Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás helyett hatékony az...

Futás helyett hatékony az úszás is?

Figyelt kérdés

Lúdtalpas vagyok és a futástól eléggé megterhelem a gerincemet. Gyorsan elfáradok és utána fáj az egész hátam, derekam. (Ezen a lúdtalp betét sem segít, pedig figyelek, hogy a sarkam érjen először a talajra.)

Aerob mozgásként az úszást választottam heti 2-3 alkalommal 1 órát. Ez mennyire hatékony? Elérhető egy sportos, vékony alkat? (Természetesen megfelelő táplálkozással és mellette itthoni naponta 50-60 perc fitness-dvd-re való tornázással.)


A fogyás egyébként elindult. Már 4 kiló mínusznál tartok és formásodtam is sokat. ;)


2009. ápr. 3. 20:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem is kel mit írnom mert tökéletes amit írtál.Nagyon eredményes.
2009. ápr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
az úszás NEM AEROB! Az aeroboknak az ismertetőjegye az, hogy viszonylag alacsony intenzitású, monoton edzés, ebbe még bele is férne, ám mivel a víz hideg, ezért a szervezeted nem bont zsírt! az úszás kardiónak tökéletes, de aerobnak nem! Persze 1-2 hónapig minden működhet, de hosszú távon ez nem megoldás, helyette keress rá guglival: body.builder.hu alapismeretek, és úgy a 3-4. oldal környékén van szó diétáról meg szálkásításról, ajánlom figyelmedbe
2009. ápr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha neki működik akkor szerintem nem kell lehurrogni. Majd ha már megállt a fogyás akkor áttérhet a "rendes" aerob cuccokra.
2009. ápr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

21:45 nagy tévedésben van!


A rendszeres aerob (fokozott légzésre kényszerítő) tevékenységek, amelyek nem terhelik túl a derekat, erősítik a gerinc körüli izomzatot és növelik a hát terhelhetőségét. Az úszás és a speciálisan erre kifejlesztett talajtorna a megfelelőbbek erre.

2009. ápr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Aerob és anaerob edzéstartomány közötti különbség

A mozgás erőkifejtése, nem pedig típusa határozza meg az aerob vagy anerob tartományt. Például futó edzést tarthatunk csak aerob tartományban vagy aerob és anaerob fázisok váltakozásával is.


Légzésünk megfigyelésével könnyen megállapíthatjuk, hogy edzésünk éppen aerob vagy anaerob tartományban mozog-e. Amennyiben a közel egyenlő intenzitású mozgás alatt képesek vagyunk folyamatosan beszélni, edzésünk aerob tartományban van. Ha viszont már koncentrálnunk kell a légzésünkre, zihálunk, levegő után kapkodunk, áttértünk anaerob fázisba.


A következő mozgások leginkább aerob tartományban történnek: kocogás, úszás, biciklizés, aerobik, tánc, hegymászás stb.


A leggyakoribb anaerob edzések: súlyzózás, izomerősítő gyakorlatok, sprint futás stb.


Az edzettség növekedésével egyre intenzívebb mozgás vagy erőkifejtés szükséges az anaerob tartományú anyagcsere fenntartásához.


Az aerob testmozgás energiafelhasználás szempontjából gazdaságosnak számít, így a megfelelő folyadék és energiapótlás mellett viszonylag hosszú ideig fenntartható. Éppen ezért a több órán át tartó edzések vagy versenyek sikereiért első sorban az aerob tartományban történő mozgással lehet a legtöbbet tenni!


forrás:fogyas.info.hu

2009. ápr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Úszás


Ez az egyik legjobb egész testet megmozgató aerob mozgás, ráadásul nem is kell túl keményen hajtani, hogy jótékony hatása megmutatkozzon. Az úszás a test összes belsõ izmát megmozgatja, fejleszti az állóképességet és az aerob erõnlétet, növeli a hatékonyságot és mozgékonyságot. Biztonságos is, mivel a víz természetes párnaként megóv minden olyan lehetséges rossz mozdulattól, amely sérüléshez vezethet.

2009. ápr. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Az úszás az egyik leghatékonyabb aerob mozgásforma, mely során a szervezet oxigénfelvétele és felhasználása egyensúlyban van, nem keveredünk oxigén "adósságba". Ezáltal javul a tüdő-szív-keringési szervrendszerek teljesítőképessége. Vízben könnyebb a hőleadás és kevesebb az izzadás.


A víz ellenállása miatt intenzívebb munka végezhető, mint a szárazföldön. A felhajtóerő csökkenti a testre nehezedő súlyt, így kíméli az izületeket. Így tovább lehet edzeni a vízben és túlsúlyos és izületi problémákkal küzdő társaink számára is biztonsággal ajánlott. Minimális a sérülésveszély.


Fejleszti a kondicionális- és koordinációs képességeket. A legtöbb izomcsoportot egyszerre és alaposan megmozgatja, erőt, állóképességet és rugalmasságot egyaránt biztosít. Fontos szerepe van a testtartás javításában, ezért nemcsak a rekreáció, hanem a rehabilitáció területén is hasznos a vízben való mozgás. Így a csont, izületi bántalmak, szív- és érrendszeri betegségek, gerincdeformitások és balesetek, műtétek utáni terápiára is alkalmas.

2009. ápr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Az az igazság, és ez szól minden ide írónak, hogy ez a kérdés nem arról szólt, hogy az úszás valóban anaerob vagy aerob-e! Hanem hogy "Futás helyett hatékony az úszás is? Elérhető egy sportos, vékony alkat?" És a válasz az, hogy nem, emrt a víz túl hideg ahhoz hoy elinduljanak az aerob mozgásra jellemző dolgok, magyarán h a szervezet elkezdje felhasználni a zsírt energiaforrásként. Lehet itt okoskodni hogy akkor minek nevezzük de tény hogy fogyásra nem alkalmas egy bizonyos határ után!
2009. ápr. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
Hogy a kérdésedre válaszoljak: IGEN, az úszás nagyon hatékony, sokkal több izmost megmozgat mint a futás. Heti 2-3 alkalom jót fog tenni. Onnan tudom, hogy nekem is olyan lúdtalpam van, hogy már gágog, én is az úszást választottam és szép eredményeket értem el vele.
2009. ápr. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Esetleg a szobabiciklizés, vagy normál biciklizés jó lehet még?
2009. ápr. 4. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!