Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kell ismételni?

Hogy kell ismételni?

Figyelt kérdés

Ha nekem van egy edzéstervem és abban az van,hogy

xxxxxxxx 3x40

yyyyyyyy 3x30

zzzzzzzz 3x40


akkor hogyan hatékonyabb?


ha megcsinálok x-ből 40-et,valamennyit pihenek,megint x-ből 40-et,szintén pihenés,és az utolsó 40-et is

vagy

ha megcsinálok x-ből 40-et, y-ból 30-at, z-ből 40-et,aztán megint x-ből 40-et és így tovább


mindegy hogy csinálom? vagy valamelyik hatékonyabb? ha az első a jobb,akkor mennyi a max pihenő,amit tartani lehet közötte?


2011. júl. 15. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Elég idiótaság ez az xyz, de értem, mit kérdezel. Az első variációt ajánlom, mivel szuperszettben (a vegyeset így hívják) nem sok mindenre leszel képes minőségileg ebben biztos vagyok a kérdésed elnézve. Kivételes esetként azt ajánlom, amikor bicepsz és tricepsz is egyazon napon van, ilyenkor ezeket érdemes szuperszettben tolni, de egy mell+tricepsz kombó sem rossz. Haladóknál más, ott term. nem ilyen a felállás.

A pihenő (ha bírod), max fél perc legyen szériák után, vagy ha úgy túlságosan kemény akkor picit több, de nem kell agyonpihenni magad mert úgy szar az egész.

2011. júl. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"nem sok mindenre leszel képes minőségileg"

ezt hogy érted?


erről van szó egyébként:

[link]

2011. júl. 16. 09:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Minőség alatt arra céloztam, hogy minőség. Tehát, hogy minőségileg nem leszel képes sokra, az a helyes gyakorlat végrehajtás hiányát jelenti
2011. júl. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha még nagyon kezdő vagy ezen a téren, akkor jó lesz az általad linkelt edzésterv, de idővel beiktathatsz több gyakorlatot is egy-egy testrészre.
2011. júl. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

azért kérdeztem,hogy hogy érted a minőséget,mert én pont fordítva érzem...ha ugyanazt a gyakorlatot csinálom egymás után,a 3. ismétlésnél a vége felé már nem igazán megy szabályosan...de ha csak az első 40-et csinálom mindenből egymás után,akkor megy,mert értelemszerűen ha először pl bicepszet csinálok,aztán combot,akkor a comb alatt pihen a bicepsz..ezért tettem fel magát a fő kérdést is,hogy mivel így könnyebb,nem kevésbé hatékony-e...


és igen,nagyonnagyon kezdő vagyok,most csinálom harmadjára,ezért bocsánat,ha butának tűnik a kérdésem,de még sokat kell tapasztalnom a témában..és köszönöm,hogy segítesz

2011. júl. 16. 13:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!