleg normális edzés. Magyarországon ugyanis igen változékony a harcművészet oktatás színvonala, könnyű belefutni kalap szart nem érő edzésekbe.
2011. aug. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!