Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi a különbség a szálkás...

Mennyi a különbség a szálkás és befeszített izom között? (mellizom legfőképp)

Figyelt kérdés
Tehát a kérdés adott, arra lennék kíváncsi, hogy egy szálkás izomzattal rendelkező embernek hasonló-e az izma, mint befeszítve. Azért lennék rá kíváncsi, mert én pl befeszítve elég jól látszik, de ha kiengedem, akkor alig látszik. Furán fogalmaztam, remélem érthető.Üdv, köszi a válaszokat!
2010. máj. 21. 19:39
 1/3 Dymo ***** válasza:
ugyanaz,csak a szálkáson nincs zsír,legalábbis nincs annyi,ezért jobban kirajzolódik az izom
2010. máj. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát elég érthetetlen a kérdés...

Szerintem képzavarban vagy... A szálkás test azt jelenti, hogy nincs az izom felett zsírréteg. Szóval az izom nem lehet szálkás, ezt csomóan rosszul tudják. Az izomrostok feszítéskor megfeszülnek, ettől kirajzolódnak, ha nincs felette zsír ami elfedi.


Szerintem te azt kérdezed, hogy ha valakin nincs zsír, akkor feszítés nélkül is látszanak-e a rostok. A válasz nem. Az elernyedt izom látványa más... a feszítéskor válnak láthatóvá elkülönülve a rostok. És ahhoz, hogy látszódjanak, szálkásnak, vagyis kellően alacsony testzsírszázalékkal rendelkezőnek kell lenni.

2010. máj. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Tényleg elég érthetetlen kérdés át is fogalmazom, a kommented alapján! (nem a rostok láthatóságára voltam kíváncsi, az nyílvánvaló, hogy nem fog látszani ernyedt állapotban)

Tehát:

A kérdésem, hogy egy szálkás embernél, az izmok alap állapotban mennyivel térnek el a befeszítettől? Lényegében a formája az kb ugyanaz így is úgy is? Erre lennék kíváncsi.

Amúgy tudom, hogy ez egyénenként változik, de valami válasz csak van rá így általánosságában.

Üdv, és köszi.

2010. máj. 22. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!