Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha 40-60 percet futok, akkor...

Ha 40-60 percet futok, akkor mennyi időközönként pihenjek?

Figyelt kérdés
Úgy értem: pl.: 20 percnél pihenjek 2 percet, vagy 10 percig fussak x percig pihenjek; stb..
2009. ápr. 6. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Ne állj meg pihenni, ha nem tudsz ennyit lefutni akkor gyalogolj. De ne állj meg.
2009. ápr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Ahogy jól esik. Esetleg nézheted a pulzusod, 180 felett sétálj egy kicsit.

Én 40-60 percet végigfutok.

2009. ápr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen a pihenést akkor gyaloglással váltom fel.. de így mennyi időközönként kell akkor?
2009. ápr. 6. 11:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs kell. A te erőnlétedtől függ. (MInt írtam én végigfutom) Ha úgy érzed, hogy sok, akkor sétálj pár percet, majd fuss tovább. Esetleg nézd a pulzusod, az jó mérce.
2009. ápr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor sétálj, ha épp már kevés a levegő. Semmi esetre se fuss ájulásig! Pár hét alatt nagyon sokat fog változni az erőnléted, egyre hosszabbra tudod nyújtani a futást, rövidíteni a sétát. Az, hogy sétálós részeket is beiktass, amiatt is fontos, hogy elegendő oxigénhez juss, de amiatt is, hogy legközelebb is legyen kedved mozogni. Az meg különösen kedvcsináló, ahogy érzed, egyre jobb leszel. Hamar eljutsz odáig, hogy eszedbe sem fog jutni ez a kérdés :) Sok sikert!
2009. ápr. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2009. ápr. 6. 12:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!