Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fiúgyerkőcnek milyen küzdőspor...

Fiúgyerkőcnek milyen küzdősportot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Elég nagy, magas és olyan kis tömör, erős. Így első blikkre + apukája után nem az a vékony szálkás izomzatú csákó lesz.

Szeretném, ha valamilyen küzdősportba vágna majd bele (persze csak ha ő is karja). Mit ajánlotok? Hány éves korban szokták ezt elkezdeni?


2009. ápr. 12. 13:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%

Először is:Azt akarod hogy nagy versenyző legyen a gyerekből vagy csak hobbi, testmozgás szintjén?

Szerintem a birkózás nagyon jó lenne neki, ettől nagyon meg lehet erősödni.

A küzdősportokban viszont van olyan ahol csak csápolás van és semmi komoly bunyó, hanem elhitetik magukkal hogy ők milyen jól tudnak verekedni, aztán az utcán meg csak néznek.A másik lehetőség hogy elviszed valami keményebbre, ott meghajtják és jókat fog küzdeni,de kemény embert faragnak belőle és jól megtanul verekedni.Attól is függ hogy milyen keményen bánnak vele, hogy hány éves.Mennyi idős a fiad?Melyiket választod?Csak írd le és adok tippeket.

2009. ápr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
72%
szia, én 7 évesen kezdtem el shotokan karatézni, szerintem nagyon jó, erőnlétet is ad és fegyelmet is tanul a gyerek, én nagyon szerettem, ha a gyerkőc esetleg szeretne versenyezni erre is van lehetőség.
2009. ápr. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
A két válaszoló hozzászólásait összegezve a távolkeleti kűzdősportok, karate, vagy ju-do nem válthatnak ki torzult felfogást, az eszméik annyira szilárdak, hogy egy karatés srácból sosem lesz gyúrós köcsög. Viszont ha kidboxra, vagy hasonlóra iratod be megvan ennek is az esélye! Iskolákban szoktak lenni kiírások így megvan rá az esélye, hogy barátaival menjen. Viszont ha sok hozzá hasonló korú van, és könnyen beilleszkedik, akkor nagyon jó barátokra tehet szert ezáltal. Először idegen lesz neki mint mindenkinek. Ez a beleszokós időszak nekem is nagyon rossz volt. De egy két hónap és beleszokik. Szval karate, vagy ju-do
2009. ápr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%
Véleményem szerint nézzetek körül, hogy mire lehet egyáltalán beíratni, és ott mit csinálnak az edzéseken. Ha valamiről tudod hogy nem menne neki (mondjuk nem elég hajlékony vagy nem tud úgy futni), azt lehet hogy jobb hanyagolni. Aztán beszéljétek meg a gyerekkel, hogy mire szeretne járni. Fölösleges karatéra küldeni, ha ő boxolni akar, és fordítva.
2009. ápr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves egyik válaszoló:

"A két válaszoló hozzászólásait összegezve a távolkeleti kűzdősportok, karate, vagy ju-do nem válthatnak ki torzult felfogást, az eszméik annyira szilárdak, hogy egy karatés srácból sosem lesz gyúrós köcsög. Viszont ha kidboxra, vagy hasonlóra iratod be megvan ennek is az esélye!"


Mi lenne ha nem általánosítanál ilyen bután?

Én kick boxoltam 2 évet és már jó ideje foglalkozom testépítéssel és visszautasítom ezeket a vádakat! Nem a sport tesz bunkó balf4sszá... Ne vedd egy kalap alá a nagydarab idegbeteg állatokat sem a testépítőkkel sem a kick-boxosokkal...

Mindkét említett sport ha jól csinálod hatalmas önfegyelemre és tiszteletre nevel...

2009. ápr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, utolsó de rosszindulat nélkül mondom, hogy a mesterséges és "indokolatlan" izomnövelés nem egészséges. Én pl bírkóztam 2,5 évet alsó tagozatban utána semmi és 25 éves koromig kockás volt a hasam ettől. Az öcsém meg gyúrt keményen és amikor abbahagyta, egy hónap alatt teljesen összeesett és elhízott. Nem beszélve az izületek természetellenes terheléséről sem. Tényleg nem kötekedni akartam.
2009. ápr. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%
Ha testmozgás miatt akarod beíratni, akkor bármelyik jó lesz de ha azt akarod, hogy megtanuljon verekedni és komoly harci értéke legyen annak, amit tanul, akkor nincs sok választás. Thay, Bjj, Box,
2009. ápr. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszolónak igaza van.Meg a többieknek is.Csak annyit fűznék hozzá az utolsóhoz, hogy a kempo is azok közé tartozik, ahol jól meg lehet tanulni verekedni és kemény embert faragnak abból, aki oda betéved és kitartó.Nem csak fizikailag, lelkileg is erősödik és tiszteletet tanul.
2009. ápr. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat és a segítséget :)

Látom, hogy ez a téma összetettebb, mint ameddig az én ismereteim terjednek.

Azon túlmenően, hogy mire lesz lehetőség és a fickó mire vágyik, az én "igényem" az lenne, hogy mozgasson meg rendesen, picit lehet keményebb (de gondolom ez mindegyikre igaz, hisz küzdősportok) és mindenképp tanuljon önfegyelmet. Egy elég vadóc fiúcskáról van szó, nem verekedős vagy ilyesmi, de egyáltalán nem ijedős fajta (pedig néha jobb lenne :)

A másik szempont, hogy viszonylag korán el lehessen kezdeni, mert - bár most még normál testalkatú - hízásra hajlamosak leszünk pikk-pakk. Most ahogy olvasgatom (más kérdéseknél is ) a témát, látom, hogy 7-8 évsen kezdik sokan. Nekünk muszáj már korábban kezdeni magunkkal valamit. Erre esetleg van van valami ötletetek?


Gyúrás része: mivel még gyerek, ezért ez egyenlőre nem téma. Mire erre lesz igénye, addigra a szabad akarat már a felhők fölött fog járni :)

2009. ápr. 13. 07:13
 10/24 A kérdező kommentje:
Bocs, az lemaradt, hogy a versenyzés részéről már tényleg ő fog dönteni. Hobbi testmozgás?! Attól függ ez milyen rendszerességet jelent. Rendszeres edzésre gondoltam, ahol azért van tétje, célja a dolognak, tehát tényleg komolyan veszi és nem néznek el neki mindent, csak azért mert anyuka fizet. Tehát ne egy ilyen "bocs hogy késtem fél órát az edzésről", illetve "otthon hagytam a ruhám, nem baj? " típusú lébecolásról legyen szó.
2009. ápr. 13. 07:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!