Mi a különbség a szálkásítás és az izom tömeg növelés között?
Melyiket milyen otthon is végezhető gyakorlatokkal lehet csinálni ?
Egy vékony, szinte semmi felesleggel nem rendelkező srácnak mit ajánlotok ?
jáj első.
A tömegnövelés az annyi, hogy izmot pakolsz magadra, a megemelt ch bevitel miatt viszont általában jön zsír is. Szálkásítani akkor szoktak, amikor ezt a zsírt le akarják pucolni magukról, = testépítők verseny előtt vagy az 50 kilós hülyegyerekek, hogy kockahasuk legyen. Tömegnövelésnél sok fehérje és sok szénhidrát kell, szálkásításnál (ami tulajdonképpen diéta) sok fehérje és kevés szénhidrát.
A szar trutymó meg gondolom nálad (első) fehérjét vagy tömegnövelőt jelent (esetleg vitamin?), ezek nem veszélyesek, önmagukban, edzés nélkül pedig nem is hatnak..bár úgy semmi nem hat. Ezek koncentrált tápanyagok, azért segítenek mert 1. edzés után megadják a szervezetnek a megfelelő tápanyagot, 2. van aki nem tud megenni napi másfél-2 kiló csirkét vagy nincs pénze rá vagy máshogy akarja pótolni a fehérjét stb., ezt már mindenki maga dönti el.
A koksz meg csak annak való, aki ért a dologhoz (vagy 50 profi mondja neki szépen a háta mögül hogy mit csináljon), mégszép hogy 5 év után simán kinyiffan valaki ha 13 évesen nekiáll beszedni naponta 100 szem danabolt vagy egy (igen kemény) 50 szemes kúrának akar nekiállni úgy, hogy azt sem tudja mi az..
És kérdező, tömegelned kellene. Először olvasd el az alapokat, majd biztos belinkelik (ha nem, akkor bodybuilder - alapismeretek), keress egy jó étrendet és állíts össze egy edzéstervet. sok sikert.
(Bocs ha okoskodásnak jött le megint, nem annak szántam.)
A fehérje persze hogy nem káros, de a tömegnövelő az már vastagon az. A koksztól meg simán kinyiffansz...
Normális egészséges táplálkozás kell, és jó edzésprogram. Az emberiség képes volt fennmaradni hosszú évezredekig mindenféle szintetikus fos nélkül is.
Ja még annyi, hogy gyakorlatokban nincs különbség a szálkásítás és tömegelés között. Étkezésen a hangsúly.
első válaszolónak üzenem:
A TÖMEGNÖVELÉS és a diéta is speciális étrendet igényel. Igazából ezek az étrendek lennének normálisak az átlagember táplálkozásához képest. Az étrendnek minimum 3 óránkénti teljes étkezést kell tartalmaznia, ez minimum 5-6 étkezés naponta. (A hétköznapi átlagember táplálkozása még egy nem sportoló szintjén sem alkalmas a testünk táplálására, nem véletlenül van ennyi beteg ember!) Ha testünk nem kap tápanyagot, ún. katabolikus állapotba kerül, bontani fogja az izmokat. Izomépítés megfelelően megtervezett étrend nélkül LEHETETLEN.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!