Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A mai világban miért olyan...

A mai világban miért olyan fontos az hogy az ember sportoljon?

Figyelt kérdés
Mármint minden a sportolás körül forog,ez jön a tv.-ből, az internetről,az újságokból,mindenhonnan.... tudom hogy fontos a testmozgás,de sokan már túlzásokba esnek,és sokan edzésmániássá válnak. Sok ember már nem csak a jobb közérzet,és jobb hangulat miatt sportol,hanem mert "elvárja" tőle a társadalom hogy fitt,és karcsú legyen! Sztem az egészség,és a jó hangulat miatt fontos a sport!
2011. júl. 1. 18:59
 1/7 TOMAtm ***** válasza:

ezzel meg is válaszoltad a kérdésedet.

amúgy meg pont azok nem sportolnak akiknek kéne,a tv előtt ücsörgőknek(akik aztán 40 évesen maghalnak szívinfarktusban az egészségtelen életmódnak hála),meg a gyerekek akik egész nap a PS3at bűvölik(a szülő meg örül mert addig is tudja h nem eshet baja a gyereknek(pl nem verik el az orkok és veszik el a pénzét-telóját-bicaját-ruháját)).nézd meg mennyi hájas túlsúlyos gyerek van és mennyi a szív és érrendszeri problémás MO-n.messze verjük az egész úniót.

2011. júl. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A mozgás mindig is fontos volt, csak régen az emberek természetesnek vették, mert egész nap a földeken dolgoztak. ma már megjelentek a korszerűbb gépek, és nincs annyira szükség az emberi erőre. Akkor nem konditermek miatt voltak izmosak a férfiak...
2011. júl. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért kell sportolni,hogy szép izmos hallottak legyünk.
2011. júl. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
halottak.
2011. júl. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
MERT MUSZÁÁJ
2011. júl. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó mondatoddal nagyon-nagyon egyetértek, én is így gondolom, és ezért sokan hülyének néznek, hogy én miért nem versenyezni akarok, ez nem elég intenzív, stb. Ha ide feljövök, akkor is azt látom, hogy tele van ez a kategória olyanokkal, akik csak a kinézetük miatt akarnak sportolni, nem érdekli őket, hogy mennyire élvezik, utálnak futni, de futnak heti hatszor, mert az "kell" hogy lefogyjanak, de csak megfelelő tempóban és ideig, mert a lényeg, hogy utána rohadt fáradt legyen és nehogy élvezze már. (Természetesen tisztelet a kivételnek.)

A médiából meg azért jön ennyire, mert ma az emberek a mindennapi élet során jóval kevesebbet mozognak, mint régen (pl. a nagyszüleim sose sportoltak, de mindennap körbejárták hússzor az óriási kertjüket és gyalog jártak), így valóban fontos lenne a testmozgás. Ezt felismerték már, és így próbálnak ellene tenni.

Én azt látom, hogy sokan nem találják az arany középutat: vannak, akik edzésmániások, és sajnos a legtöbben pedig semmit se sportolnak. A kettő között, szerintem elég kevesen, ott vannak azok , akik élvezetből sportolnak heti pár órát, de nem erről szól az életük. Nem azt mondom, hogy az intenzíven sportolók rosszak vagy ilyesmi, hanem hogy aki tényleg szereti, az csinálja nyugodtan, de a nagy többség nem profi sportolónak született, nem az a cél, hogy naponta lefuss 10km-t, hanem hogy mozogj azt, amit élvezel, hogy megőrizd az egészséged. :)Ja és addig mozogj, amíg jólesik, már rosszul vagyok ettől a hajtsd magad halálra elmélettől, hogy utána a kedved is elmenjen. Minek? A lényeg, hogy élvezd, akkor nem fogod abbahagyni (más persze, ha valaki élvezi, hogy halálig kifárad) pár hónap, év múlva.

Egyébként eszembe jutott még valami az intenzív sport ellen, az, hogy sokan mikor abbahagyják (mert ugye, család és munka mellett nem mindig könnyű), egy az egyben a sportot is feladják, viszont az étkezés megmarad, mert hozzászoktak, hogy sokat esznek, ami eddig kellett is nekik, de sport nélkül már csak hizlal. Sajnos nagyon sok ismerősöm hízott el így, többen már extrém módon.

De persze ezt is meg lehet oldani, nyilván aki figyel és utána se hagyja abba teljesen a sportot, az nem jár így.

Szóval, összefoglalva a véleményemet, mindenki sportoljon annyit és azt, ami neki jólesik, a lényeg, hogy legyen valami mozgás az életében, legyen az kirándulás a gyerekkel, intenzív kondizás, foci a barátokkal, táncórák, ébresztő reggeli úszás, lazító jóga vagy akármi más. ;)

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, de mostanában sokat gondolkodtam ezen a dolgon, és kapóra jött ez a kérdés.

2011. júl. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2011. júl. 1. 21:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!