Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Azt mondták fél óra kell...

Azt mondták fél óra kell futásnál hogy a zsír égjen?

Figyelt kérdés
akkor ez azt jelenti hogy megállás nélkül fér órát fussak?
2011. júl. 23. 19:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Na várj, aerob edzés közben muszály a zsírnak égni, mivel az az edzés lényege, hogy egy bizonyos idő után nem a glikogénraktárakat, hanem a zsírraktárakat fogod használni energiaforrásnak.


Amit te leírtál, az nem az intenzív kardio edzés? Gyors sprintek? Arról írták, hogy hatékony, mert nem az edzés alatt történik a zsírégetés, hanem edzés után, mert a vérben nagyon sok lesz a szabad zsírsav /ha jól emlékszek/ és olyan, mintha egésznap aeroboznál. És azért ne végzik minden nap, mert elfogynának, túledzenék a lábukat.


Ez e:


[link]

2011. júl. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 °:Amigo:° ***** válasza:
2011. júl. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Gyakor ***** válasza:

Szóval akkor én jogtalanul lettem leoltva drugsbunny által, mikor írtam neki, hogy x percet spinningelek, erre ő, hogy: " az túl intenzív edzés és gyors út az izomvesztéshez" ?


Bővebben:

[link]

2011. júl. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szerintem alapból f4szság azt számolgatni, hogy egy edzés alatt mennyi kcalt égetünk el, főleg egy átlagos embernél. Ha tegyük fel el tudsz égetni mondjuk 400kcalt egy edzés során, akkor az csak alig a 6oda mint amennyit amúgy napközbe csak simán elégetsz. Meg kéne érteni, hogy az edzés csak egy eleme a szálkásításnak, durva értelembe véve akár gyaloglással is lehet szálkásítani.


Ezenfelül a 30 perc intervall biciklizés tök jó meg minden de nem csak lábad van, innentől kezdve igaza van Bunnynak, egyenes út az izomvesztéshez. Nem tudom egyébként mivel foglalkozol, ha testépítés/erőedzés/box stb mellé van betéve a biciklizés akkor ok, bár ezt kétlem. Ha nem használod az adott izomcsoportod, a tested "feleslegesnek" titulálja ezáltal szépen lassan leépíti arra a szintre amit ténylegesen használsz. De, hogy egy tök jó példával éljek... tegyük fel tök jó alakod volt (mondjuk, hogy fiú vagy) eléggé hangsúlyos volt a mellizmod, mert régen mondjuk szertornáztál. Abbahagyod a szertornát elkezdesz futni és diétázni... mi történik a csöcsöddel? Volt csecs nincs csecs!


És abban is igaza van, hogy ez nem aerob mozgás, hiszen, rövid sprint és laza tekerések váltják egymást.


Remélem nem írtam f4szságot... és remélem tudtam segíteni.

2011. júl. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Gyakor ***** válasza:

Jó, én nem is azon voltam felakadva, hogy aerob, vagy kardio mozgást végzek, hanem hogy az általad leírtakból nekem az jött le,

( "Zsírégetés egyedül akkor lehet ha kevesebb kalóriát viszünk be, mint amennyire a testnek szüksége van. Innentől kezdve (hogy a zsírégetés nem edzés közbe történik) bármilyen perc vagy pulzus számlálás hülyeség, ebből a szempontból." )


hogy mindegy, hogy kardio vagy aerob jellegű a testmozgás, megfelelő étrend mellett zsírvesztés következik be. Ezzel szemben bunny azt írta, hogy a magas pulzustartomány miatt ez a mozgásforma egyenes ut az izomvesztés felé. Ezt a kettőt nem tudom összeegyeztetni, ez okoz fennakadást nálam :)


Egyébként nyugi, heti 3 súlyzós edzés megvan, minden izomcsoportra(ami tömegelés alatt is volt), szóval ha minden jól megy nem fogja feleslegesnek érezni a szervezetem az izmokat.. Ne nézz teljesen amatőrnek, valamennyire belekóstoltam már a dolgokba:)

2011. júl. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Jó rendben, megjegyeztem, de ezt így neten keresztül nehéz megmondani az adott illetőről.


"mindegy, hogy kardio vagy aerob jellegű a testmozgás, megfelelő étrend mellett zsírvesztés következik be" pontosan.

2011. júl. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 °:Amigo:° ***** válasza:

Nem kell a bunny sületlenségeivel foglalkozni.

Mi köze lenne a pulzusszámnak az izom v. zsír vesztéshez?


Akkor ha izgalmas horrort nézel egyedül egy sötét szobában 5.1 hanggal, akkor az zsírégető, mert időnként 130 a pulzusod ? :-))))


Csak az energiafelhasználásban van különbség, illetve az intenzív kardió növeli jól az állóképességet.

Súlyzós edzés közben is lehet magas a pulzus, mégsem dobod le az izmaidat....


Még ez a marhaság, hogy aerob ÉS kardió !

Hát ez csak a nyúlagyban létezik ebben a formában, mert hatalmas marhaság az egész! :-D

Kardió edzésnek van aerob és anaerob tartománya. (extenzív és intenzív kardió)

Ez nem két különböző dolog, hanem minden edzés kardió, ami a szív-érrendszert edzi, tök mindegy, hogy az energianyerés milyen úton történik !!

2011. júl. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!