Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 30 évesen el lehet kezdeni...

30 évesen el lehet kezdeni küzdősportokra járni?

Figyelt kérdés
A test ebben a korban mennyire fejlődőképes?
2011. aug. 22. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs korhoz kötve.
2011. aug. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Offthewall ***** válasza:
abszolút jó ötlet csak tedd rendbe a táplálkozásod is, ha van rajta mit.
2011. aug. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hát, ha nem halsz meg fél, 1 éven belül.. de végülis még akkor is megéri, mert sokat nyújthat, sokan nagyon szeretik a küzdősportokat, nem ok nélkül.


a test meg felveszi a terhelést, javul az állóképesség, nő az erő, élesednek a reflexek, azzal nincs gond. kérdés, mennyire gyorsítod ezt fel?

2011. aug. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze,hogy el lehet.A fizikai állapotod mondjuk fontos,Ha sportos vagy,csináltál már valamit előtte,tehát van egy jó állóképességed vagy erős,jó fizikumú ember vagy,akkor gyorsabban fejlődhetsz,mivel a kondicionálással már nem kell annyit foglalkozni.Persze a küzdősportokhoz kell egyfajta speciális állóképesség is,de ezt egy jó alappal könnyebb feltornászni,valamint így,hogy a fizikummal nem kell annyit foglalkozni,a mozgásanyagra lehet helyezni a hangsúlyt,és ha ezt is kezded kapizsgálni,és a kettő vegyül(mármint az alap fizikum és az adott küzdősport mozgásanyaga,technikái),abból lesz az általad űzött küzdősporthoz egy speciális állóképességed,és mikor már ez is megvan,megszoktad ezt a fajta terhelést,akkor lehet ezt növelni,új mozgásokat,technikákat tanulsz,és ezzel már igenis benne leszel az adott küzdősportban,és ez csak előnyödre válhat.

Szóval szerintem írtam elég érvet,hogy miért kezdd el,ha sportos vagy,azért,ha nem,akkor azért,tehát mindenféleképpen nyugodtan,HAJRÁ;)

2011. aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
lehet. a test fejlődőképes.
2011. aug. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%

34 évesen kezdtem pár hete a kickboxot eddig 3 edzésen voltam , kapom rendesen a verést, mondjuk most már kezdek védekezni is. Az elhajlás még nem rögzült be, de köv. edzésen rákoncentrálok....

Nem tudom mi fog kisülni belőle egyébként, én is kíváncsi vagyok :) mert előtte soha semmi küzdőharcot nem gyakoroltam........

2011. aug. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
29%

Persze,hogy el lehet kezdeni.

Ahová én járok ott a legfiatalabb srác 29 éves,ő is nem régen kezdte.

Uh mi kimondottan öregfiúk csapat vagyunk.

A sógorom meg 48éves és 2éve jár táj boxra:).

Meg amúgy is,soha nem késő szétveretni a fejed,ez nincs korhoz kötve.

Az állóképességet,lazaságot,keménységet ugyanúgy fel tudod építeni,mintha 20 lennél,már ha erre értetted a fejlődőképességet.

2011. aug. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!